Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od macaneli » četvrtak, 11. apr. 2019. u 21:36h

Stavis obican prekidac
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » petak, 12. apr. 2019. u 06:31h

tihi13 piše:
četvrtak, 11. apr. 2019. u 17:36h
Uzeo sam retrovizor kameru, i sada to sljaka. Ugao je moozda nesto uzi nego sto bih ja zeleo (mozda bi bilo bolje da sam uzeo sa 170 umesto 140 stepeni, ali snimak prednje kamere je...korektan. Zadnja je dosta losija, sto je i razumljivo. E sada, par pitanja:
1. Sada mi se kamera napada preko upaljaca, to izgleda prilicno ruzno. Gledam na YT da postoje neki fuze tap, i gde se kamera, tj napajanje kaci direktno u kutiju sa osiguracima. Ima li to da se kupi negde kod nas?
2. Kuda za Mk1 je najlakse provuci kablove za zadnju kameru? Gornja linija, ili mozda dole?
3. Vezivanje za + rikverc svetla. Prilicno je daleko i nisko rikverc svetlo, pa jel moze da se presretne negde vislje, mozda u prtljaznom prostoru ?
1. Fuze tap nisam video kod nas (sto ne znaci da ga nema). Ali nije neka nauka splajsovati se na zice. Kamere generalno vuku malu struju, tako da nije mnogo kriticno na koji se osigurac kacis. Vise je stvar izbora dal hoces da radi stalno, ili samo nakon kontakta, ili ces da ugradjujes dodatni prekidac. Imas i mogucnost da ide kao radio, na polozaju I kljuca.
2. Najcesce je "gornja ruta" jednostavnija. Svuces keder i gurnes iznad plafona. Jedino na B stubu moras ponekad da skidas plastiku, mada najcesce i tu moze da se zavuce bez skidanja (ne znam tacno za focusa).
3. Imas konekciju u gepeku. Gde tacno, zavisi od godista i tipa (broj vrata, hach, karavan...)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Tiler » petak, 12. apr. 2019. u 08:53h

tihi13 piše:
četvrtak, 11. apr. 2019. u 17:36h
Uzeo sam retrovizor kameru, i sada to sljaka. Ugao je moozda nesto uzi nego sto bih ja zeleo (mozda bi bilo bolje da sam uzeo sa 170 umesto 140 stepeni, ali snimak prednje kamere je...korektan. Zadnja je dosta losija, sto je i razumljivo. E sada, par pitanja:
1. Sada mi se kamera napada preko upaljaca, to izgleda prilicno ruzno. Gledam na YT da postoje neki fuze tap, i gde se kamera, tj napajanje kaci direktno u kutiju sa osiguracima. Ima li to da se kupi negde kod nas?
2. Kuda za Mk1 je najlakse provuci kablove za zadnju kameru? Gornja linija, ili mozda dole?
3. Vezivanje za + rikverc svetla. Prilicno je daleko i nisko rikverc svetlo, pa jel moze da se presretne negde vislje, mozda u prtljaznom prostoru ?
1. 170 stepeni je najbolji ugao za DashCam zato što praktički hvata preko prednjih točkova sliku i imaš snimak pješaka ili bicikliste pored auta... negativno je što svi snimljeni objekti izgledaju malo dalje nego u stvarnosti... Fuse tap jeste najbolji način konekcije ja sam ga našao u običnoj radnji svega i svačega za kuću i vrt...

2. Ja sam na MK 1 provlačio ispod zadnjeg sjedišta pa dalje ispod praga vozača...

3. U gepeku, koliko se sjećam sa desne strane u podu imaš prolaz prema instalaciji rikverc svjetla i maglenke
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od tihi13 » petak, 12. apr. 2019. u 13:07h

Hvala na odgovorima. Svakako cu pokusati da nadjem negde taj fuze tap... mozda da proverim kod nekih auto elektricara. Bole skapirao sam kako radi, ako hoces da radi stalno stavis na mesto osiguraca kojem ne treba kontakt i obrnuto, nije neka nauka, zato kazem da mi izgleda naj jednostavnije. Druga varijanta je da vezem na svetlo kabine (onda ga vise ne bih imao, pa mi se ta najmanje svidja,ili mogu da ga vezem pre prekidaca?) i treca da se nakacim na napajanje od upaljaca, ali me nervira ta zica koja ide posred soferke. Zato mi je fuze tap primamljiv, gore uz krov, pa kroz stub do kutije sa osiguracima.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Almighty.shO » petak, 12. apr. 2019. u 13:55h

Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od tihi13 » petak, 12. apr. 2019. u 13:59h

https://www.aliexpress.com/item/12V-Fus ... c3303a82dbb

Jel to ford ima neke posebne osigurace? Gledam ovaj dole desno "ford type".

