Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zastava 101 - Stojadin

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
nikouro
Poruka: 253
Član foruma od: utorak, 5. dec. 2017. u 09:58h
Lokacija: Beograd

Zastava 101 - Stojadin

Poruka od nikouro » petak, 25. okt. 2019. u 13:27h

Vremenom na Youtube moze covek svasta da vidi. Evo jednog takvog klipa :

:ford: Slika :ford:
:poke: - Ford Focus mk1 90ks 2000 - :poke:

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od 911s [SK] » petak, 25. okt. 2019. u 14:07h

Samo što mi nikad neće biti jasan taj stil spuštanja njuške a podizanja dupeta jer je totalno kontraproduktivan za ležanje i ponašanje na putu, ali za sve ostalo - veliki lajk od mene.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od humper » petak, 25. okt. 2019. u 14:27h

Prodajni slogan moze biti ElektroJadin, jer te ojadi za struju. Trosi kao TA pec i ide kao TA pec..

Avatar korisnika
sprinter
Poruka: 58
Član foruma od: ponedeljak, 30. avg. 2010. u 12:38h
Lokacija: Beograd-Voždovac

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od sprinter » petak, 25. okt. 2019. u 14:37h

Baterije su prilicno teske a stavljene su skroz napred blizu farova, dok su pozadi blize sedistima pa mi se cini da je to napravilo disbalans u tezini.
Mondeo MK3 2.0 TDCI

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od van » petak, 25. okt. 2019. u 15:29h

911s [SK] piše:
petak, 25. okt. 2019. u 14:07h
Samo što mi nikad neće biti jasan taj stil spuštanja njuške a podizanja dupeta jer je totalno kontraproduktivan za ležanje i ponašanje na putu, ali za sve ostalo - veliki lajk od mene.
Добро је само за аеродинамику , за остало све је срење. Поготову за ове маторе дртине, које требају да залепе дупе за земљу да би могле да леже управљиво

Свака част за конверзију . НЕ могу да се не сетим оног дечка из Панчева који је за дипломски конверзовао 205ицу на електро погон и нису му дозволили да је регистује . Неке глупе приче , не могу да му упишу кубикажу мотора итд. Тип је то радио у слично време када и Римац у Хрватској . Сви знам где је Римац , а где је тај даса који коме се не зна и име . А мого је да направи бизнис електор конверзија

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od FiestaBG87 » petak, 25. okt. 2019. u 18:24h

U gradu imaju dva auta na struju koji dolaze kod mene da im po nekada nesto odradim, ljudi napravili i voze se svaki dan, registracija se prodje jos i nekako ali da dobiju atest to nikako.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od dule0911 » petak, 25. okt. 2019. u 20:13h

Pa jedino tako ima smisla u ovoj drzavi, nazalost. Lepa boja stojadina. Elektro konverzija je cool, mada je autonomija bas mala za moj ukus.
Fiesta!!

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od FiestaBG87 » petak, 25. okt. 2019. u 20:21h

Pa ovaj sa baterijama u "motornom" prostoru moze da predje nekih 100 km, sto vise baterija vise se predje, za po gradu ne treba vise, ja npr imam 60km svaki dan.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od dule0911 » petak, 25. okt. 2019. u 21:53h

Ja vozim bajs svaki dan kad god mogu, ali onda kad ne mogu, 50km koliko ovaj ima je premalo, ne mogu da zavrsim osnovne dnevne potrebe.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od mbole » petak, 25. okt. 2019. u 22:26h

Mnogo je lakse atestirati nesto kada si zavrsio fakultet na kome se radi atestiranje :)
Poznajes ljude koji ce raditi to atestiranje (barem kao profesore i asistente), mozes da dobijes informacije sta ti sve treba pre nego sto pocnes da radis, znas sta treba da se obavi od proracuna i umes da ih uradis, imas i pravo da uradis taj proracun (ne moze svako da potpise npr proracun nosivosti necega), znas da uradis projektnu dokumentaciju...

