Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2019 sezona nova pravila

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » petak, 15. feb. 2019. u 16:18h

Sta je bilo sa Keslom?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 17. feb. 2019. u 06:02h

Zajebali ga u pit stopu. Dobio kaznu sto je pit tim prerano presao preko zida.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 24. feb. 2019. u 23:57h

Brad Keselowski pobedio u Atlanti. Prva pobeda za Mustang u NASCAR-u.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 4. mar. 2019. u 01:22h

Sampion sampionski u Las Vegasu. Joey Logano pobedio. 5 Fordova u prvih 7 ukljucujuci 1-2.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 4. mar. 2019. u 11:13h

izgleda da je ove godine Penske jaci od Hasa.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » utorak, 5. mar. 2019. u 01:53h

Cekam Blaneya da pobedi. Njemu je bolje islo u Wood Brothers, a i Wood Brothers je bio bolji sa njim nego sa Menardom.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 01:39h

Kyle Busch danas 199. pobeda u karijeri. Jos 2 i imace najvise u istoriji NASCAR-a.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 12:06h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 11. mar. 2019. u 01:39h
Kyle Busch danas 199. pobeda u karijeri. Jos 2 i imace najvise u istoriji NASCAR-a.

ne mozes spajati truck i xfinity pobede sa cup pobedama. Kao ni titule. Jer to nije isto.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 17:15h

Nema neke razlike izmedju njegovih pobeda i pobeda koje je Petty ostvario. Busch je barem vozio iste aute kao konkurencija u sve tri serije. Dok je Richard Petty vozio u vreme kada su sezone imale po 70+ trka i bio je jedan od retkih (a na mnogim trkama i jedini) vozaca koji su imali fabricku podrsku.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 17:41h

Kajl B. ima tek 52 pobede u Nascaru. Kazem samo Nascaru jer je za mene jedini Nascar znas koji (Cup). Dakle ispred Kajla su mnogi ne znam ni ja dal znam sve ali evo ovi: Dale Sr., Jef Gordon, Pirson, Dzonson, tu je i Kralj naravno eto ti dodaj ako sam ja slucajno nekog izostavio.

naravno da sam izostavio sad sam procito da je Kajl Bus tek 11(!!!) na Cup listi.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 17:51h

Zavisi kako gledas situaciju. Za mene ima 199 pobeda jer ako se Pettyju mogu racunati pobede na livadama gde je on imao novi Plymouth, a 99% konkurencije stare aute sa delovima sa otpada - ne vidim sto se ne bi racunale Buschove pobede u ostalim serijama.

Ovako napamet Richard Petty, David Pearson, Jeff Gordon, Darrell Waltrip, Bobby Allison, Jimmie Johnson, Cale Yarborogh, Dale Earnhardt su sigurno ispred. Tu negde sa Buschom su Rusty Wallace, Lee Petty, Ned Jarrett, Junior Johnson, Herb Thomas, Buck Baker ... svi imaju tu oko 50-ak pobeda.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 17:59h

Busch said he would never compare his win total with Petty’s.

“Absolutely not because his number is obviously Cup wins and mine’s not,” Busch said.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 11. mar. 2019. u 18:06h

To spade pod ono "kazem sta javnost zeli da cuje jer u protivnom gubim sponzore i navijace".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 17. mar. 2019. u 04:14h

Cole Custer iz Stewart Haasa sprecio Kyle Buscha da pobedi 200. trku.

Nadam se videti ga sledece sezone u Cupu. Mogao bi vec ove sezone da vozi neke trke.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 18. mar. 2019. u 14:15h

Desilo se i to - Kyle Busch je pobedio svoju 200. trku u NASCAR-u.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 18. mar. 2019. u 17:15h

53 Slika
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 18. mar. 2019. u 17:39h

Zavisi kako gledas situaciju. Za mene ima 200 pobeda jer ako se Pettyju mogu racunati pobede na livadama gde je on imao novi Plymouth, a 99% konkurencije stare aute sa delovima sa otpada - ne vidim sto se ne bi racunale Buschove pobede u ostalim serijama.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 18. mar. 2019. u 19:04h

Koliko Nascar ima serija? Zasto onda da se racunaju samo te 3 kad ih ima jos? Jel Bus ima titula i u tim nizim? Ako ima zasto se i to ne racuna kad se racunaju pobede.

:)

Kralja nikad niko nece stici zato se i zove "Kralj". A kako zovu Busa "Rowdy" hahahaha
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 18. mar. 2019. u 19:50h

Ima 3 profesionalne i jos gomilu amaterskih. Petty se zove "kralj" ne zato sto je najbolji (na vecini lista on se ne smatra najboljim vozacem u istoriji) vec po kralju Richardu. Isto kao sto LeBron Jamesa mnogi zovi kralj James iako nije najbolji igrac u istoriji.

Kao sto rekoh gore, u pobede Pettyja se racunaju i one kada je vozio po livadama pred 100 gledaoca i gde je jedino on imao novi auto, a svi ostali vozili u starim kantama. I takve pobede se racunaju samo zato sto se takmicenje zove "Cup", a ne trebaju da se racunaju one gde je Busch vozio isti auto kao i svi drugi i nije imao nikakvu prednost? Ma daj ...

p.s. Busch ima nadimak Rowdy po karakteru Rowdy Burns iz filma Days of Thunder ciji je karakter bio dosta slican Buschovom.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 18. mar. 2019. u 20:12h

Nisu to amaterske to su regionalne... Nisi mi odgovorio jel Busu racunas 2 titule u Nascaru ili jednu?

