Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Punomoc?

Moderator: ace1

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Punomoc?

Poruka od Walsh » ponedeljak, 3. jul 2017. u 20:00h

Nema pojma kakvu punomoc ima, zove kaze "Eee jbt pa ja ti mogu resiti prepis jer imam punomoc.." Mislim.. :D
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Punomoc?

Poruka od mbole » ponedeljak, 3. jul 2017. u 21:54h

http://www.registracija-vozila.rs/105-u ... -vlasnitva

Za kupoprodajni ugovor potrebno je prisustvo prodavca i kupca, lične karte i saobraćajna dozvola. Ukoliko ste kupili vozilo od lica koje ima ovlašćenje od prodavca da u njegovo ime može da izvrši prodaju vozila, onda prisustvo prodavca nije potrebno, nego ovlašćeno lice sa svojom ličnom kartom i original ovlašćenjem koje obavezno mora da ima delovodni pečat sa brojem pod kojim je taj ugovor zaveden u opštini , ili sudu, a od 01. marta 2017. godine isključivo kod javnog beležnika. Ugovor se može overiti i parcijalno na različitim destinacijama i u različito vreme, recimo prodavac overi svoj potpis u Beogradu, kupac overi svoj potpis u Novom Sadu.

E sad... nije najjasnije da li ovlascenje koje je izdato i overeno u sudu/opstini pre 1.3.2017 i dalje vazi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Punomoc?

Poruka od Walsh » ponedeljak, 3. jul 2017. u 22:02h

Ako je tako bice sve ok :) Moram otici do njega sutra ili prekosutra pa cu videti sta je moguce resiti :) Mada verujem da ce biti sve kako treba. Najmanje mi trebaju te muke jos..
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Punomoc?

Poruka od totti » ponedeljak, 3. jul 2017. u 22:15h

@mbole
Neki notari neće da rade overu kupoprodajnog ugovora ukoliko je ovlašćenje overeno u opštini i starije je od 6 meseci. A nekima to nije bitno.
Druga stvar - u Beogradu ovlašćeno lice može izvršiti odjavu vozila i predati predmet za obračun poreza na prenos apsolutnih prava, s' tim što je u pojedinim poreskim upravama neophodna i očitana lična karta vlasnika vozila u saobraćajnoj dozvoli. Ovo za Beograd napominjem iz razloga što je u većini ostalih mesta po Srbiji to nemoguće - odjavu isključivo može izvršiti vlasnik vozila po saobraćajnoj, ovlašćenje ne priznaju.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Punomoc?

Poruka od mbole » utorak, 4. jul 2017. u 06:30h

Hoces da kazes, da iako je ovlascenje bilo overeno u opstini recimo 1.1.2016, mora sad ponovo da se nosi na overu kod notara?

Ovo gore je bilo samo za kupoprodajni ugovor. Do kompletnog prenosa ima jos toga da se obavi, ali ocigledno nekog mrzi da cita.

Procedura je:
Kupoprodajni ugovor, koji moze da sacini vlasnik ili ovlasceno lice.
Poreska uprava, placanje poreza na prenos aps. prava, na opstini prodavca
Mup odjava (koliko se secam i ovo je u mup-u prodavca)
Mup na opstini kupca sa svim ovim odozgo, predaje se za dobijanje novih tablica i saobracajne.

Sto se tice vlasnika/ovlascenja i odjave ovo kaze MUP: http://mup.gov.rs/wps/portal/sr/gradjan ... a%2Bvozila

Odjava vozila

Vozilo odjavljuje lice koje je kao vlasnik upisano u saobraćajnoj dozvoli i evidentirano u jedinstveni registar vozila ili lice koga je vlasnik ovlastio da odjavi vozilo. Izuzetno, ako je vlasnik vozila preminuo, vozilo može odjaviti bračni drug ili srodnik iz prvog naslednog reda:

Za odjavu vozila potrebno je priložiti:

registracioni list;
saobraćajnu dozvolu;
registarske tablice;

Naravno, u ovlascenju mora pisati da ovl. lice moze da izvrsi i odjavu (sto nije isto kao da moze da ga proda).
Sad... da kod nas svaka salterusa odredjuje sta moze a sta ne... davno je poznato.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Punomoc?

Poruka od totti » utorak, 4. jul 2017. u 07:49h

Tako je, moraš naći notara gde će da prođe ovlašćenje starije od 6 meseci.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Slika

Makanini
Poruka: 28
Član foruma od: subota, 1. jul 2017. u 13:18h
Lokacija: Beograd-Borča

Re: Punomoc?

Poruka od Makanini » ponedeljak, 4. dec. 2017. u 19:20h

Pozdrav ljudi,jedno pitanjce jel mogu da platim porez za apsolutna prava samo sa kupoprodajnim ugovorom i ovlascenjem u bg-u,ili mora i vlasnik da bude tu?

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Punomoc?

Poruka od totti » ponedeljak, 4. dec. 2017. u 20:33h

U Bg možeš sa ovlašćenjem, ali će ti tražiti i očitanu ličnu kartu vlasnika iz saobraćajne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Punomoc?