Mnogo naivno shvatamo ovakve prerade. To sto ide i nije se zapalio (ili nije jos uvek), ne znaci da je to napravljeno kako valja. Postoji gomila propisa i standarda koje moras da ispostujes kad pravis/prepravljas mlin za kafu, a kamoli auto.
Ne zaboravite da auto, pravno gledano, spada u "opasne naprave", tako da nije u pitanju samo tvoja koza, vec i ugraozavanje ostalih.
To sto smo mi navikli da svaki dunster moze i sme da uradi razvod struje u kuci, da "nije nikakav problem" prepakovati drugi motor u auto, promeniti kocnice... samo je problem u nasim glavama.

Inace, ovo je bila standardna boja za keca.
Mozda se neko seca, GSP je jedno vreme imao taksije ove boje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od FiestaBG87 » petak, 25. okt. 2019. u 22:46h

Odgledao klip, malo on baterija ima i slab mu motor, ova auta sto znam mogu do 100 i nesto km da predju i mogu ici 130 bez problema,
Bole, nije bas tako, sto vozilo AMSS nije proslo atest, sto jos jedno vozilo koje je napravljeno bas od strane studenata nije proslo, kada sam hteo da ubacim drugi motor u auto a isao fabricki, rekli mi mora atest, reko sto kada je sve na sraf, pa kao takav nije usao u Srbiju i nemamo homologaciju za to, a sve fabrika na sraf, jel lose sto sam skinio moja klesta i stavio duplo veca, jel lose sto sam stavio druge opruge i poboljšao stabilnost auta, mnogo taj sto pise pravilnike se pravi pametan.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od mbole » subota, 26. okt. 2019. u 03:15h

Nece biti, nego se svi mi mnogo pravimo pametni, narocito kad nismo :) a jos vise kada nam to odgovara.
Slazem se da ima birokrartskih gluposti, ali nije sve tako prosto kao sto izgleda.

Pravilnik nema veze sa atestom, osnosno sa njegovim izdavanjem ili ne. Pravilnik samo kaze da kada si prepravio vozilo (a jesi), moras na atest. Ne vidim ama bas nista lose u tome, naprotiv. To sto tako nesto tebi (pa i meni) ne odgovara, ne znaci da ne treba da postoji atest.

To sto je nesto "na sraf", ne znaci da moze tek tako da se menja.
A tebi treba neko da "veruje na rec" sta si uradio, i da uopste znas to da radis?

Recimo: stavis motor koji je jaci, a ne promenis kocnice? Stavis motor koji je tezi a ne promenis opruge i amortizere?
Promenis jedan par diskova a ne promenis drugi, ABS nije uskladjen sa novim diskovima, itd, itd...
Petljanje oko kocnica, upravljackog mehanizma, svetala... svega sto je "uredjaj od posebnog znacaja za bezbednost", spada u poslove koje moze da radi iskljucivo strucno lice. To sto se ovde tog posla hvata svako je sasvim druga prica. Al ne ocekuj od drzave da to aminuje.

Zasto vozilo AMSS i to studnetsko nije proslo atest, naravno da nemam pojma. Al nesto mu je falilo. Dokumentacija, losa konstrukcija... otkud znam. Morali bi da vidimo tacno o cemu se radi pa onda da pricamo. Al volimo da odmah od toga pravimo nekakavu "zeveru". Ne izdaje atest za pravljeno vozilo salterski sluzbenik koji nema pojma o cemu se radi, i samo lupa reckice na nekom formularu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od van » subota, 26. okt. 2019. u 08:34h