Sto se tice lista

I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 18. mar. 2019. u 21:02h

Ja ih racunam kao 2. Racunam koliko je titula osvojio u celom NASCAR sampionatu. Kao sto rekoh gore, NASCAR ima 3 profesionalne lige.

A lista najboljih vozaca zavisi od toga ko je pravi. Meni je besmisleno na ovoj listi da je Jimmie Johnson ovoliko visoko pozicioniran. Svaka njemu cast na 7 titula, ali on ih je osvojio zahvaljujuci sistemu eliminacije, ne zato sto je bio bolji celu sezonu. Ima tu jos smesnih detalja, kao recimo da je Earnhardt Jr. u top 50 i bolje plasiran nego Rudd, Turner i Richmond, ili da je Biffle bolje plasiran nego Logano.

ESPN je radio istu listu - za njih je u top 5 bio Earnhardt, Petty, Gordon, Pearson i Yarborough. NASCAR je isto jednom radio za njih je isto tako nesto slicno bilo. Ovo je prvi put da vidim Pettyja na prvom mestu. On jeste najtrofejniji vozac, ali ga to ne cini najboljim. Jer kad se bira najbolji vozac onda se gleda i koliko trka je vozio i kakvu opremu je imao. A Petty je tokom dobrog dela 1950-ih i 1970-ih bio jedini vozac sa fabrickom podrskom i jedini vozac koji je vozio po 3-4 trke sedmicno na malim lokalnim stazama na kojima se nijedan drugi bolji vozac ne bi pojavio.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » utorak, 19. mar. 2019. u 14:52h

I ko jos osim tebe prica da Bus ima 2 titule. Pa kad ga se spominje uvek spominju tu jednu ja se bas ne secam da pricaju da je dvostruki Nascar sampion. Slika

a secam se i za Keselovskog kad je jedan vozac nesto bio ljut na njega pa se pitao kako je Brad uopste stigao do te JEDNE titule. JEDNE a ne dve a prema tvom on je dvostruki Nascar sampion. Mislim glupo mi stvarno pricati o ovome kad znam da nije ispravno. To su druga i treca liga i ne mogu se spajati sa prvom ligom, jednostavno ne mogu kao i u ostalim sportovima fudbalu, kosarci itd. Jer tamo sigurno ne gledas neki tim kolko puta je bio sampion u nizim ligama i da to spajas sa onom najjacom jednostavno ne ide. E a ako ne mogu titule da se spoje (a ne mogu) onda ne mogu ni pobede, period. Znam da ces ti sada poceti pricati kako je bilo u Petijevo vreme i pod kojim okolnostima je on osvajao pobede ali to je irelevantno. Mi mozemo otvoriti debatu ko je najbolji vozac u istoriji (Peti ne mora biti najbolji) ali debata da Peti ima 200 pobeda a Bus 53 je zavrsena.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » utorak, 19. mar. 2019. u 15:47h

Pa tom logikom - i ti si jedini koji racuna da Busch ima 54 pobede. ;) Osim jos nekoliko velikih ljubitelja Pettyja, ali su i oni u manjini - cela NASCAR javnost je u nedelju cestitala Buschu na 200. pobedi u NASCAR karijeri.

Secam se te izjave Gordona, ali se ne secam da je rekao "kako je Keselowski stigao do te jedne titule" vec je rekao "kako je Keselowski ikada bio sampion". Velika razlika.

Ti ne poznajes istoriju NASCAR-a tako da je tebi samo bitno kako se serija zvala, a uopste ne gledas situaciju na "terenu". Tebi je bitno da se serija zvala "Cup", a to sto je danasnja konkurencija cak i u Truck seriji 100 puta jaca od one kada je Petty vozio u Cup seriji - to izgleda nije bitno. Da ti docaram ovako kao neko ko odlicno poznaje istoriju NASCARa - Buschovih 200 pobeda je daleko impresivnije od Pettyjevih 200 pobeda.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » sreda, 20. mar. 2019. u 11:13h

evo ga

Gordon didn’t stop there.

“The way he races, I don’t know how he’s ever won a championship,” Gordon added. “I’m just sick and tired ... I mean that’s why everybody’s fighting him and running him down.

Ako ovo nije receno u smislu kako je ikada uspeo osvojiti tu jednu titulu... ma dovoljno sam rekao.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. mar. 2019. u 15:16h

To uopste ne znaci "kako je ikada uspeo osvojiti tu jednu titulu" vec znaci "ne znam kako je ikada osvojio sampionat".

Evo ti komentar jednog tipa koji pise za nascar.com, sve je covek lepo objasnio. To sto u vreme Pettyja nisu postojali Xfiniti i Truck vec su sve trke (i one koje bi u danasnja vremena bile pod Xfiniti i Truck) tada bile u Cup apsolutno ne oduzima Buschove pobede. Veliki broj pobeda koje je Petty ostvario bi u danasnja vremena bile pod Xfiniti i Truck.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“