Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pomoc oko self diagnostic testa - Focus mk2.5

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Abv123
Poruka: 107
Član foruma od: nedelja, 8. sep. 2019. u 13:11h

Pomoc oko self diagnostic testa - Focus mk2.5

Poruka od Abv123 » nedelja, 6. okt. 2019. u 00:49h

Pozdrav svima.
Da li je neko imao sledece probleme sa self diagnostic testom(testom koji se pokrece bez dijagnostike odredjenim komandama na bord kompjuteru)
Naime, na svom ford focusu mk2.5 sam povremeno radio self diagnostic test. Uglavnom je sve bilo ok, bez gresaka. Nakon toga, majstor je sasvim slucajno otkrio da je na mom autu izvadjen dpf filter(ne ceo filter, nego unutrasnji ulozak) i da je verovatno tada uradjena mapa koja je samo iskljucila ocitavanje gresaka na dijagnostici, a da nije ugaseno pokretanje regeneracije dpf filtera.
Fakticki, auto je konstantno pokretao regeneraciju, a na mapi su sve greske bile iskljucene. Auto nije mogao da dovrsi regeneraciju dpf-a jer ga prakticno nema...i tako u krug.
Savetovano mi je da uradim novu mapu koja ce resiti taj problem, tj iskljucice funkciju dpf a ponovo cu imati mogucnost citanja gresaka.
Poslusao sam savet, stavio novu mapu.
Medjutim, sa ovom novom mapom ne mogu da pokrenem self test na instrument tabli.
Kada se auto prikaci na fordovu dijagnostiku, citanje gresaka funkcionise i sve je u najboljem redu.
Naglasavam da sa autom trenutno nemam nikakvih problema...dobro ide, pali, sve normalno funkcionise na njemu.
Jedino me kopka, zasto sada(posle ubacivanja nove mape) ne mogu da pokrenem self diagnostic test.
Da li je neko imao slican problem ili eventualno neki savet?

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Pomoc oko self diagnostic testa

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 6. okt. 2019. u 10:14h

Da li mozes da resetujes prosecnu potrosnju, predjenu kilometrazu... kada je auto upaljen? Cisto da eliminisemo taster na rucici za migavce kao moguc uzrok

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Abv123
Poruka: 107
Član foruma od: nedelja, 8. sep. 2019. u 13:11h

Re: Pomoc oko self diagnostic testa

Poruka od Abv123 » nedelja, 6. okt. 2019. u 16:31h

Mogu, putni kompjuter radi potpuno normalno. Mogu da udjem u meni, promenim parametre za esp, jezik prikaza na displeju i sve ostalo. Znaci, sve funkcionise u najboljem redu...
Kada pokrenem self test, na displeju se pojavi "test" ali nece da ga zapocne...

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pomoc oko self diagnostic testa

Poruka od M.M.L. » nedelja, 6. okt. 2019. u 17:43h

Sta se desi kad opet stisnes dugmence?

Avatar korisnika
Abv123
Poruka: 107
Član foruma od: nedelja, 8. sep. 2019. u 13:11h

Re: Pomoc oko self diagnostic testa

Poruka od Abv123 » nedelja, 6. okt. 2019. u 17:50h

Na displeju putnog kompjutera se pojavi natpis "test" koji se posle 2-3 sekunde ugasi...i nista. Nece da pokrene listanje parametara na self testu. Jednostavno, kao da je izgubio tu funkciju. Kao da proba da ga pokrene, ali ne moze...
Nakon tog neuspesnog pokretanja, ako ponovo stisnem dugmence, onda otpocne uobicajeno listanje putnog kompjutera, menija itd.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“