Боле , није проблем атест , сам по себи , него идиотска процедура , која је немогућа , и да се неко упусти у то , била би папрено скупа .
Ја не могу да атестирм никакву преправку на мојим маторим фордивима јер Грандмоторс ( трговац) не даје потврде да преправку возила произведених пре 2000те.
Много сам се распитивао око атеста за супер 7 и на крају тешка срца закључио да је нема ни живаца а ни пара за бацање за тако нешто .
Причао сам са људима који раде у лабараторији АМСС ( када је било групно мерење снаге ) , супер типови . Они су исто ентузијасти , и што се њих тиче они би да се прихвате процеса атестирање свега , али бирократске норме су сумануте . Они имају пунта који је конвертован да буде електро пунто , атестиран и регистрован . Кажу да су , који епеитети да употребим , крв пропишали , док га нису регистровали . Не можеш да верујеш колико зајебанције . А они су регистрована државна лабараторија за атестирање . Ако неко зна како иде процедура и шта све треба да се одради , то знају они . Они су хтели да ураде електор конверзију и да стеку искуство и да имају смернице да такав процес , али са бирократиом не можеш да изађеш на крај .
Сећам се тачно шта су Ранку рекли на његово питање о атестирању мотора . "Јел може да стане мотор унутра ?" "Да" "Па седи и вози " , другим речима суманута је процедура .
Ко је на телевизији гледао директорку агенције за безбедност саобраћаја , јасно му је све.
Ова држава је мафијашка , и све је маправљено да се убије било каква иницијатива. Паметни и вредни одоше , а глупаци и покварењаци се уденуше у државу , и само убрзавају процес нестанак , јер је све мање паметних и вредних а све више глупих и покварених

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od mbole » subota, 26. okt. 2019. u 10:03h

Taj deo mi je jasan, i potpuno se slazem da je tu birokratija nepotrebno zakomplikovala (ili potpuno onemogucila stvar).

Ja pisem o tehnickom delu, to jest o: "sta ce mi uopste atest?"

Inace, dugo sam mislio da neko namerno komplikuje zivot da bi sebi napravio rupu, uzeo neku kintu... Na kraju skontam da se radi o cistom neznanju, gluposti i bolikuritisu onih koji pisu propise.
Isprica mi zena koja je bila u nekom odboru ili kako se to vec zove, koji je trebalo da pregleda predlog nekog zakona, daklem u strucnom ne u politickom telu, kako to izgleda. Da places. I to jos za vreme onih prethodnih koji su kao bili malo pismeniji. Ista prica se samo i dalje nastavlja.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od 911s [SK] » subota, 26. okt. 2019. u 11:38h

Nisu neznanje ili glupost uzroci ovakvog sistema, već posledice, što namera sistema što višedecenijske negativne selekcije. Nećeš na mesto nekoga ko se pita dovesti nekoga sa mozgom, već nekoga bez mozga da samo potpisuje ono što mu se podnosi bez da čita. U suprotnom - ne bi bilo glupih zakona i propisa, namerno tako glupo napisanih da bi se ostvario odredjeni politički ili finansijski cilj. Ovo će potvrditi svako ko se sticajem okolnosti našao na poziciji da se nešto pita i onda probao da koristi mozak.
Pozadina svih ovih gluposti vezanih za automobilizam jeste da lepo kupiš nov auto ili polovan, oba u većini slučajeva uvozi bratija, i da na oba platiš porez odnosno ispitivanja, uverenja i ostale gluposti. Ko to ne kapira ili misli drugačije definitivno nije ništa naučio kako stvari funkcionišu ovde, a takvih je i dalje ubedljiva većina.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od mbole » subota, 26. okt. 2019. u 12:01h

Svako ima pravo na svoje misljenje :)
A ja se sa tvojim ne slazem.

I upravo neki koji su "se pitali" su mi rekli ovo sto pisem gore.

No... interesantnije je kad postoji "zavera" :) hrani ljudima mastu. Valjda im je lepse da im je "sef" pokvaren, nego glup :)
Da si razgovarao sa nekima koji pisu propise, shvatio bi o kakvim se budaletinama radi.

