Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

USA Ford generalno

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » utorak, 30. apr. 2019. u 16:03h

Stvar je u tome da kada se takva tehnologija razvija ne razmislja se koliko dugo ce 3. ili 4. kupac u istocnoj Evropi zadrzati svoj auto. Vec se gleda kako ce originalni kupac biti zadovoljan, a onaj ko ima $$$ za novi auto verovatno ce ga zameniti 5-8 godina posle kupovine. A proizvodjacu je nebitno da li ce displej raditi posle 15 godina kada auto zavrsi kao 4. kupca u Tunguziji nakon sto je platio $3.000 za njega.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » utorak, 30. apr. 2019. u 16:33h

Slažem se, ne kupuje svako auto star 10-15 godina i voziga još toliko, ali ima tu jedan drugi faktor.
Auto koji kao polovan, pa makar star 8, 10, 15 godina ako ima manje stvari da se pokvari i biće jeftiniji budućem vlasniku za održavanje i vožnju, taj će imati veću preprodajnu vrjednost, jer će kao takav biti poželjniji kao polovan. To vuče i onog ko će uzeti nov auto, uzet će onaj kojeg će moći brže i za veću cijenu prodati.
Eto kod nas VW i Škoda su kao polovnjaci za trećinu skuplji od ostalih i mnogo ljudi kupuje baš ta auta zbog toga što važi jeftin za održavanje.

Ali ajde neka ovo oko prodaje cijene održavanja starog auta manje važno, više je važno da bude praktičan za upotrebu.
Generalno smo postali društvo koje je kao stado ovaca, šta ovan predvodnik odluči, tako mora biti, pa odlučio on da odvede stado u šumu punu vukova ili na livadu, ovce ga slijepo prate.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » utorak, 30. apr. 2019. u 16:50h

Ne slazem se sa tim. Cena polovnjaka starog X godina ne diktira koliko je jeftin za odrzavanje i voznju vec koliko opreme ima. Ako imas 2 ista auta, a pri tom jedan ima samo recimo CD plejer, bez elektricnih prozora, bez klime i cega sve jos - takav auto nikada nece biti jeftiniji kao polovnjak u poredjenju sa onim koji ima svu opremu.
Ispade po tvojoj logici da kupci i novih i polovnih vozila najvise zele bazne modele bez ikakve opreme jer eto "nema se onda sta pokvariti". A prodajni brojevi govore suprotno.

p.s. ne znam zaista u kom svetu su Volkswageni jeftini za odrzavanje. Barem ovde u Americi oni su skuplji za odrzavanje i od vecine premijum auta.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » utorak, 30. apr. 2019. u 20:05h

Pa ni ovde sada VW nije više jeftin nego je to ostalo u narodu na osnovu Golfa 2.
Čak je sada i skuplji od nekih drugih auta.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » utorak, 30. apr. 2019. u 20:39h

Zato lepo kupis Toyotu i osim zamene ulja nema sta da diras. ;)

Evo moja 2015 Toyota Yaris ima 118.000 milja (190.000 km). Sinteticko ulje svakih 5.000 milja (8.000 km), zamenio sam ulje u menjacu na 100.000 milja (160.000 km), 2 seta guma i brisace & tekucina za brisace. Sve ostalo na autu je kao kad je napustio fabriku. Doduse moracu uskoro menjati plocice na kocnicama.

2019 Toyota C-HR je tek nedavno kupljena, ima manje od 500 milja na satu, ali vise-manje ocekujem isto.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14392
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » utorak, 30. apr. 2019. u 23:12h

Talladega_500 piše:
utorak, 30. apr. 2019. u 16:50h
...

p.s. ne znam zaista u kom svetu su Volkswageni jeftini za odrzavanje. Barem ovde u Americi oni su skuplji za odrzavanje i od vecine premijum auta.
Od kad je to amerika ceo svet? Znam da se trudite, al moracete jos prilicno da tabanate do tamo :)

Elem, vw koji licno ne volim ni najmanje, je stekao reputaciju, i na osnovu toga podigao cenu, upravo zbog toga sto vazi za trajan (koliko je to trenutno istina je sasvim druga prica).
Rreputacija je nesto sto se gradi decenijama, kroz seriju modela koji su pouzdani i u prvoj i u petnaestoj ruci.

