Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Racunari-servisi-saveti i uputstva

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » nedelja, 5. mar. 2017. u 22:28h

Pozdrav drugari

Da malo osvezimo Fordov forum sa nekim drugim korisnim temama a to su svakodnevne stvari kao sto su racunari i uopsteno vezano za tehnologiju.
Otvaram ovu temu za sve vas koji imate problem ili trazite savet iz sveta racunara,
Neke najcesce teme iz problematike racunara u kojima mogu da vam pomognem :

-Servis racunara ( isto kao sto vas :ford: zahteva servis tako i vas racunar :) )
-Softver i hardver-problemi ( problemi sa radom windowsa,problemi sa hardverom,pregrejavanje,)
-Internet
-Mrezni uredjaji
-Preporuke racunara po odredjenom budzetu i gde kupiti.
-Ocena vrednosti (ukoliko prodajete ili kupujete polovni racunar)

i jos mnogo toga drugari,racunari su mi hobi,popravljam ih,pratim desavanja u svetu racunara imam dosta iskustva i znanja nisam diplomirani dr mr ali imam iskustava i otvorio sam ovu temu iskljucivo da pomognem vama.

sign0023 redbullw

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od tika » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 10:45h

Hoću da menjam HD u desktopu ali još uvek ne mogu da nađem odgovor na jedno pitanje a to je, koliko su SSD diskovi osetljivi na nestanak struje? Kakva su iskustva u vezi toga? Da napomenem da imam Chieftec napajanje i nemam UPS, kao i da kod mene u kraju relativno često, ali nakratko, nestaje struja.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 10:53h

SSD je u svakom slucaju bolji od HDD osim u ceni i skladistnom prostoru.
Ako planiras windows da instaliras na SSD to je svakako preporuka jer HDD je mehanicki uredjaj koji je cesce sklon kvarovima nego SSD.
Imaces mnogo brzi odziv sistema (opet zavisi kakav ti je ostatak konfiguracije) ali u osnovi za instalaciju windowsa na SSD u odnosu na HDD je veliki skok i definitivno odradi to ako si u mogucnosti.
Ne brini za nestanak struje .

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 12:24h

SSD > HDD, nema nista bolje od SSD-a. Ja ga koristim vec par godina i prezadovojan sam. Danas imas veliki izbor pa cak i ako ti se cini da "marka" nije poznata imas 2-3 godine garancije tako da opet u svakom slucaju je mnogo bolje. Po meni SSD treba da sluzi sa OS i da se na njega instaliraju programi a HDD za sve ostalo (kao backup, slike, filmovi, instalacije programa itd...) Tehnologija se stalno uapredjuje tako da nemas razloga da brines. Npr Samsung ima Power loss protection (PLP) koji sprecava bilo kakve nezeljene efekte ukoliko dodje do nestanka struje. Verujem da svi imaju neki vid zastite i to jednostavno ne treba da te brine. Ja za skoro 3 godine otkako koristim SSD (840 serija i sad 850 serija) nestajalo mi je struje x puta i nikada nikakav problem.

Ovaj 850 seriju koristim nekih godinu i po dana, i ovo su "ocitavanja"

Slika
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 13:06h

To je jedan od cestih i hvaljenih SSD-a sto imas. Jedina i najcesca greska pri kupovini SSD-a je sto svi uporedjuju performanse ssd-a po njegovoj brzini pisanja/citanja sto je totalno nebitno za vas prosecne korisnike a bitnije za servere/velike transakcije podataka itd.
Ono sto je za vas najbitnije je IOPS (input/output operations per second) najprostije receno sama komunikacija u windowsu,tj komunikaciona brzina koja je za vas mnogo bitnija ot iscitavanja i pisanja osim ako ne sedite za kompom stalno prebacujuci tone gigabajta sa i na ssd.
Koje vrednosti IOPS-a ima ssd najcesce nema zapisano u opisu ssd-a po onlajn prodavnicama tako da navedene podatke potrazite na zvanicnoj stranici proizvodjaca.

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od tika » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 14:34h

Napiši neku vrednost kao orijentacionu za dobar IOPS?