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 4. dec. 2017. u 22:07h

Koliko znam moze svuda sa ovlascenjem, ja sam u Velikoj Plani isto tako platio, isto su mi trazili kopiju licne karte.
Fiesta!!

Makanini
Poruka: 28
Član foruma od: subota, 1. jul 2017. u 13:18h
Lokacija: Beograd-Borča

Re: Punomoc?

Poruka od Makanini » ponedeljak, 4. dec. 2017. u 23:14h

E hvala vam ljudi :) mislio sam da moram da cimam coveka a radi preko dolazi ovde par puta u 3-4 meseca..hvala jos jednom

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Punomoc?

Poruka od totti » utorak, 5. dec. 2017. u 07:30h

dule0911 piše:Koliko znam moze svuda sa ovlascenjem, ja sam u Velikoj Plani isto tako platio, isto su mi trazili kopiju licne karte.
Ne može svuda.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Slika

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Punomoc?

Poruka od shix » utorak, 5. dec. 2017. u 08:45h

I ja sam u Soko banji takodje odjavio sa ovlascenjem i kopijom licne.

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Punomoc?

Poruka od Walsh » utorak, 5. dec. 2017. u 12:04h

Na kraju sam mogao prepisati auto od vlasnice automobila bez punomoci coveka koji je od nje kupio auto. Haha.. Zvao sam triglav gde je auto osiguran, covek je nasao zenu. Moj deo posla je bilo samo da overim kupoprodajni ugovor sto mi je on poslao od te zene. Overio sam, poslao nazad sa tablicama i on mi je posle par dana poslao odjavu. Ujavio sam ovde i cekao tablice, saobracajnu i nalepnicu. Tako da onaj ko ima punomoc ne moze da prepise auto, sve mora vlasnik sa saobracajne. Punomoc je bezvredni papir.. Od sada samo prepis pri kupovini. :)
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Punomoc?

Poruka od shix » utorak, 5. dec. 2017. u 15:24h

Moze da ga prepise ako mu to stoji u ovlascenju.
http://www.registracija-vozila.rs/105-u ... -vlasnitva

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Punomoc?

Poruka od Sharpshooter » utorak, 5. dec. 2017. u 17:31h

Da.
Ja sam sam sebi prodao ST-a. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Punomoc?

Poruka od Walsh » utorak, 5. dec. 2017. u 20:36h

Stojalo je, mogu poslati sliku ovlascenja :) Ali nisu mogli odjaviti vozilo i prebaciti na moje ime.. Trebala nam je vlasnica. Bio sam kod vise agencija i niko nije mogao bez nje..
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Punomoc?

Poruka od shix » utorak, 5. dec. 2017. u 22:09h

Nije isto prenos i odjava. Zavisi sta mu je pisalo.

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Punomoc?

Poruka od Walsh » ponedeljak, 11. dec. 2017. u 19:08h

Sve od navedenog. :D
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Punomoc?

Poruka od mbole » ponedeljak, 11. dec. 2017. u 23:34h

"slobodno tumacenje propisa" od strane raznoraznih sluzbenika je nazalost na ovim prostorima prilicno rasprostranjena pojava.

Skoro je burazer iz Podgorice, nasledio pusku od pok. strica, i hoce da je pokloni bratancu. Odu kod beleznika da naprave ugovor o poklonu, a tamo: Aaaa ne moze, moras ti prvo da izvadis dozvolu (burazer).
Molim? Sta ce meni dozvola kad ja ne nameravam da zadrzim pusku.
Ne ne... znam ja, ne moze to tako. Moras prvo ti da dobijes dozvolu pa tek onda da poklonis njemu.

Budaletina.
Sto se poklona tice, ni onaj kome se poklanja ne mora da ima dozvolu (njegov je problem dal ce da je nabavi u zakonskom roku). A tek poklonodavac... on je samo dobio pravo vlasnistva nasledstvom, i on samo prenosi to pravo na drugoga. A to pravo vlasnistva nema veze sa pravom na drzanje. a pogotovu se pravo na drzanje ne tice javnog beleznika.

Zovu me ... takva i takva stvar... Idite kod nekog normalnog beleznika, koji se ne pravi pametan i ne mesa u tudj posao.
Naravno sledeci je bez ikakvih problema overio ugovor, bratanac otisao u SUP (sa odobrenjem koje je vec imao, ali koje uopste nije bitno u celoj prici), i normalno podigao pusku.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Punomoc?

Poruka od Walsh » utorak, 12. dec. 2017. u 12:52h

Pa ta punomoc koju je drugi vlasnik imao kao da nije vredela nista. Ok kad policija zaustavi prodje itd.. ali ne kontam zasto ovako nije proslo. Ima pecat i sve ostalo.. Pokusavam da nadjem gde sam zaturio papir pa da slikam. Neki dan sam sklanjao i sad ne nadjem... Kad su mi rekli da se mora naci vlasnica skoro sam se onesvestio hahaha To sto kazes, sve je to kod nas tako bezveze uradjeno. Svako ti moze overiti bilo kakav papir bez znacenja.. Samo da izvuku pare.
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Odgovori

Povratak na „Tehničke i servisne knjige i dokumentacije“