Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ventilatir hladnjaka stalno radi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » utorak, 7. nov. 2017. u 10:23h

Ford focus mk1 1.6 16v 2001gid ,benzin+plin ,pre dva dana upalio auto vozio do grada upalio se ventilator hladnjaka i ne gasi se ,u jednon trenutku je skazaljka temperature otisla skroz u crveno ,ja stao ugasio auto pa opet upalio i nista ,temperatura je na sredini ,ventilator i dalje radi,vodu ima ne izbacuje,danas krenuo da radim,inace sam taksista ,auto je sve vreme drzao temperaturu na sredini a i ventilator radi konstantno sve dok ga ne ugasim,da li je neki senzor u pitanju ili termostat

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od SCORPIO123 » utorak, 7. nov. 2017. u 11:43h

sensor temperature motora neispravan

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » utorak, 7. nov. 2017. u 12:29h

A gde se nalazi tacno ,da vidimmozda je neki kontakt ako nije da ga zamenim

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » utorak, 7. nov. 2017. u 13:35h

Da li je to onaj izmedju druge i trece svecice,kako ga proveriti

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od SCORPIO123 » utorak, 7. nov. 2017. u 13:41h

samo dijagnostikom to je najsigurnije. u parametrima se vidi koju temperature ocitava

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » utorak, 7. nov. 2017. u 17:25h

E ovako ,nema nikakve greske ,vozio sam auto nekih 20km,temperatura mu je bila izmedju 104 i 107 stepeni ,skazaljka na sredini ,ventilatori radeli konstantno ,bez gasenja ,kada je u leru posle nekog vremena temp. 96-99 stepeni ,ventilatiri se ne pale ,tek se u pale kada je auto u voznji i dodje na 104 stepena i ne gase se vise ,dok je auto bio na leru voda kod hladnjaka je bila topla kao i u posudu ,posle 20km voznje parkirao kola otvorio haubu crevo koje ide u hladnjak totalno hladno ,e sad sta se desava ne znam ni sam,sumnja mi ide da je termostat

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od SCORPIO123 » utorak, 7. nov. 2017. u 20:40h

samo termostat

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od mbole » utorak, 7. nov. 2017. u 23:18h

Da nsii usmerio vazduh u kabini samo na soferku?

Tada se automatski pali klima, a kada se upali klima, automatski se pale ventilatori.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » petak, 10. nov. 2017. u 12:31h

Nisam usmerio ,sredio sam u pitanju je bio termostat ,skinuo ga i stavio u vodu i nije hteo da otvara uopste ,kupio drugi ,isprobao ga i otvarao je ,postavio sam ga i za sada je ok 😃

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » petak, 17. nov. 2017. u 08:17h

Evo opet problema ,jutros krenuo da vozim ,posle 3km upalio ventilatir i ne gasi se ,onda skazaljka otusla u crveno,ja ugasio ,otvorio haubu sve je u redu ,vode ima ,hladna je ,nije pustio jos iz motira ka hladnjaku,2 minuta ugasan motor bio ,upalio ga ventilator nije ukljucio ,proverio vodu u hladnjak termostat je odradeo svoje i evo ga sada radi normalno ,ventilator se jos nije upalio ,vec sat ipo vremena auto radi bez gasenja,jer on ima termo davac ,da ne salje pogresne podatke ,da je voda dostigla temperaturu i ventilator se upali,ako jeste ,gde se nalazi ,da dodam nije mi uperen polozaj prekidaca ka soferci 😆

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od Djole » petak, 17. nov. 2017. u 09:09h

ono sto tebe zeza mislim da je senzor temperature treba da se nalazi negde izmedju svecica.Nadji drugi i probaj nije to skupo.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » petak, 17. nov. 2017. u 09:23h

Video sam taj senzor ,kada sam pitao majstore , da li je to senzor za temp rekli su mi da je to senzor koji cita bregastu

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » ponedeljak, 20. nov. 2017. u 22:43h

Opet ja i moji problemi,danas sam zamenio senzor temperature,bilo je sve ok dok temp. kruzi celim sistemom, malopre 4 sata auto nije bio vozen ,usao upalio na malom displeju podesio temp. i posmatrao sta se desava,vozio nekih 5km auto je dostigao 104 stepena upalio je ventilator ,vozio jos 3,5km do kuce stao ispred garaze a ventilator je i dalje radeo,otvorio pipnuo crevo koje ide ka hladnjaku i bilo je hladno, auto je radeo jos nekih 7 min u mestu ,spustio je temp. na 99 stepeni i ventilator se ugasio ,crevo je i dalje bilo hladno ,u posudi je voda bila mlaka,da li je moguce da opet nece da otvori termostat ,inace kada sam stari izvadio bio je na 82 stepena a kupio sam isto na 82 da otvara,10-11 dana kako je postavljen, pojavila mi se greska D073 sigurno sto sam menjao senzor,sta radeti dalje
Poslednja izmena: totti-, na dan ponedeljak, 20. nov. 2017. u 23:06h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od Djole » ponedeljak, 20. nov. 2017. u 22:49h

Da nađes drugi termostat al original samo.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » ponedeljak, 20. nov. 2017. u 22:52h

Gde da trazim vise u ovom pustom Boru nemaju nista na stanju, a polovan kad bi narucio

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od Djole » ponedeljak, 20. nov. 2017. u 23:01h

ne znam za polovan..imas temu od granda momak je sad na odmoru pisi mu privatnu poruku: https://www.fordclubserbia.org/forum/vi ... 94&t=22598
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » ponedeljak, 20. nov. 2017. u 23:08h

