Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca) u NS

Alarmi, centralne brave, blokade motora...
Odgovori
reset
Poruka: 6
Član foruma od: petak, 10. apr. 2015. u 23:15h
Lokacija: Novi Sad

Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca) u NS

Poruka od reset » četvrtak, 5. jan. 2017. u 17:42h

Postovanje,

predstavio sam se na forumu pre 2 godine, dan pre nego sto sam uzeo Focusa i srecom do danas (oko 30k km) nisam imao probleme ni bilo kakve potrebe da pitam nesto. Ruku na srce ni sada nije nista sa kolima nego... :)

Izgubio sam kljuc sa daljincem (nisam ja izgubio, zena je izgubila i to od dvorista do stana... neznamo kako, ni nama nije jasno), u svakom slucaju ostali smo na rezervnom kljucu koji nema daljinski.

Da nebi se slicna situacija ponovila pa da ja ostanem zakljucan van svog cetvorotockasa, zanima me da li je neko od kolega sa foruma radio kljuceve za Ford Focus Mk2 2005-2006 TDCI,
zanima me prvenstveno jos jedan rezervni kljuc sa kodom radi sigurnosti, a mozda i sa daljincem (verujem da je ovo znacajno skuplje).

Zivim u NS pa neka okolina istog bi bila zgodna ako neko ima iskustva ili ideju o cenama.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 5. jan. 2017. u 17:49h

Mozes poruciti kljuc sa Alija (ili tako nekog sajta) 10-15e, mozda i manje nadjes, i narezes ga (to je 500-1000 din)
Kodiranje kljuca ti mora uraditi neko ko ima opremu za to
Sto se tice automatskog otkljucavanja/zakljucavanja to mozes uraditi sam (ima na forumu kako se to radi a i google ce ti reci kako).
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od FM III » četvrtak, 5. jan. 2017. u 18:01h

Da li na tom rezervnom imaš plastičnu trakicu sa nekim brojevima?
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

reset
Poruka: 6
Član foruma od: petak, 10. apr. 2015. u 23:15h
Lokacija: Novi Sad

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od reset » četvrtak, 5. jan. 2017. u 18:49h

Na rezervnom nema trakica mozda ima negde u literaturi koja je dosla sa autom, sta tacno trazim?

Video sam neko programiranje sa manicnim davanjem kontakta i iskljucivanjem, potrazicu temu na forumu, hvala.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 5. jan. 2017. u 19:14h

Obicno na toj trakici stoji koji je KOD kljuca i onda sve izadje mnogo jednostavnije i jeftinije....

To programiranje je za centralnu bravu i to odradis sam kao i narezivanje... kodiranje ipak mora neko drugi sa opremom :)
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od FM III » četvrtak, 5. jan. 2017. u 20:04h

Desni ključ ima tu trakicu na kojoj je kod ključa:

Slika

"Manično" davanje kontakta se svodi na 4 posle koga se čuje bip i onda se programira GEM da prihvati taj ključ.

edit: ovo je ta tema sa objašnjenjem i za "kodiranje" daljinaca i ključa: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... =48&t=1855
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od mbole » petak, 6. jan. 2017. u 04:11h

Ako ti je ostao samo jedan kljuc, ne mozes sam da programiras imobilajzer na drugom.
Da bi sam mogao da programiras imobilajzer, moras da imas bar dva funkcionalna (ne programira se kljuc, vec racunar automobila da prihvati taj kljuc).
Zato je dobro resenje imati tri kljuca, od kojih se dva koriste a treci stoji kod kuce (taj treci je obicno bez daljinca).
Tako da taj deo programiranja mora da uradi neko ko ima odgovarajucu opremu.

Daljinac (otvaranje i zatvaranje vrata) mozes da programiras sam i samo sa jednim funkcionalnim kljucem, pri cemu moraju svi kljucevi da budu prisutni (i ovde se programira modul centralne brave da prihvati taj daljinac, a ne sam daljinac).

