Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2019 sezona nova pravila

Odgovori
Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » utorak, 11. jun 2019. u 03:59h

Sampion opet sampionski. Joey Logano pobedio u Michiganu. 6 Fordova u prvih 9.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2019. u 03:44h

Ovo vikenda se desilo nesto po prvi put jos od 1999. godine - pobedniku je oduzeta pobeda nakon sto je pao na inspekciji.

Ross Chastain je danas ranije pobedio u Truck seriji, ali je pao na inspekciji tako da je pobeda dodeljena 2.-plasiranom Brett Moffittu. U proslosti NASCAR bi obicno finansijski kaznio onog ko padne inspekciju, cesto bi i oduzeo poene, ali vec duze vreme nije oduzimao pobedu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 17. jun 2019. u 14:31h

po meni logicno ako je auto nelegalan da je onda i pobeda nelegalna. cudi me kako pre nisu tako postupali.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2019. u 16:29h

NASCAR primenjuje svoja pravila kako njima odgovara. Da je kojim slucajem recimo Chase Elliott pao na inspekciji posle trke onda verovatno bi zadrzao pobedu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 17. jun 2019. u 17:45h

po novim pravilima ne moze jer bi se i ostali timovi pobunili i skocili. po starim pravilima je moglo. moje pitanje je bilo zasto to ranije nije uvedeno jbg.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2019. u 17:56h

Bilo je toga i u proslosti, NASCAR-ov izgovor bi uglavnom bio "svaka situacija je posebna i ne mozemo imati jedno generalno pravilo za razlicite situacije". Nagledao sam se toga i previse u poslednjih 20-ak godina.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 17. jun 2019. u 18:10h

ali ovo novo pravilo je od ove godine uvedeno.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2019. u 18:21h

Govorim za generalno pravila. Ima i pravilo da ne mozes kritikovati NASCAR pa oni koji rade nekada prodju sa kaznom, a nekada ne. Ili pravilo da ne mozes jump start, ali opet vozaci to rade (ukljucujuci i Logano u Michiganu u finisu).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 17. jun 2019. u 19:04h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 17. jun 2019. u 18:21h
Govorim za generalno pravila.
meni ti nisi jasan. reko sam ti da je ovo novo pravilo po kome se ilegalnom autu oduzima pobeda uvedeno OD OVE GODINE i da ce se od sada primenjivati na svakom a ti kazes nece na Cejs Eliotu. BS
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2019. u 19:13h

Ja kazem da svako pravilo koje NASCAR ima primenjuju samo kad hoce. Tako ce biti i sa ovim. NASCAR ima gomilu drugih "pravila", ali ih koristi samo kad zeli i ostatak vremena ignorise.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 17. jun 2019. u 19:20h

navodis jump start pa to je diskutabilno bilo i ako nisu dosudili Loganu nisu.

a ovde ko padne na inspekciji pao je i sve ce mu oduzeti.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2019. u 19:22h

Kako diskutabilno? Ako napravis razliku od jednog auta nad onim pored sebe ocigledno je da si jump start. Ja nije da se zalim jer je Logano ipak pobedio.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » ponedeljak, 17. jun 2019. u 20:01h

pa nisu ga kaznili i neki kazu da nije za kaznu.

a ovde ako padne inspekciju sve ce mu uzeti.

velika razlika.


pogledo sam onaj tvoj "Ride of their lives" proveri drugu temu.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 17. jun 2019. u 20:29h

Ali opet zavisi za sta je pao inspekciju. Da li je pao sto je razvijao vecu snagu nego sto je dozvoljeno ili je pao zato sto je cuknuo nekoga u toku trke i zbog toga ostetio auto da dobije na aerodinamici? Mislim da ce takve stvari kasnije odlucivati da li ce samo dobiti novcanu kaznu ili ce pobeda biti oduzeta.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » utorak, 18. jun 2019. u 11:51h

heh kako se ti koprcas. prvo si reko da je kojim slucajem Eliot pao na inspekciji zadrzo bi pobedu. posto smo to resili (ne u Eliotovu korist) onda si se setio da mora ulubiti svoj auto i tad pobediti da bi mu ostavili pobedu. pa znas kad ce to biti-nikad, a i tad bi mu oduzeli sve jer je pao na inspekciji i nema veze iz kog razloga kad je pao auto je nelegalan samim tim i pobeda. nego iz ovog sad proizilazi nesto ozbiljnije: ako drugi to urade (ulube auto i pobede) Nascar ce postupiti po pravilu i i pobedu im izbrisati, ali ako Eliot to uradi, po tvom ostavice mu pobedu. pa sta ti mislis da su konkurencija magarci koji ne bi na ovu nepravdu (ma to nije ni nepravda to je ruganje) odreagovali. a i Nascar to sebi ne bi dozvolio da pljune na sebe. jer to bi bilo tako ocigledno, jednostavno ne moze.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » utorak, 18. jun 2019. u 15:57h

