Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2018 sezona - Nascar

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2018 sezona - Nascar

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 18. nov. 2018. u 03:29h

Cole Custer nije uspeo da osvoji titulu u Xfiniti seriji. Vodio je najvise krugova, ali velika greska u finisu sa pit stopom (cekao predugo da ode u pit i ostao bez vremena da napadne pobedu) ga je sprecila. Na kraju je zavrsio 2. danas i 2. u generalnom plasmanu. Ali dobro, ima samo 20 godina tako da ima vremena za njega.

Slika

TItulu je osvojio Tyler Reddick u Chevroletu. Reddick je u Truck seriji pre vozio za Ford.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2018 sezona - Nascar

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 19. nov. 2018. u 00:56h

Desilo se i ovo, cekam na titulu Forda jos od 2004.

Joey Logano je pobedio veceras (fantasticno prestizanje 12 krugova pre kraja) i postao sampion. Kevin Harvick 3. Ford je pobedio 20 od 36 trka i osvojio titulu konstruktora.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2018 sezona - Nascar

Poruka od kyle » ponedeljak, 19. nov. 2018. u 02:39h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 19. nov. 2018. u 00:56h
Desilo se i ovo, cekam na titulu Forda jos od 2004.
:ntwrthy:

kakav dan za Ford titula u WRC i Nascar titula :ford:

ostaje Supercars
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2018 sezona - Nascar

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 19. nov. 2018. u 04:39h

14 godina, toliko razocarenja, a najvece sigurno sto Carl Edwards nikada sa Fordom nije osvojio titulu, iako je par puta bio jako blizu. Pa onda odlazak Kensetha, pa pad Rousha ... Doduse, bilo je tu i lepih momenata, Bayne pobeda na Daytoni 500, pa povratak Wood Brothers i njihova prva pobeda sa Blaney ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2018 sezona - Nascar

Poruka od kyle » ponedeljak, 19. nov. 2018. u 23:44h

Taj Roush je bas propao nekada su imali 5 vozaca a sada 2 slaba.

I gde je sada Bejn? Kako to da pobednik najvece trke u Nascaru (i to ruki je bio ako se secam) propadne?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2018 sezona - Nascar

Poruka od Talladega_500 » utorak, 20. nov. 2018. u 02:39h

Kod Rousha je bila kombinacija NASCAR odluka i same politike Jack Rousha. NASCAR ga je naterao da ugasi 1 od svojih 5 timova, a evo sad NASCAR ne moze ni da popuni 40 vozaca. A i sam Jack je kriv jer je potpuno nespreman docekao Car of Tomorrow, a onda su ga napustili Kenseth i Edwards kao racun toga.

Bayne je uvek bio prosek, imao je tu s(p)retnu pobedu jer realno na Daytoni i Talladegi svako moze pobediti. Imao je prilike da pokaze u Roushu sta ume, ali slabo se pokazao. Kapiram da je taj #6 tim slab, ali evo Kenseth je zavrsio u Top 10 u zadnje 2 trke tako da definitivno ima potencijal.

Koliko god da sam se tad radovao sto je Bayne pobedio Daytonu 500 - toliko mi je posle bilo krivo. Jer je Edwards zavrsio iza njega, a da je kojim slucajem pobedio osvojio bi titulu te sezone (to je sezona kada su on i Tony Stewart imali isti broj poena, a pobedom na Daytoni - Edwards bi dobio 5 bonus poena).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2018 sezona - Nascar

Poruka od Talladega_500 » utorak, 20. nov. 2018. u 16:33h

Inace, prica Rousha je gotovo identicna jos jednom legendarnom Fordovom timu - Bud Moore Engineering. Postojali su 50 godina, svake godine bili jedan od boljih timova, osvojili 2 titule, za njih su vozili neki od najboljih vozaca u istoriji (Fireball Roberts, Cale Yarborough, Dale Earnhardt, Ricky Rudd, itd.). Na kraju su pukli zbog nedostatka sponzora.

Vecina ljudi misli da je Dale Earnhard vozio samo proizvode General Motorsa, ali je tokom 2 godine vozio i Ford za Bud Moore Engineering.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11192
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2018 sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 7. jan. 2019. u 22:03h

Talladega_500 piše:
petak, 21. sep. 2018. u 22:03h
Daniel Suarez je glavni kandidat da preuzme #41 Ford za Stewart-Haas Racing sledece sezone posto Kurt Busch napusta tim (prelazi u Chip Ganassi Racing).
Suarez gubi svoje mesto u #19 timu (stize aktuelni sampion Martin Truex Jr). Suarez je iz Meksika, ovo mu je tek 2. puna sezona u najjacoj Monster seriji, pre toga je vozio 2 sezone u slabijoj Xfiniti seriji (zavrsio kao 5. i 1.). Plan nije bio da ovako brzo stigne u Monster seriju, ali tim nije imao izbora kada se Carl Edwards iznenada penzionisao. Prosle godine je zavrsio kao 20., a trenutno je 19.
Iako nema neke rezultate iza sebe, Suarez donosi veoma mocnog Arris sponzora sa sobom, sto je razlog zasto ga mnogi timovi zele.

Slika

Slika
Potvrdjeno.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“