Kod sa trakice sluzi za mehanicko narezivanje kljuca. Na trakici je upisano nekoliko brojeva (4 ili 5 koliko me secanje sluzi).
Sigurnije ti je narezivanje po kodu nego kopiranje postojeceg, posto je postojeci vec izlizan od upotrebe.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od kekic91 » petak, 6. jan. 2017. u 12:06h

Upravo tako kao sto je kolega mbole objasnio,da razjasnim jos malo recenicu gde ti trebaju dva fukncionalna kljuca da bi se programirao racunar
- pri kodiranju novog kljuca za startovanje motora,potrebno je prvo stare izbrisati. Nakon toga moguce je kodiranje najmanje 2 kljuca.
Stoga ti trebaju 2 funkcionalna kljuca.
Ja sam kodiranje radio sa Ford Focom dijagnostikom.
Video sam da moze i preko brave ako te zanima kodiranje bez odgovarajuce opreme mogu da ti nadjem link kako se to radi u detaljima , ali u tom slucajnu poprilicno sam siguran da ti trebaju 2 vec ukodirana funkcionalana kljuca i bar 1 nov koja ces da ukodiras.
Tako da mora preko neke opreme/dijagnostike u tvom slucaju.
Kodiranje daljinca je jako jednostavno i brzo,mozes samo jedan daljunac da kodiras pa cak i ne mora kljuc da ti bude nareznan,nece moci u bravu ali ce daljinac raditi za otkljucavanje i zakljucavanje.
Poslednja izmena: FM III, na dan petak, 6. jan. 2017. u 13:18h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiriaš prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju odgovori

reset
Poruka: 6
Član foruma od: petak, 10. apr. 2015. u 23:15h
Lokacija: Novi Sad

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od reset » petak, 6. jan. 2017. u 12:11h

Hvala puno na odgovorima, nema trakice nazalost i imam samo 1 kljuc.

Sa druge strane ovaj kljuc koji sad koristim nije nikad koriscen tako da nece biti problem za narezivanje, nije uopste potrosen, ja sam ga izvadio iz one tasnice fordove.

Nasao sam ove kljuceve http://www.ebay.de/itm/Ford-Focus-Mk2-M ... SwQNRXK8RJ, ideja je da uzmem 2 komada, narezem i kodiram, uradim sam daljinski deo i onda sam generalno miran i za kasnije gubljenje :)

Ostaje da nadjem nekog kljucara u NS koji radi rezanje i kodiranje, ako imate predlog ili iskustvo bicu zahvalan.

"Manicno" se odnosilo na neki video na koji sam naleteo koji je tvrdio da moras 8 krugova kljucem za manje od 10s... tako nesto, sa demonstracijom :), nasao sam posle ove sa 4 puta.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od kekic91 » petak, 6. jan. 2017. u 12:18h

Za narezivanje ti treba kljucar,za kodiranje moze i bilo koji servis ili neko sa dijagnostikom

Jedna zanimljivost sa ovim kljucevima je da mogu da zakljucaju bilo kog forda bilo kojeg godista koji koriste slican oblik kljuca.

Tako da komsijinog forda mozes da zakljucas svojim kljucem ali ne mozes da ga otkljucas naravno :D

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od FM III » petak, 6. jan. 2017. u 13:46h

@ reset
Na konkretnom linku ne piše koji je i ima li uopšte transporder unutra. Ono na šta treba da paziš je da za tvoj auto treba transporder 4D63 (proveri ovde http://www.transpondery.com/transponder ... talog.html )
Ako kupuješ 2 kluča nareži oba a kodiraj samo 1, pa posle ti sam kodiraj treći kako bi nešto para i uštedeo ;)
Ima svakakvih snimaka na netu i uputstva, a meni je uspelo kodiranje iz trećeg puta kada sam išao polako kako je mbole objasnio u onoj temi što sam postavio link.
@ kekic91 to znamo a čini mi se i da dax92 otključavao auto sasa_f1, tj sada shelby-ev.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

reset
Poruka: 6
Član foruma od: petak, 10. apr. 2015. u 23:15h
Lokacija: Novi Sad

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od reset » sreda, 25. jan. 2017. u 12:06h

Jel ovo ok, kaze da dolazis sa "Remote control frequency 433.92Mhz + virgin transponder chip 4D63+ new battery"

https://www.aliexpress.com/item/Keyless ... cafe5db271

reset
Poruka: 6
Član foruma od: petak, 10. apr. 2015. u 23:15h
Lokacija: Novi Sad

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od reset » sreda, 25. jan. 2017. u 13:33h

Offtopic, juce zakucala turbina, iz cista mira, voznje 4 kilometra, nakon prvog kilometra je pocela da se cuje, nikad za ove dve godine nisam cuo turbinu na svom autu, nista se lose nije cula, samo sam je cuo kako ubrzava i usporava. Na 3cem kilometrau pri stajanju na semaforu kad je morot otisao u ler je zaglavila i to je to. Sreca radost

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Focus Mk2 Izrada rezervnog kljuca (sa ili bez daljinca)

Poruka od FM III » sreda, 25. jan. 2017. u 14:19h

Taj jeste OK ako si proverio na linku za transporder.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Security“