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Almighty.shO » petak, 12. apr. 2019. u 14:16h

Verovatno da je rec o dimenziji samog osiguraca. 15x9
Slika
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » petak, 12. apr. 2019. u 15:10h

Sto bi ti isla zica po sred soferke ako se nakacis na napajanje upaljaca?
Vodis je isto u krug kao sto bi vodio i bilo koju drugu.

Svetlo na plafonu ima stalnu struju, prekidac daje masu. Daklem moze i tu da uzmes napajanje (mada bi trebalo proveriti koliki je taj osigurac i kolika je potrosnja kamere). Nema razloga da ti ne radi posle svetlo na plafonu. Nece da odseces zicu, nego se prikacis na nju.

Daj mi tacno godiste i mesec, pa da ti kazem na koju zicu na svetlu da se kacis, i koliki je osigurac (potrosnju kamere vidi na njoj).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od tihi13 » petak, 12. apr. 2019. u 21:32h

Focus TDDI maj 2001. Potrosnja kamere je 5v 1A, u principu jako je mali potrosac, ali zar nije svetlo gore 12V? Onda mi treba neki inverter za 5V? Jel je na upaljacu vec 5V? Ne deluje komplikovano, ali mozda bih trebao da odem kod elektricara samo da mi prespoji zice.
Jos jedna stvar, kada ugasim motor kamera i dalje radi ( na upaljacu). naci da upaljac u fordu uvek ima struju nezavisno od kontakta? To me nervira jer kamera snima non stop i kada auto stoji.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Djole » petak, 12. apr. 2019. u 21:41h

Napon u vozilu je 12v. Kamera svaka koja je namenjena za auto bi trebala raditi na 12v osim ako nema svoj punjac koji spušta napon. U fordu postoji jedna korisna stvar koja prekida struju posle sat vremena svim uređajima.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od tihi13 » petak, 12. apr. 2019. u 22:56h

Djole kamera se napaja kroz upaljac trenutno, isto kao i npr mobilni telefon, koji takodje radi na 5V, jer USB port radi samo na 5V. Kamera na sebi ima mini USB prikljucak. Bilo kakvo napajanje bi moralo biti 5V iz tog razloga. Kamera ima i neku svoju bateriju, koja je nazalost ocajna i moze raditi na njoj svega 20-ak sekundi.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od M.M.L. » petak, 12. apr. 2019. u 23:20h

U cemu je problem, mnogo ga nesto komplikujete. Otvori punjac i izvedi zice za 12v i vezi negde. Razvuci USB kabl od punjaca do kamere kuda hoces, kroz A stub i preko plafona npr.

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Tiler » petak, 12. apr. 2019. u 23:33h

tihi13 piše:
petak, 12. apr. 2019. u 21:32h
Focus TDDI maj 2001. Potrosnja kamere je 5v 1A, u principu jako je mali potrosac, ali zar nije svetlo gore 12V? Onda mi treba neki inverter za 5V? Jel je na upaljacu vec 5V? Ne deluje komplikovano, ali mozda bih trebao da odem kod elektricara samo da mi prespoji zice.
Jos jedna stvar, kada ugasim motor kamera i dalje radi ( na upaljacu). naci da upaljac u fordu uvek ima struju nezavisno od kontakta? To me nervira jer kamera snima non stop i kada auto stoji.
Ne mora kamera snimati non stop.... postavi opciju na "move detection" i snimace samo kad se nesto krece ispred nje....
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » subota, 13. apr. 2019. u 05:26h

Naravno da je svetlo na 12V.
Na upaljacu je isto tako 12V, ali ti u adapteru za kameru imas malo elektronikice koja to obara na 5V.
E sad... tri su opcije:
1. rasturis punjac od kamere, iz njega izvadis elektroniku, lepo je izolujes, prilemis dve zice za vezivanje na instalaciju auta, i to ubacis gde ti je zgodno. Najverovatnije za toliko ima mesta u plafonu oko lampe.
2. kupis ulozak upaljaca, pa njega smestis gde ti je zgodno, i u njega ukljucis adapter kamere bez rasturanja. Jedino sto je to malo kabasto, pa tesko da moze da stane recimo u svetlo na plafonu.
3. nabavis neki treci adapter sa 12 na 5 pa njega montiras gde je zgodno.

