Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pomoc za ABS

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
venom
Poruka: 30
Član foruma od: četvrtak, 26. feb. 2009. u 20:55h

Pomoc za ABS

Poruka od venom » četvrtak, 26. feb. 2009. u 21:14h

Imam Scorpia 91 godiste sa DOHC motorom.Evo sta je problem.Naime ne radi mi ABS sistem kocenja.kad sam uzeo auto sve je radilo ok,medjutim od skora kad dam kontakt lampica od ABS dosta dugo svetli,cuje se neko zujanje i onda uz jedno CAK ona se iskljuci.Stegnem papucicu kocnice jednom ok,ali na drugo stezanje pali se opet lampica ABS-a uz karakteristican zvuk-CAK.Nisam neki strucnjak oko toga zato nekome ko ovo bude citao mozda bude i smesno,ali se tako desava.U voznji,auto koci normalno itd,ali s vremena na vreme upali se lampica ABS-a,sija jedno 2-3 sekunde i iskljuci se uz taj zvuk CAK.Probao sam kocenje na klizavom terenu i na suvom i siguran sam da nema ABS-a jer tockovi blokiraju skroz.Molio bih nekoga ako zna nesto o tome ili je imao slican problem da mi savetom pomogne.Hvala svima

venom
Poruka: 30
Član foruma od: četvrtak, 26. feb. 2009. u 20:55h

Re: Pomoc za ABS

Poruka od venom » subota, 28. feb. 2009. u 00:20h

Da.Upali se lampica na kratko u toku voznje,a i kad auto radi u mestu ako 2/3 puta stegnem papucicu kocnice i cuje se CAK.Vozio sam do sad mercedesa pa se sa fordom jos ne snalazim najbolje.

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1267
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Pomoc za ABS

Poruka od Scorpio 696 » subota, 28. feb. 2009. u 13:56h

Dohc ghia user manual
Slika
Auto ti je malo mladji od moga ali ako nemas knjizicu ovo ti treba.
Za pocetak proveriti osigurace i instalacije / senzore.
I moj auto kada se pali zuji do tog klicka (oko 1min samo prvo jutarnje, posle je sve krace)
Kod mene je problem bio pregorela dioda u samom abs-ecu (lampica se nije gasila)
Slika
Slika

venom
Poruka: 30
Član foruma od: četvrtak, 26. feb. 2009. u 20:55h

Re: Pomoc za ABS

Poruka od venom » subota, 28. feb. 2009. u 14:20h

Bas tako.Ujutro na prvo paljenje zuju oko 1 minut,a kasnije sve krace.hvala na savetu.pogledacu instalaciju jer su osiguraci ok.hvala na savetu

venom
Poruka: 30
Član foruma od: četvrtak, 26. feb. 2009. u 20:55h

Re: Pomoc za ABS

Poruka od venom » nedelja, 1. mar. 2009. u 16:15h

Pregledao sam instalaciju i ustanovio da na svim kontaktima ima napona,sad da ne lupam koliko volti.Zuta lampica kako ti kazes ne pali se nikad,samo crvena sa znakom uzvika.Medjutim kad sam skidao kontakte na ABS pumpi uzeo sam malo WD i naprskao ih itd.Sad mi se cini da auto ima malo ABS jer sam sinoc probao na vlaznom asfaltu i nije blokirao tockove,u stvari od 5-6 probanja jednom je blokirao na kratko.Buni me sto auto izuzetno dobro koci i nemam problema sa tim,samo me da kazem i nervira pomalo kad u toku voznje se upali lampica sa znakom uzvika kao da je povucena rucna kocnica,svetli jedno 2-3 sekunde i iskljuci se uz zvuk CAK.Taj zvuk ne dolazi iz modula ili ispod haube nego sa mesta suvozaca pod panelom.Da nema tu neki relej ili nesto slicno?Hvala na trudu sto zelis da mi pomognes

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1267
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Pomoc za ABS

Poruka od Scorpio 696 » nedelja, 1. mar. 2009. u 20:55h

Sto kazes dobro koci
mozda je prekid u ovim zicama
Slika

a ovo su releji ispod table
Slika
Slika

venom
Poruka: 30
Član foruma od: četvrtak, 26. feb. 2009. u 20:55h

Re: Pomoc za ABS

Poruka od venom » ponedeljak, 2. mar. 2009. u 01:06h

Pregledao sam sve osigurace i releje sto sam mogao da vidim.Znam gde su osiguraci,EEC,ABS modul...samo ko da skida tablu celu :-| .Buni me samo sto auto bezprekorno koci,znaci ama bas nikav problem nisam uocio na papucici,mada poucen vasim iskustvima i savetima oticicu na otpad Forda ovde kod Cacka i uzeti drugu pumpu.Ako nekome od vas bude nesto trebalo oko kola ne daj boze ostavicu broj ovde svoj,a mogu i otpada i da pomognem nekome nesto oko kola ako mogu.Ogroman je otpad i ima na tone delova.np motor 2.0DOHC sa menjacem od istog je 300 eura,dajem primer.o64 970 32 31 moj broj.pozdrav

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“