Samo nekmoj da mi prodajes pricu da se tamo preko bare kupuju samo novi automobili, a svi polovni idu za srbistane i slicne tunguzije.
I te kako se u USA voze polovnjaci stari po 10, 20 godinica.
Prosecna starost automobila u USA je 11.5 godina sto je debelo vece od evropskog proseka.
https://www.bts.gov/content/average-age ... ted-states
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: USA Ford generalno

Poruka od Iosis » sreda, 1. maj 2019. u 01:39h

Ta Toyota mi je odvratno ružna, ta maska je kao skinuta sa kamiona i montirana na auto.
Mogu je staviti u konkurenciju za najružniji auto sa Multiplom, Juke-om i Bubom.

Ali vjerujem da nema kvarova. Mnoga me japanska auta odbijaju samo zbog izgleda.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » sreda, 1. maj 2019. u 16:21h

mbole piše:
utorak, 30. apr. 2019. u 23:12h
Od kad je to amerika ceo svet? Znam da se trudite, al moracete jos prilicno da tabanate do tamo :)
Jok, nego je Srbija. ;)
Kada je rec o autima onda je Amerika prakticno ceo svet, jer americko trziste ima najvece zahteve za automobile.
mbole piše:
utorak, 30. apr. 2019. u 23:12h
Elem, vw koji licno ne volim ni najmanje, je stekao reputaciju, i na osnovu toga podigao cenu, upravo zbog toga sto vazi za trajan (koliko je to trenutno istina je sasvim druga prica).
Rreputacija je nesto sto se gradi decenijama, kroz seriju modela koji su pouzdani i u prvoj i u petnaestoj ruci.
Mozda ima takvu reputaciju u Evropi. Ovde u Americi ljudi beze od Volkswagena (i generalno nemackih auta) kad istekne garancija kao djavo od krsta.
mbole piše:
utorak, 30. apr. 2019. u 23:12h
Samo nekmoj da mi prodajes pricu da se tamo preko bare kupuju samo novi automobili, a svi polovni idu za srbistane i slicne tunguzije.
I te kako se u USA voze polovnjaci stari po 10, 20 godinica.
Istina je, voze se i ovde auti stari 10-20 godina, ali uglavnom japanski auti i americki pikapi. Retko kad ces ovde videti nemacki auto tih godina, a ako ga nekim cudom i vidis onda ce to biti u ghettu i bice u stanju raspada.
mbole piše:
utorak, 30. apr. 2019. u 23:12h
Prosecna starost automobila u USA je 11.5 godina sto je debelo vece od evropskog proseka.
https://www.bts.gov/content/average-age ... ted-states
Lepo sto si ostavio link americkog proseka, ali sto ne ostavi i link "debelo manjeg" evropskog proseka?

Jer ono sta sam ja pronasao je podatak da je u Evropskoj Uniji prosecan auto star 10.9 godina ... znaci mladji je svega 6 meseci od onih u Americi. I to je samo Evropska Unija - kada bi dodao ostale drzave Evrope koje nisu u EU (a tu uglavnom spadaju siromasnije drzave iz Istocne Evrope) taj prosek bi bio poprilicno veci od Americkog.

https://www.acea.be/statistics/tag/cate ... ehicle-age
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14392
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » sreda, 1. maj 2019. u 19:21h

Vidis, ovde kazu drugacije, to jest da je oko 7:
https://www.eea.europa.eu/data-and-maps ... -vehicle-8

Fakat, podaci su malo matoriji (2014), ali u toj godini je u USA prosek bio takodje 11.4 godine.

To da je USA najvece trziste... malo cvrc (naravno da nije Srbija).
Pozdravili te Kinezi :)

Cela severna amerika (daklem sa Kanadom i Meksikom) 20.8m
Kina 28m,
emea 22,7
https://www.best-selling-cars.com/globa ... -analysis/

Kako god... poenta je sa sa 11.5 godna prosecne starosti automobila, to da se kupe novi, traju 5 godina i onda zavrsavaju na trecim trzistima jednostavno ne pije vodu.
Pa samim tim ni prica kako neko sranje koje je in i kosta ko bubreg a kvari se, al nije bitno posto si do tad prodao auto, takodje ne stoji.
Poslednja izmena: mbole, na dan sreda, 1. maj 2019. u 19:33h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » sreda, 1. maj 2019. u 19:25h

Gde sam ja rekao da je americko trziste najvece?