Meni i nije nešto bitna brzina diska jer, da ne objašnjavam... Najvažnije mi je da disk bude pouzdan, pa u tom smislu dolaze u obzir i rotacioni diskovi, pogotovu što ako je disk pouzdan, onda mi odgovara da bude i većeg kapaciteta.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 14:54h

Eto, pogledaj vrednost na mom screenshot-u gore, mada ima momenata kada se broj pomeni i skoci skroz do te linije... mada ako malo pogledas po netu ne bi trebao uopste da razmisljas o broju IOPS-a jer se to konstantno menja u zavisnosti od sistema i drugih stvari. Ne treba praviti nauku od ovoga, samo treba odabrati "kvalitetan" SSD, ja mogu da preporucim Samsung 850 seriju koja je fantasticna ali i dugi rade posao. Ja kada sam birao gledao sam prvenstveno garanciju (5 godina Samsung) a onda brzinu.. SDD je brzi u odnosu na HDD u proseku izmedju 15-20x pa ti sad vidi.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 15:04h

Slika

Na skupljim tj na sajtovima proizvodjaca koji su u srednjem ili visljem rangu najcesce ima ta informacija dok u nizim klasama cesto nema pa nemas mogucnost da za svaki ssd proveris IOPS.Ako si standardan korisnik racunara i ne moras toliko da se opterecujes time sam prelazak sa hdd na ssd ima dosta da znaci.Ako si napredniji korisnik ona verovatno i neces da gledas najeftinije. Ako ti treba preporuka samo napisi koliki ti je budzet i skrpicemo nesto.

Ako imas jako osetljive podatke i jako ti je bitna sigurnost tih podata onda ti preporucujem da konfigurises uredjaje za skladiste u RAID 1 ukoliko imas vise uredjaja i ukoliko maticna podrzava. Tako da ako se nesto desi sa nekim uredjajem podaci ce ti biti sigurni.

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od tika » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 16:16h

@Almighty.shO, primetio sam rezultat na slici ali nisam hteo da on posluži kao orijentir jer je reč o top uređaju.

@kekic91, imam eksterni disk za bekapovanje, tako da mi raid ne treba. Bez obzira na to, hteo bih da novi HD/SSD bude što pouzdaniji jer imam mnogo stvari koje ne bekapujem a povremeno mi zatrebaju. Ne bekapujem ih jer mogu ponovo da ih nađem na Internetu ali ne bih da to često radim jer bi mi to nepotrebno oduzimalo vreme. Prema tome, za mene su pouzdanost i kapacitet na prvom i drugom mestu; ostalo me baš toliko i ne zanima.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 16:25h

Predji sto pre na SSD i bices prezadovoljan thumbsuph

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 18:09h

@tika, ne znam da li je bas TOP ali ok, vrlo kvalitetan (vidim da je i dalje cena oko 14k din za model koji ja imam). Mada generalno po mom nekom misljenju ako neko uzima SSD samo zarad OSa i pograma ne treba uzimati nista preko 120GB (subjektivno misljenje a i mnogo ljudi me poslusalo). Cak novi PC kad budem uzimao (posto sad SSD imam u laptopu) kupicu SSD od 120 GB i staviti u laptop a ovaj prebaciti u PC jer nema potrebe za vecim) Imao sam priliku da testiram vise razlicitih SSDova a i par ljudi je uzelo neke na osnovu moje preporuke i svi su zadovoljni (linkovi dole)

http://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-128gb- ... ctId=57610

http://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-120gb- ... ctId=30014

Ono na sta trebas da obratis paznju jesu prikljuci da li na ploci imas SATA 2 ili SATA 3. Ako je SATA 2 onda neces imati full speed nego ce biti redukovano usled same fizicke brzine tog porta.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od tika » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 21:40h

Ploča jeste stara ali je vrh, tako da imam i SATA3, i USB3.