Plafonsko svetlo gubi struju nakon nekog vremena (ne znam tacno kolikog).
+12V uzimas sa pina 1 konektora plafonskog svetla (narandzasto/plava i narandzasto/bela zica).
masu uzimas sa pina 2 (crna).
Osigurac na tom kolu je 7.5A, mozda malo tesno, al ne bi trebalo da imas problema. Sa njega se napajaju tri sijalice u prednjem plafonskom, jedna u zadnjem, i jedna u gepeku. Nek su sve po 10W i da su sve istovremeno ukljucene to je reda 4.2A tako da ostaje dovoljno za tih oko 0.5A koliko vuce kamera (vuce 1A na 5V, to ce reci oko duplo manje na 12).

Kod tebe upaljac uvek ima struju, kako i treba.

Mene uzasno nervira sto na nekim vozilima upaljac nema uvek 12V vec se gasi kad ugasis auto ili par minuta kasnije.
Upaljac je namenjen da na njega kacis sve zivo, i nek se nose u tri lepe dusebriznici koji se brinu da cu ja da ispraznim svoj akumulator :)
Djole, ne prekida na svima, to je novotarija, koja NIJE korisna, vec je podilazenje tupavima, i maltretiranje onih koji vode racuna sta ostavljaju ukljuceno.

E sad... zamisli situaciju gde te recimo zaustavljaju pubovi, ugasis auto, kamera se iskljuci. A bilo bi ti bas zgodno da imas snimak.
Ili... sudaris se (ne daj dva bozeta), auto se ugasi, onaj drugi pobegne, ili krene da te napada ili... a kamera ne radi...

Opet, kamera koja je konstantno ukljucena i vuce 0.5A nije bas zgodna. Cak i ako ne snima, to jest ako je postavljena na motion detection, ona sve vreme radi (da bi mogla da zna ima li pokreta, mora da radi CCD i logika).
Tih 0.5A nisu strasni ako imas dovoljno veliki aku i auto se vozi svakodnevno. Vec pauza od 2-3 dana... problem.

Nazalost, na fordu nema detekcije da li je kljuc izvucen iz brave (sto bi otprilike bilo idealno), tako da ostaje opcija dodatnog prekidaca.
Druga varijanta je da povezes na napajanje radia, koji dobija struju na polozaju I kljuca. Pa da se setis da ne treba da okrenes skroz na 0 kad hoces da kamera nastavi sa snimanjem.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Djole » subota, 13. apr. 2019. u 08:04h

Na Focusu kec restyle se isključuje upaljač, plafon svetlo muzika posle 1h. Za ovo je provereno.
Tihi imas kod kineza na aliju krs plocica koje skidaju sa 12v na 5v. Različitih amperaza tako da to mozes u malu kutiju i ustekas negde

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » subota, 13. apr. 2019. u 09:12h

Al njegov nije restajl.

Mada... sad gledam semu za 2002-2004, i na njemu upaljac ide direktno sa osiguraca F7 kod motora na osigurac F47 u kabini i odatle pravo na upaljac.
Plafon svetlo i radio se gase.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od tihi13 » subota, 13. apr. 2019. u 09:51h

Sto se alija i kineza tice znam sve to medjutim nemam karticu (iako imam pay pal nalog) i ne mogu da narucujem. Drugo je sto se ceka po 30 dana da stigne. Fuze tap bi bio idealan i vezem na radio tako da kao sto kaze bole, kamera radi kada je kljuc okrenut na prvom stepenu (pre kontakta). Ili, mozda da vezem na obican osigurac na mesto za neki sistem koji ja nemam u kolima (morao bih da pogledam semu, lupam npr, bord racunar). Medjutim ovo sa uloskom upaljaca mi deluje cak kao najfinije resenje. Gledam kostaju par stotina dinara i nema potrebe da rasturam svoj adapter, i mogu da vezem na same zice upaljaca, doduse verovatno bih morao da rasturim konzolu da bih dosao do njih.