Ok hvala puno,poruka poslata ,nadam se da cu srediti problem

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » petak, 24. nov. 2017. u 12:01h

nisam jos odklonio problem,ovih par dana sam uocio kao da se stvara pritisak ,juce sam odvrnuo cep iz posude i auto nije dizao temp, a jutros uzeo drugi cep misleci da moj nevalja i naravno zategao ga i podigao je temp.sa 106 na 120 odjednom,ja ugasio auto odvrnuo cep,pritisak je izasao malo se zubor cuo,vratio cep ,upalo auto i temperatura je bila ok,nastavio da vozim neprekidno bez gasenja motora nekih 3,5 sata i sasvim je sve normalo,e sada neznam sta to stvara pritisak pa mi pravi ujutro problem dok termostat ne otvori,bio kod nekih majstora oni mi kazu da mi je dihtung na glavi otisao,da li opet da zamenim termostat ,ili bez njega da vozim ,sta da radi,neznam ni kod koga da idem ,sve se vrti na glavu motora

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od macaneli » petak, 24. nov. 2017. u 12:10h

termostat novi samo
jesi gledao hladnjak da nije zapusen?
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » petak, 24. nov. 2017. u 20:09h

nisam gledao hladnjak ,nista probacu drugi termostat ,nadam se da je taj termostat,bas me cima ti u vezi dihtunga

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » subota, 16. dec. 2017. u 15:43h

Nije me bilo neko vreme ,stigao mi termostat original od 82 stepena ,namestio ga radeo je auto 4 dana super ,radna temperatura se kretala od 87 do 95 stepana,sada je poceo opet da zeza,upalio sam ga pre neki dan,auto je radeo na ler kada je nabio 36 stepeni prebacio je na plin ,pocelo je polako grejanje u autu,ja ga ostavio da radi dok sam zavrsavao nesto ,kada sam se vratio on je prebacio na benzin da radi pocelo je hladno da duva ,ugasio sam auto,proverio creva i sva creva su bila hladna ,zatim sam upalio auto i krenio sam da vozim i dalje je duvalo hladno a na plin nije hteo da prebaci ,posle 4 min voznje krenulo grejanje i prebacio na plin,sta se tu desava stvarno neznam vise,da li ima neki cep,pa me zeza,kako da ga ja opet ozracim ,pa da vidim sta se da bude.

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od totti- » sreda, 24. jan. 2018. u 17:18h

Da javim da sam sredio auto ,svo vreme mi bio cep i veliki pritisak se stvarao ,ceo taj problem mi je pravio isparivac plina,probio je i ulazio je plin u rashladnu tecnost,pa se pomalo stvarao pritisak i meni pravio problem ,dizao temperaturu i palio ventilatore ,zatvorio sam plin vozio na benzin par dana i super je ,juce zamenio isparivac,stavio sam nov i sada je sve super ,radna tem 93,4 stepena ,preko toga ne ide u opste ,dobro je sto sam sacekao i nisam slusao one koji su mi rekli za dihtung na glavi ,hvala puno na savetima :)

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od Focus » ponedeljak, 28. okt. 2019. u 10:25h

Od skoro, pali mi ventilator hladnjaka u voznji, nebitno dal vozim po gradu il na otvorenom, po vrucini u toku dana isto kao i kad je hladno ujutru, nebitno kojom brzinom vozim, takodje ventilator radi kad vozim na plinu, isto tako i kad vozim na benzinu. Kazaljka za temperaturu stoji zakucana na sredinu, grejanje u kabini radi odlicno, termostat je menjan pre 3ipo godine kod Gagija. Ne znam da li to ima neke veze sa losim cepom na posudi za rashladnu tecnost, koji me zeza vec neko vreme, nikako da ga zamenim, vidim da tacno ispod njega pusta po malo antifriz, probao sam da ga drzim skroz slabo pritegnutog kao i skroz zategnutog, opet isto, ventilatorse upali u voznji. E sad cep zeza vec neko vreme a ventilator se konstantno pali zadnjih mozda nedelju dana, tada sam primetio.
Zna li neko u cemu je problem, bojim se da ventilator ne crkne od konstatnog rada ili da se auto ne pregreva, mada mi po kazaljci deluje da se ne greje?
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 28. okt. 2019. u 11:12h

Jel ti stoji smer ventilacije na šoferku ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Ventilatir hladnjaka stalno radi

Poruka od Focus » ponedeljak, 28. okt. 2019. u 11:39h

Ne, ne, to sam ja odmah provalio, da tada pali klimu i automatski ventilator....Jos nesto, sad sam zatego cep do daske, upalio ga i pustio ga da radi na benzin skoro 15 minuta, pa onda odmah zatim prebacio na plin, nekih 7 do 8 minuta, smorio se i ugasio ga, posto nije hteo da upali ventilator. Svo vreme nije hteo da upali ventilator, kazaljka temperature se uredno vrlo brzo podigla i ostala svo vreme zakucana na sredinu, gledano iz pravca haube, desno crevo koje ide u desni hladnjak je bilo vrlo brzo bas vruce, a levo koje ide u levi hladnjak, ono iznad kompresora svo vreme je hladno. Sto se tice antifriza u posudi, nivo se vrlo malo podigao, ovo sve vazi za ler.
A u toku voznje kad stanem vidim da curi podliva po malo odmah kod otvora cepa i nivo se digne, a naravno ventilator bude upaljen, to od skoro. Pre je bila ista situacija s cepom i posudom i antifrizom, samo bez paljenja ventilatora, kao sto sam prethodno objasnio.

Ne znam u cemu je stvar.....
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“