Razumem zašto preporučuješ 120 GB za sistemski disk, ali ubeđen sam da nisi u pravu. Isto tako sam pre nekoliko godina i ja razmišljao da će 70 GB za C: particiju biti više nego dovoljno, pa se pokazalo da nije, iako na računaru od programa imam samo ono što koristim; nešto sam čak morao i da deinstaliram. Problem je što se Windows, kao što svi znaju, vremenom "naduvava". Dalje, svake godine instaliram nove verzije softvera koje koristim a koje troše sve više i više prostora na disku i malo-po-malo, C: particija postade tesna a imam čak manje softvera nego što sam imao u startu. Da ne pominjem kakav problem sa prostorom može da bude ako neko poželi da na SSD 120 GB instalira jednu ili dve ozbiljnije igrice, neki ozbiljniji CAD paket i tsl. Pričam o slučajevima kad neko hoće da proba neku od tih aplikacija a ne o onima koji unapred znaju da će to da instaliraju. Oni će svakako znati koliko prostora im treba, pa opet, na način koji sam već opisao, može se desiti da im za koju godinu C: particija postane tesna.

Čuo sam za ove Patriot da su dobri; isto tako i za SanDisk. Međutim, ne znam da li su muljatori kao neke druge firme u smislu da čas stavljaju jedne, čas druge čipsetove, pa ko ne vodi računa i ne proverava, može se desiti da kupi najgore đubre iako je brendirano. Npr. poznati muljator u svetu SSD diskova je Silicon Power, u svetu portabl eksternih diskova je Lacie, i td. Ipak je Samsung br.1 za SSD diskove.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 21:49h

Ima smisla to sto pricas ali svi smo mi razliciti. I ja sam bio vodjen tom pricom pa sam kupio 250GB SSD i kasnije se ispostavilo da mi uopste ni ne treba toliko, cak sta vise mozda, mogao sam i manji. No dobro, ne znam sa cim se bavis, za sta ti treba ali koliko para toliko muzike. Samo jedno znam, da ne treba praviti nikakvu nauku od odabira. Gledaj najduzu garanciju i budzet.. to je sve. Pre ili kasnije ce riknuti, bitno je da to bude u garantnom roku, danas se malo sta pravi da je kvalitetno i da traje.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 22:24h

@tika sto vise mozes da priustis to bolje.
Obojica sto pricate je tacno ali samo u vasem slucaju,tako da Almighty.shO sto kaze nije totalno pogresno ali nije korisno za nekoga kao sto je tika i obrnuto.
Zavisi od potreba,postoji mnogo varijabilnih stvari kod sklapanja konfiguracije isto kao kad kupujete odelo. Ne odgovara vase odelo svakome ali isto tako to ne znaci da vi nosite pogresno.

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od tika » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 23:12h

Upravo tako. Za sistemsku particiju uvek odvojiti dosta više nego dovoljno. To je apsolvirano i zato se ponovo vraćam na ono što me najviše zanima, a to je koji se model diska pokazao kao najpouzdaniji?

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. mar. 2017. u 23:18h

Samsung,Kingston,Crucial,SanDisk

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od dule0911 » utorak, 7. mar. 2017. u 00:53h

Na pocetak tog reda bih dodao jace Intel serije. Imam stariju Intel 520 seriju vec 5 godina, 0 problema. PC u koji je ugradjen je vecinu od tih 5 godina proveo u 24/7 radu, nestanak struje je i kod mene cest pa nemam problema :)
Pritom nisam nijednom reinstalirao sistem (mrzi me posto radi maltene istom brzinom kao prvi dan), nisam imao potrebe da radim trim i tome slicno, samo sam ubo i to radi (win7 sistem).
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od Iosis » utorak, 7. mar. 2017. u 01:37h

Koristim SSD već nekoliko mjeseci. Mogu reći samo ovo: Nikada više HDD za sistemski disk. :)

Imam Kingston V300, ne znam koliko je IOPS, nisam pamtio, znam da je pisanje i čitanje oko 450 MB/s.

Preporučujem ti da biraš SSD koji ima MLC flash ili SLC mada su takvi skuplji. TLC što sam vidio kada sam ja tražio uglavnom su se brzo kvarili.

Preporučujem ti stranicu newegg, bar tamo koliko sam vidio ima dosta ocjena za razne stvari.