Nego, ni na tom linku ne vidim celu Evropu vec samo odredjene drzave. Gde je cela Istocna Evropa koja bi i te kako pokvarila prosek?
I malo mi je cudna lista da ti iskreno kazem - ispade da Poljaci voze 2 godine mladje automobile nego Italijani, pa i godinu dana mladje aute nego Nemci i u samom rangu sa Britancima. Od kada je to kupocna moc u Poljskoj toliko skocila?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14392
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » sreda, 1. maj 2019. u 19:34h

Celu jednu poruku gore :)
Talladega_500 piše:
sreda, 1. maj 2019. u 16:21h
...
Jok, nego je Srbija. ;)
Kada je rec o autima onda je Amerika prakticno ceo svet, jer americko trziste ima najvece zahteve za automobile.
...
Kuckali smo u isto vreme (ja ispravljao poruku)...

Nebitno je u krajnjoj liniji dal je vece, manje...
Poenta je u prosecnoj starosti.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » sreda, 1. maj 2019. u 19:48h

Rekao sam da je najzahtevnije, ne najvece. Vecina onih auta koji se prodaju danas u Kini su se prodavali u Americi i Evropi pre 15-20 (a i vise) godina i ne bi mogli da zadovolje moderne bezbednosne standarde.

A za godine sam ti opisao gore. Razlika je u 6 meseci bez da uopste uracunas celu Istocnu Evropu. Kad bi dodao Istocnu Evropu razlika bi bila u Americku korist. Nije bitno da li ce auto, kad dodje u ruke 3. ili 4. kupca zavrsiti u Istocnoj Evropi ili "ostati kod kuce" - proizvodjacu je nebitno kako ce se pokazati posle toliko godina. To sto je u Americi prosecan auto star 11 godina ne znaci da je proveo svih 11 godina kod jednog vlasnika.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14392
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » četvrtak, 2. maj 2019. u 08:19h

Opet se ne kontamo :)

Jbg... "najvece zahteve" mozes da tumacis kao najvise se kupuje ili kao trazimo dlaku u jajetu.

Nije toliko bitna razlika USA-EU (nju sam pomenuo samo zbog "USA je glavni"). Poenta je u generalno velikoj cifri prosecne starosti automobila.
I druga stvar je da ta cifra ima trend rasta, skoro svuda na svetu.

Svakog vlasnika interesuje kakav je auto. Bio on prvi ili petnaesti, zanima ga i cena odrzavanja.

Vrv nisi video deo koji sam dodao u prethodnoj poruci:

Kako god... poenta je sa sa 11.5 godna prosecne starosti automobila, to da se kupe novi, traju 5 godina i onda zavrsavaju na trecim trzistima jednostavno ne pije vodu. gomila toga mora da zavrsi na domacem trzistu da bi imao takav prosek.

Pa samim tim ni prica kako neko sranje koje je in i kosta ko bubreg a kvari se, al nije bitno posto si do tad prodao auto, takodje ne stoji.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: USA Ford generalno

Poruka od van » četvrtak, 2. maj 2019. u 11:10h

Talladega_500 piše:
utorak, 30. apr. 2019. u 16:50h
Ne slazem se sa tim. Cena polovnjaka starog X godina ne diktira koliko je jeftin za odrzavanje i voznju vec koliko opreme ima.
Апсолутно не тачно .
Квалитет игра пресудну улогу у цени половног аутомобила, а то је његова могућност да се не квари и не прави проблеме , као и цена одржавања .
Опрема је скоро па не битна , јер што је више има, веће су шансе да нешто цркне . Зато скупим аутомобилима који немају култни статус опада цене рапидно . После 20 година могу да коштају исто као и 3 пута јефтинији ауто у старту . Нису више атрактивни а копликовани су за одржавање и шансе да се нешто поквари су много веће јер су склопови компликованији . Мерцедеси који су било по 100 000 евра , пре 20 гоодина сада су по 3-4000 евра . Скупа регистрација , ако цркне можеш да плачеш итд , а да се кваре , кваре се . Зато их нико и неће и цена им је таква .