Joooj covece mnogo si naivan. NASCAR je pre svega biznis, pa tek onda sport.

Sta mislis ko radi inspekcije posle trke? NASCAR naravno. I ako hoce da sakriju da je auto pao na inspekciji - to mogu uraditi bez ikakvih problema. Pa nece naravno izaci u javnost u reci "ej, taj i taj je pao na inspekciji, ali cemo mu dozvoliti da zadrzi pobedu". Vec ce ignorisati da je pao na inspekciji da ne bi naljutili sponzora i omiljenog vozaca publike, a konkurencija nikada nece ni saznati. Zasto Elliott nikada ne pada na inspekciji? Zasto ni Junior nije gotovo nikada pao na inspekciji? Zasto su odredjenim vozacima oduzimane pobede ako slupaju lidera u zadnjem krugu, a to bas nikad nije uradjeno Dale Earnhardtu - coveku koji je to uradio bezbroj puta i generalno bio najprljaviji vozac tokom 1980-ih i 1990-ih?

Dalje, to sto se auto osteti tokom trke (zbog cega se nekada dobiju aerodinamicne performance) ne znaci da ce pasti na inspekciji. NASCAR je kontakt sport i nemoguce je izbeci manje (a cesto i vece) sudare. Pa Keselowskom se to desilo prosle sezone i nije dobio nikakvu kaznu.

Pratis NASCAR toliko dugo i jos uvek ne znas da pravila nisu ista za sve ... Pa valjda ti je do sada jasno da se pravila primenjuju samo kad im odgovara. Evo ti jos jedno pravilo - u NASCAR je za vozace zabranjeno da kritikuju NASCAR. Hamlin i Newman su dobili novcane kazne kad su to uradili. Secam se posebno kada je Hamlin dobio kaznu, a ostalo mi je u pamcenju zato sto je Stewart isto kritikovao NASCAR par sedmica kasnije i prosao bez ikakve kazne.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » sreda, 19. jun 2019. u 09:28h

Talladega_500 piše:
utorak, 18. jun 2019. u 15:57h
Joooj covece mnogo si naivan. NASCAR je pre svega biznis, pa tek onda sport.

Sta mislis ko radi inspekcije posle trke? NASCAR naravno. I ako hoce da sakriju da je auto pao na inspekciji
ma znam (mada u to ne verujem da rade, ne dok mi ti sad ne dokazes) ali mi ovde pricamo o momentu kad je vec AUTO PAO NA INSPEKCIJI. znaci kad je pao i to je Eliot po novom donesenom pravilu mu brisu i pobedu.
Dalje, to sto se auto osteti tokom trke (zbog cega se nekada dobiju aerodinamicne performance) ne znaci da ce pasti na inspekciji. NASCAR je kontakt sport i nemoguce je izbeci manje (a cesto i vece) sudare. Pa Keselowskom se to desilo prosle sezone i nije dobio nikakvu kaznu.
ma znam ja na koji si ti slucaj mislio onaj sa Harvikom prosle godine bez brige razumemo se, i ja sam na taj mislio.
Pratis NASCAR toliko dugo i jos uvek ne znas da pravila nisu ista za sve ... Pa valjda ti je do sada jasno da se pravila primenjuju samo kad im odgovara. Evo ti jos jedno pravilo - u NASCAR je za vozace zabranjeno da kritikuju NASCAR. Hamlin i Newman su dobili novcane kazne kad su to uradili. Secam se posebno kada je Hamlin dobio kaznu, a ostalo mi je u pamcenju zato sto je Stewart isto kritikovao NASCAR par sedmica kasnije i prosao bez ikakve kazne.
ma to je sitno nebitno ovde su u pitanju pobede.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » sreda, 19. jun 2019. u 16:18h