I moje iskustvo sa SSD, podizanje sistema za 15-20 sekundi, možda je sada malo usporio i treba mu 25, jer imam nekih stvari koje se vremenom nakupilo kao startup. Inače u poređenju da HDD, kojem je trebalo preko 2 minute, do samog prikazivanja desktop. A onda još bar minut ne reaguje, neće ništa da pokrene. Najgore mi bilo za Chrome. Prvo pokretanje Chroma je trajalo skoro 2 minute. Kada sve sve saberem meni je trebalo skoro 5 minuta da mogu otići na neku web stranicu.

Sada Chrome pali za 3 sekunde.

Gašenje takođe mnogo brže. Prije trebalo minut, sad je to par sekundi.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od mbole » utorak, 7. mar. 2017. u 03:25h

Isto problema kolio ih ima SSD sa nestankom struje ima i HDD.
Daklem, ako je nesto "na pola" upisivanja, ostace upisano do pola i na jednom i na drugom.

Za notebook, SSD je po meni obavezna stavka.

Definitivno ne postoji "dovoljno veliki disk" :)
Ono sto je danas bogaaaaatooo, za par godina je tesno. Prisecam se prvog consumer 1GB koji je stigao negde krajem 90-tih, i kostao neku suludu cifru u markama (seagate-ova "palacinka"). Otprilike "kome jos to treba". Ni dve godine kasnije, to je bio mali disk.

Deljenje diska na particije je po meni besmisleno. Uvek ti zafali mesta na jednoj a ima na drugoj.
Davno nisam video "puklu" particiju a da je ona druga ostala citava. Ustvari... od kada je NTFS u sirokoj upotrebi, ne secam se da sam uopste video takav slucaj.
Kad pukne.. puko je disk, to jest sve.
"Laka" reinstalacija... ne znam... nisam imao tih problema, posto je obicno vreme i za jos jedan ili veci disk, mada fakat, uvek sam imao pri ruci diskova za privremeno seljakanje podataka.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od Iosis » utorak, 7. mar. 2017. u 09:45h

Imao sam situaciju gdje mi je djeljenje na paritcije spasilo od gubitka svih podataka. Crkla ona koja je imala sistem, onda druga čitava. Priključio disk na adapter eksterno kod drugara i prebacio na svoj eksterni disk sve podatke.
A koliko puta sam reinstalirao sistem, ne sjećam se broja. Samo izbrišem C, ona druga ostane čitava.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » utorak, 7. mar. 2017. u 09:58h

mbole piše:Deljenje diska na particije je po meni besmisleno. Uvek ti zafali mesta na jednoj a ima na drugoj.
Davno nisam video "puklu" particiju a da je ona druga ostala citava..
Uvek delite skladisni uredjaj na bar dve particije ukoliko nemate jos jedan ili ukoliko niste ili ne poznajete iskusnijeg pc servisera koji ce vam u slucaju kolapsa windowsa izvuci podatke ako ostavite samo jednu tj C particiju,u ovakvom slucaju ako ste podelili u dve,pri reinstalaciji sistema obrisete samo C i podace ce ostati tu.
dule0911 piše:PC u koji je ugradjen je vecinu od tih 5 godina proveo u 24/7 radu.Pritom nisam nijednom reinstalirao sistem (mrzi me posto radi maltene istom brzinom kao prvi dan).

5 godina ?? Osim ako ne radis redovno ciscenje windowsa,nepotrebnih sistematskih fajlova i programa vrlo tesko da ti komp radi kao istog dana ako ne zbog samog windowa koji najcesci uzrok usporavanja onda zbog ''umora' konponenti. Ja ti preporucujem da preporodis malo taj komp i casti ga jednom reinstalacijom windowa,fizickim ciscenjem i zamenom termalne paste bice ti zahvalan kao :ford: posle malog servisa hahahaha

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od mbole » utorak, 7. mar. 2017. u 10:13h

Pa kad si "promiskuitetan" :)
Koliko se secam, zadnji put sam reinstalirao sistem pre jedno 7-8 godina, mozda i duze.
Fakat, cerki sam reinstalirao pre jedno mesec dana, nakon bar 5-6 godina, i to vise sto je menjan racunar i zbog prelaska na Win7, nego sto je bilo neophodno. A ionako je isao novi disk.