Иначе квалит израде је једна од пресудних ствари код имиџа неке аутомобилске марке .
И на крају , кинеско тржиште ће да креира трендове у будућности , у ствари креира их већ сада , а то ћемо видети у блиској будућности .

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 2. maj 2019. u 18:47h

mbole piše:
četvrtak, 2. maj 2019. u 08:19h
Kako god... poenta je sa sa 11.5 godna prosecne starosti automobila, to da se kupe novi, traju 5 godina i onda zavrsavaju na trecim trzistima jednostavno ne pije vodu. gomila toga mora da zavrsi na domacem trzistu da bi imao takav prosek.

Pa samim tim ni prica kako neko sranje koje je in i kosta ko bubreg a kvari se, al nije bitno posto si do tad prodao auto, takodje ne stoji.
Jel ti razumes da samo zato sto je prosecan auto star 11,5 godina ne znaci da je proveo svih 11,5 godina kod prvog vlasnika? Onaj ko je imao $$$ za novi auto ce imati i novca da ga zameni posle 5-7 godina. Sto bi proizvodjaca bilo briga sta ce biti sa autom posle toga? Proizvodjac pravi pare samo kad proda novi auto vlasniku, a posle toga mu ne igra nikakvu ulogu. A i onaj 2. ili 3. vlasnik koji kupi auto posle X broj godina sa XXX,XXX milja na satu takodje ne moze da ocekuje da ce sve raditi bez greske. To je cela poena.
van piše:
četvrtak, 2. maj 2019. u 11:10h
Апсолутно не тачно .
Квалитет игра пресудну улогу у цени половног аутомобила, а то је његова могућност да се не квари и не прави проблеме , као и цена одржавања .
Опрема је скоро па не битна , јер што је више има, веће су шансе да нешто цркне . Зато скупим аутомобилима који немају култни статус опада цене рапидно . После 20 година могу да коштају исто као и 3 пута јефтинији ауто у старту . Нису више атрактивни а копликовани су за одржавање и шансе да се нешто поквари су много веће јер су склопови компликованији . Мерцедеси који су било по 100 000 евра , пре 20 гоодина сада су по 3-4000 евра . Скупа регистрација , ако цркне можеш да плачеш итд , а да се кваре , кваре се . Зато их нико и неће и цена им је таква .
Иначе квалит израде је једна од пресудних ствари код имиџа неке аутомобилске марке .
И на крају , кинеско тржиште ће да креира трендове у будућности , у ствари креира их већ сада , а то ћемо видети у блиској будућности .
Ne slazem se uopste sa ovim jer ti gledas ukupan pad vrednosti, a ne % pada vrednosti. Istina, Mercedes od $100,000 ce posle 20 godina vredeti $4,000. Ali i Ford od $30,000 ce posle 20 godina vredeti $300. U cemu je razlika? Izgubili su vise-manje isti % vrednosti od originalne cene posle 20 godina.
Drugo, to da je oprema skoro pa ne bitna - takodje se ne slazem. Po toj logici danas bi vise-manje isto kostali 2009 Focus S i 2009 Focus Titanum. A to naravno nije istina.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14392
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: USA Ford generalno

Poruka od mbole » petak, 3. maj 2019. u 04:10h

Sta ces... ne razumem :)
Ne mali broj puta smo mogli da vidmo kroz istoriju, da je zbog samo jednog loseg modela, kompletna prodaja firme padala,
Proizvodjaca i te kako brine kakva je reputacija njegovog auta, posto na osnovu nje se menja cena celog brenda.
A ta reputacija se stice godinama. I kod prve i kod trece i kod petnaeste prodaje.
O tome pricamo sve vfreme.

Procenat pada vrecnosti takodje nije bitan.
Bitne su apsolutne cifre.
Prevedeno: nov sam platio xxxx, mogu da ga prodam za xxx, to znaci da me je kostao x tokom n godina.
Broji se samo koliko me je kostao.
Merc te je kostao 96000, ford te je kostao 23700.
Naravno ako si spreman da platis 4 puta vise da se kaze da vozis meckedes... samo napred. Al ekonomski gledano... totalni promasaj.