Al... odosmo u tlpm... od teme.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od 911s [SK] » subota, 26. okt. 2019. u 12:20h

Ja sebe smatram pametnim čovekom i kao takav ne stavljam sebe iznad ostalih i ne dajem sebi pravo da druge smatram glupima, posebno ne one koji su na neki način uspeli da budu na nekoj poziciji, već smatram da samo imamo drugačije interese.
Sebe bih smatrao glupim kada bih rekao da je neko glup samo zato što ne razmišljamo i ne delamo isto bez da se detaljnije upustim u analizu zašto je to tako.
U 21om veku svet ne funkcioniše na razlici pametan - glup, kao što više ne funkcioniše ni na prirodnoj selekciji, to vreme je odavno prošlo. Ne postoji u osnovi glup propis, već propis koji nije u interesu onima koji ga nisu pisali.
Ne pričamo mi o zakonu koji propisuje da se ljubičice moraju brati levom a ne desnom rukom, pa da se zadovoljimo primitivnim objašnjenjem da je zakonodavac prosto glup. Pričamo o tome da ne možeš popraviti odnosno prepraviti svoj auto, a kako ti auto treba moraš ga zameniti drugim, a pošto se automobili ne beru na livadi a maltene ni ne proizvode ovde, moraš ga uvesti gde od toga neko (sistem) ima direktnu korist.
Ima milion propisa donetih odnosno izmenjenih u poslednjih par godina kojima je svima zajednički imenilac - da se narodu uzme više para. Postoji jedan % populacije, mahom stariji, koji to ne kapira odnosno ne vidi, kao da im novac nije bitan, mada ima i takvih, znam sijaset dobrih majstora koji još nisu u godinama za penziju i poprilično su dekintirani ali i dalje pecaju i divanišu umesto da se prihvate posla koji će im doneti neku hiljadu eura mesečno.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od mbole » subota, 26. okt. 2019. u 15:50h

Ivini... kako ces nazvati onoga ko napise propis kome su dva sopstvena clana u suprotnosti, a jos gomilica je u suprotnosti ili neskladu za ostalim zakonima?
Za mene je glup. Eventualno neobrazovan, a najverovatnije oba.

U jednom se slazemo: ne funkcionisemo vise pametan-glup, sada je glup-glup uz casne izuzetke :)
A proirodna selekcija i te kako traje. Samo namalo drugacijim principima.

Ili namerno izbegavas ili previdjas, da je 90% tih propisa u zadnjih n godina, doneto zbog uslkladjivanja zakonodavstva sa EU.
Pocevsi od pomenutog zakona o saobracaju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od FiestaBG87 » subota, 26. okt. 2019. u 17:14h

Kao sto je Van rekao tako je bilo kada sam pitao i ova dva auta sto ih znam da su na struju se voze jer sa budalama ne mogu izbaci na kraj, vec 5 god dolaze ti ljudi kod mene i ti se automobili voze svaki dan bez problema,
Sto se tice mog slucaja, menjac je isti, drugo zvono, struja u motornom prostoru nije ista posto se radi o ubrizgavanju, sto se tice konica stavili su samo vakum Lukas i to je sve, sve ostalo je isto a auto je 2.0 112 ks i meni kazu da to ne moze da mora atest,

Avatar korisnika
nikouro
Poruka: 253
Član foruma od: utorak, 5. dec. 2017. u 09:58h
Lokacija: Beograd

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od nikouro » četvrtak, 31. okt. 2019. u 12:18h

Evo jos malo novisti iz okruzenja. Nekako se ova Zastava vijori svuda sem kod nas ... ?

:ford: Slika :ford:
:poke: - Ford Focus mk1 90ks 2000 - :poke:

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od van » četvrtak, 31. okt. 2019. u 13:11h

Ми имамо агенцију за безбедност саобраћаја где је атестирање куке мега проблем . Атестирање овако нечега би се мерило са летом на Марс .
Овде деца не могу на ексурзије да путују јер возачи нису сертификовани да возе децу .

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Zastava 101 - Stojadin

Poruka od macaneli » četvrtak, 31. okt. 2019. u 13:13h

I atest felni je let na mars,lazem,vise je misaona imenica posto ne znaju ni sta je to
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“