Stvarno.. za evo nekih 20 godina od kad na poslu uvek imam racunare sa NTFS-om, u sistemima koji su imali od 50-200 racunara, ne secam se ni jedne puknute particije.
Naravno, nije nemoguce, ali i tada postoje alati koji popravljaju stvar. Sam NTFS je veoma robusan, tako da je bas tesko tako ga razbiti da ne moze da se oporavi.
FAT/FAT32 su vec druga prica, al ne secam se kad sam zadnji put video disk sa nekim od njih.

@ kekic
Nikako se ne slazem (a "ponesto" znam o racunarima).
To sto je "kolabirao" windows, nema veze sa podacima. Prikacis disk na drugi racunar i tu su. Kakvo je iskustvo potrebno za to?

Sto se tice "djubrenja", ako ko losos, svaki cas instaliras gluposti da bi "video sta je"... OK. Al za takve stvari se koristi virtelna masina.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » utorak, 7. mar. 2017. u 10:35h

Ne zna svako a i nece svako da radi u VM testiranje. Pricamo o prosecnim korisnicima ne o racunarima po firmama gde su stari 15 godina u proseku sa xp-om na njima i zakljucanim sistemom. Nije uvek tako jednostavno kao prikaciti hard disk na drugi komp i podaci su tu cesto treba podesiti jumper-e na starim hard diskovima,menjati boot order ,treba imati ili pozajmiti jos jedan hard disk ili ceo racunar itd. Nebitno to i same particije su stvar ukusa ti ako znas kako da se snadjes kad windows nece vise da se boot-uje tebi odgovara i jedna particija i obrnuto. Bitno je da si ti zadovoljan svojim setup-om :P
Iosis piše:I moje iskustvo sa SSD, podizanje sistema za 15-20 sekundi, možda je sada malo usporio i treba mu 25, jer imam nekih stvari koje se vremenom nakupilo kao startup.
Imam utisak da nisi pri instalaciji odabrao UEFI mode ako imas koliko toliko moderniju maticnu plocu,posledica je malo duzi boot time. Zavisi kakva ti je konfiguracija.
Da,15-20 sekundi je duzi boot sto se tice SSD-a


Gde je onaj lik sto je pricao o neestanku struje ? izbaksuzirao mi grad,zadnjih par nedelja nije bilo nestanka a od sinoc 2x ! smile_computer1 :war: :rotfl:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od mbole » utorak, 7. mar. 2017. u 12:04h

Pa ti pomenu "iskusnog servisera".
Za ovoliko, svako ko moze da se nazove serviserom valjda zna. Zato sam i rekao da ne treba nikakvog posebnog iskustva za tako nesto. Znanja naravno da treba, al ne bas preteranog.

Inace, daleko je od toga da su sve firme na matorim racunarima, zakljucanim sistemima...
Evo jedna kojoj odrzavam sistem, svakih 5 godina se menjaju komplet racunari (zadnji put su uzeti pre 3 godine, i5, VPro ploce...), sistem je prilicno "otkljucan", al em je posao takav, em radis onako kako poslodavac zahteva (naravno to se odrazava na cenu rada). Tvoje je da predlozis kako bi trebalo, al poslodavac uvek ima "pravo veta".

Bem mu misa... ako umeju da instaliraju bilo koji program... sto ne bi umeli da instaliraju i neki VM? E sad... sto ih mrzi... lepo... kako bi mi inace imali posla :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Racunari-servisi-saveti i uputstva

Poruka od kekic91 » utorak, 7. mar. 2017. u 12:25h

Bas tako hahah thumbsuph nego,koja je to firma u pitanju ja bi tamo odma' :D Mi ovamo u srbijasume imamo poprilicno takav sistem kakav sam opisao gore,takva je situacija u po opstinama,policiji domu zdravlja....zato i kazem. Kakav i5,kad vidim dual core preko 2.2 pisnem od srece hahahaha Sva sreca te ne radim tamo kao sistem administrator ali cesto koristim neki komp za zapisnike itd

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“