Opste je poznato da u svakom sportu velike i popularne zvezde imaju poseban tretman. Amerikanci imaju izreku za to, "nemoj da odseces ruku koja te hrani". Tako je i u NASCAR-u. NASCAR je tako na losem glasu, gube posetu, tako da oduzeti pobedu najpopularnijem vozacu sa skupocenim sponzorom se nikad ne bi desilo. Tako da Elliott kojim slucajem i padne na inspekciji - javnost to nikada nece saznati, a kazne su za "sirotinju".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » četvrtak, 20. jun 2019. u 07:20h

da je tako on bi vec bio sampion. zasto mu ne nameste da bude sampion kad mogu?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 20. jun 2019. u 16:33h

Polako, ima tek 23 godine tako da ce doci i to na red. Doduse nekada su vozaci toliki anti-talenti da sve namestanje ne moze da im pomogne (Dale Earnhardt Jr je najbolji primer).

Jel ti mislis da je recimo bilo slucajno da najveci anti-talenat u istoriji NASCAR-a Danica Patrick se kvalifikuje na pol poziciju na svojoj prvoj Daytoni 500?

Pogledaj listu ko se prethodnih godina kvalifikovan na pol za Daytonu 500:
2019 - William Byron
2018 - Alex Bowman
2017 - Chase Elliott
2016 - Chase Elliott
2015 - Jeff Gordon
2014 - Austin Dillon
2013 - Danica Patrick
...

Znaci svi mladi vozaci koje NASCAR gura kao buducnost i Jeff Gordon kome je to bila poslednja sezona u NASCAR-u ... Mislis da je sve to slucajnost?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » četvrtak, 20. jun 2019. u 18:16h

Talladega_500 piše:
četvrtak, 20. jun 2019. u 16:33h
Polako, ima tek 23 godine tako da ce doci i to na red.
pa sto da cekaju ako mogu vec sada. Junior je isto dugo godina bio najpopularniji pa nema ni jednu titulu. ali ti drvis po svom.
Doduse nekada su vozaci toliki anti-talenti da sve namestanje ne moze da im pomogne (Dale Earnhardt Jr je najbolji primer).
i koji si ti tu primer dao? Junior koji kao ni jednom nije pobedio jer je tolki anti-talenat koji je zalutao u ovaj sport jer je ustvari trebo da se bavi nekim drugim sportom, su mu namestili nelegalan a brz auto a on se svaki put slupao? ajde boga ti daj mi taj primer da vidim.
Jel ti mislis da je recimo bilo slucajno da najveci anti-talenat u istoriji NASCAR-a Danica Patrick se kvalifikuje na pol poziciju na svojoj prvoj Daytoni 500?
jer si rekao da su njene prednosti sto je laksa od ostalih. i sta te onda cudi sto je sa tim autom koji je prethodnih godina stalno na polu i ona uzela pol i to na stazi sa blagim krivinama gde se ide full throttle.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 20. jun 2019. u 18:29h

Kao sto rekoh, nekada su vozaci toliki anti-talenti da ni svo namestanje sveta ne moze da im pomogne. Upravo je Junior najbolji primer toga.
Jeste, Junior je pobedjivao (posebno one najpopularnije trke), ubacivali su ga u ubedljivo najbolji tim i auto u tom periodu, ali dzaba sve to kad je on nesposoban vozac. Usporedi rezultate Gordona i Johnsona (koji su vozili isti auto za isti tim) sa Juniorom - to ti govori koliko je dobar auto Junior imao.

Ne razumem kad je Danicin auto pre (ili kasnije) bio na pol poziciji. Ja koliko znam nije ni jednom.

Jel ti stvarno mislis da je u NASCAR-u sve fer i posteno i da NASCAR ne favorizuje vozace?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » četvrtak, 20. jun 2019. u 18:37h

znaci Junioru nisu mogli namestiti dovoljno brz auto jer je on bio dovoljno spor :rotfl:
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 20. jun 2019. u 18:48h

Ne, nego je bio dovoljno smotan da cak i sa sampionskim autom ne moze prestici slabije od sebe ... ili se slupa. Nesto slicno kao sto je Danica radila, mada Junior nije bio bas toliko nesposoban.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2019 sezona nova pravila

Poruka od kyle » petak, 21. jun 2019. u 01:12h

mora da je vozio sa povezom preko ociju. vozi misko! :rotfl:
I am Indy 8)

Odgovori

Povratak na „Nascar“