Naravno da je istina da se auto prodaje po minimalno razlicitoj ceni u zavisnosti od opreme. Na recimo 4000 vrednosti, razlika izmedju klota i titanijuma ce biti max 200.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » petak, 3. maj 2019. u 16:35h

Proizvodjaca brine kakva je reputacija njegovog auta dok je nov i relativno nov. Honda Civic ima reputaciju polovnjaka sa najvecom preprodajnom cenom medju kompaktnim autima u Americi pa opet cena novog nije nista veca nego od Corolle, Focusa, Elantre i ostalih. Onaj ko kupuje aute stare 10-15 godina je nebitan proizvodjacu jer proizvodjac nema bas nikakve koristi od njega.

Apsolutne cifre pada vrednosti ce uvek biti vece sa skuplje proizvodje nego za jeftinije. Ne samo u automobilskoj industriji nego u svakom drugom pogledu. Eno Van gore price kako su cene odrzavanja i podatak da se ne kvari i ne pravi probleme kljucne kod cena polovnjaka. Pa zasto onda Lexus (koji je sinonim za pouzdanost) ima veci pad "apsolutne cifre" nego Kia? Zasto Lincoln ima veci pad apsolutno cifre nego Ford iako su mehanicki i tehnicki identicni auti sa istom pouzdanosti i cenama odrzavanja? Ispade to vasoj teoriji najbolje je bilo voziti Yugo - cak i da kupujes novi model svake 3 godine (a prethodni bacas na otpad) opet ces proci jeftinije nego da si kupio novi Lexus i prodao ga posle 10 godina za 40% originalne cene.

Mozda je u Srbiji razlika izmedju klota i Titaniuma max $200, ali u Americi nije. U Americi klot tesko da ces uopste uspeti da prodas jer ne samo sto su izuzetno retki vec i sledeci kupac ne zeli auto sa opremom kao od pre 30 godina. Evo ti razlika izmedju dva Focusa stara 5 godina ... Jedan je bio $20.000 nov, drugi $24.000. Razlika u ceni posle 5 godina je vise-manje i dalje onoliko kolika je bila kad su oba bila nova.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » petak, 7. jun 2019. u 05:16h

Fusion ostaje u proizvodnji do 2021. godine. Posle toga ime bi trebalo biti korisceno na krosover karavanu (nesto u stilu kao Subaru Outback).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » subota, 8. jun 2019. u 03:54h

Ono sta je Fusion trebao imati od prvog dana.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: USA Ford generalno

Poruka od Daniel » subota, 8. jun 2019. u 08:17h

Auuu odlicna konverija
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 10. jun 2019. u 05:15h

Nepoznati Fordov terenac na testu. Izgleda kao Raptor, ali nije jer Raptor nije dostupan u ovoj konfiguraciji. Najverovatnije Bronco.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 11. jul 2019. u 18:18h

Ford je ranije bio najavio novi 1,5 dizel za Ameriku koji bi se ugradjivao u Transit Connect, EcoSport i mozda Escape. Juce je potvrdjeno da od toga nece biti nista. Ford kaze da je kljucni razlog slaba potraznja za dizelima (cini bio mozda 15% od ukupne prodaje), ali je verovatno kljucni razlog taj sto je postalo izuzetno tesko zadovoljiti americke standarde o izduvnim gasovima. Chevrolet je trenutno jedini koji nudi dizel u putnickim vozilima i to samo u manjem Equinox krosoveru.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » sreda, 24. jul 2019. u 20:07h

Generalna ideja kako ce Fordov provi elektricni krosover izgledati.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: USA Ford generalno

Poruka od Daniel » sreda, 24. jul 2019. u 21:13h

Malo mi sa ove slike lici na teslu model s pre restilizacije :)
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: USA Ford generalno

Poruka od Talladega_500 » petak, 26. jul 2019. u 03:25h

Novi Fordov krosover koji ce deliti bazu sa Escape/Kuga. Bice namenjen za off-road. U medijima se trenutno naziva "Baby Bronco". Serijski model bi trebao da se zove Bronco Scout ili Bronco Sport (Ford je zastitio oba imena).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“