Kako se zovu one klemice koje se kace na postojece zice bez secenja istih? Da znam sta da trazim :)

Ok sada mi je mnogo toga jasnije. Videcu da se ovo vreme malo prolepsa pa da se bavim time. Jos mi ostaje da nadjem gde idu zice za rikverc svetlo (+ zica) i da se utapujem na nju za automatsko rikverc svetlo.I naravno fizikalija oko provlacenja kabla, verovatno cu morati a poskidam gomilu nekih plastika.

Jos jedna stvar, ide + na + i masa na masu to je univerzalno svuda. Ukoliko se ne daj boze napravi greska u povezivanju, da li moze da se napravi steta na kolima? U IT kada uradis tako nesto na neki eksterni uredjaj (npr kada pravis PoE) uredjaj se prosto ne ukljuci, ali nema trajne stete.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Djole » subota, 13. apr. 2019. u 10:00h

Nemoj da se ljutis ali ako ne znas da vidiš gde ima struje i gde ne, ostavi to nekom električaru. Sve zavisi gde ces zakačiti i kakvu stetu napraviti. Struja u kolima nije zajebancija ima mali napon ali moze haos da napravi.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od tihi13 » subota, 13. apr. 2019. u 13:04h

Nema ljutnje, znam da koristim glinericu i unimer i mislim da je to sasvim dovoljno.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od Djole » subota, 13. apr. 2019. u 13:24h

Onda ne znam sta te muci. Plus je plus samo je razlika za kojih osigurača i releja ide. Masa je masa svuda. E sad ako ukrstiš plus i masu spalićes osigurač eventualno uređaj koji spajas.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od tihi13 » subota, 13. apr. 2019. u 13:39h

Pitao sam informativno jer nisam nikada nista budzio po kolima, a imam dosta iskustava u IT. Samo sto ste svi u pravu da bi nesto "budzio" moras da imas osnovno znanje tome kako radi. Npr izvuci 5/12v iz racunara nije nikakav problem, niti napraviti da napajanje ide kroz neke druge kablove (npr mrezne), a kod automobila je to ipak malo razlicito pogotovu jer nemas nigde 5v (ako ti to treba).

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od FM III » subota, 13. apr. 2019. u 14:23h

Tihi ja imam ovu pločicu za obaranje napona: https://www.aliexpress.com/item/5pcs-DC ... 4c4dVbpMKB
DC-DC Step Down Converter Module LM2596 DC 4.0~40 to 1.3-37V Adjustable Voltage Regulator Specifications:
Module property:Non-isolation buck
Rectification mode:Non-synchronous rectifier
Input voltage:3V-40V
Output voltage:1.3V-35V
Output current:Rated current is 2A,maximum 3A(Additional heatsink is required)
Conversion efficiency:92%( highest )
Switching frequency:65KHz
Output ripple:30mV( maximum )
Load regulation:±0.5%
Voltage regulation:± 2.5%
Work temperature:-Minus 40 degrees - 85 degrees
dimension:43mm*21mm*14mm(L*W*G)
NOTE:This can't be used to step up Voltage

Možeš je dobiti džabe ako ti treba, jedino što je na 2A. Ako ti odgovara ja sam na Košutnjaku.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » subota, 13. apr. 2019. u 17:32h

tihi13 piše:
subota, 13. apr. 2019. u 09:51h
...Jos mi ostaje da nadjem gde idu zice za rikverc svetlo (+ zica) i da se utapujem na nju za automatsko rikverc svetlo.
...
Hatch, 3 ili 5 vrata, karavan?
Pretpostavljam da ti treba za rikverc kameru.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od tihi13 » subota, 13. apr. 2019. u 18:14h

hatch 5 vrata. Video sam dole ispod branika zice, ali ja bih to pokusao da presretnem negde ranije, npr u gepeku. Da, za rikver kameru moram samo jednu zicu da prikacim na + od rikver svetla, i naravno provlacenje zice kroz kabinu, videcu dali gore kroz nebo ili mozda dole kod pragova.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto-kamere (Car DVR) - modeli, iskustva, diskusije...

Poruka od mbole » subota, 13. apr. 2019. u 19:58h

Konektor C50, zeleno/crna zica

Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“