Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Poruka od Nedeljkovic » sreda, 30. okt. 2019. u 13:47h


Cobra piše: za Led tehnologiju koju vidim po komentaru da ne poznajes ni trunku
Da nesto znas o farovima, snopu svetlosti i "led tehnologiji" ne bi stavljao u far predvidjen za halpgenu sijalicu led

Jedva cekam da vi pametnjakovici "dodjete na red" jer mnogo vise ugrozavate bezbednost i zdravlje drugih ucesnika u saobracaju nego oni sa folijama na staklima. Za takve kao ti bih lupio kaznu bar 20.000din + oduzimanje tablica sve dok ne doneses papir sa tehnickog da ti je snop ispravan

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Poruka od dax92 » sreda, 30. okt. 2019. u 13:55h

ta slika je bas jako verodostojna, posto je kvalitet katastrofa.. Tako da se ne vidi gde sve rasipa ta njegova sijalica.
Slika
Izvoli da vidis kako bi trebao izgledati dobar snop svetlosti koji ne zaslepljuje, a ima i sirinu i duzinu.

I na FB si postavio isto pitanje i na sve strane ocigledno..
Stavi sijalice koje su predvidjene za taj halogeni far pa onda resavaj problem koji imas sa snopom. Sad imas problem i sa snopom i sa izvorom svetla.

Takvom jednom pametnom sam na semaforu skrenuo paznju na farove (Suzuki SX4), i upitao ga kakav mu je to far, na sta lici to.. Sav vazan, i pun sebe, kao da sam ga pohvalio kaze "Brateee, leeed!! Vidi kako sijaju!"
Sijaju, ali svuda okolo! A steta sto mi je vec bilo upaljeno zeleno svetlo, jer sam hteo da stanemo sa strane na prosirenje, da bi on seo u moj auto, dok ti njegovi "leeedoovi" svetle od pozadi!
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Cobra
Poruka: 15
Član foruma od: četvrtak, 22. nov. 2018. u 19:15h

Re: Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Poruka od Cobra » sreda, 30. okt. 2019. u 14:06h

dax92 piše:
sreda, 30. okt. 2019. u 13:55h
ta slika je bas jako verodostojna, posto je kvalitet katastrofa.. Tako da se ne vidi gde sve rasipa ta njegova sijalica.
Slika
Izvoli da vidis kako bi trebao izgledati dobar snop svetlosti koji ne zaslepljuje, a ima i sirinu i duzinu.

I na FB si postavio isto pitanje i na sve strane ocigledno..
Stavi sijalice koje su predvidjene za taj halogeni far pa onda resavaj problem koji imas sa snopom. Sad imas problem i sa snopom i sa izvorom svetla.

I opet ti o snopu svetlosti 😂😂😂😂

Takvom jednom pametnom sam na semaforu skrenuo paznju na farove (Suzuki SX4), i upitao ga kakav mu je to far, na sta lici to.. Sav vazan, i pun sebe, kao da sam ga pohvalio kaze "Brateee, leeed!! Vidi kako sijaju!"
Sijaju, ali svuda okolo! A steta sto mi je vec bilo upaljeno zeleno svetlo, jer sam hteo da stanemo sa strane na prosirenje, da bi on seo u moj auto, dok ti njegovi "leeedoovi" svetle od pozadi!
Ja izgleda da ovde uzalud pisem, sa zidovima tj., cast izuzecima, sada uzmi telefon ili sa kojeg God uredjaja si napisao ovaj besmislen komentar, i zameni ga sa istim od pre 20 god, ako tvoj svetli onoliko, onda ja sa ledom sam mala maca, bolje poradi na zaslepljivanjem drugih, uporedi moju sliku I tvoju pre nego napises jos neki besmislen komentar, jer dobro te znaju clanovi sa fb grupe po tvojim stavovima. 😏Ako imas projektore, nemas mi ti sta objasnjavati kako se steluje i slicno, cuj njega da nastelujem bez projektora i da svetli kao njegov sa 😅😅😅😅😅😅😅😅, da li se salis ti
Nedeljkovic piše:
sreda, 30. okt. 2019. u 13:47h
Cobra piše: za Led tehnologiju koju vidim po komentaru da ne poznajes ni trunku
Da nesto znas o farovima, snopu svetlosti i "led tehnologiji" ne bi stavljao u far predvidjen za halpgenu sijalicu led

Jedva cekam da vi pametnjakovici "dodjete na red" jer mnogo vise ugrozavate bezbednost i zdravlje drugih ucesnika u saobracaju nego oni sa folijama na staklima. Za takve kao ti bih lupio kaznu bar 20.000din + oduzimanje tablica sve dok ne doneses papir sa tehnickog da ti je snop ispravan

Sent from my SM-A605G using Tapatalk
Ma dokle vise da se uplicete u temu koja nema veze sa zaslepljivanjem, nego totalno drugo, odakle se stvarate vise, odakle? 😑Tema je izgubila skroz smer kretanja, od obicne ideje koju sam trazio, dobio pametnjakovice 😂😂😂 Zbog takvih pametnjakovica kao ti i slicni, dodje mi da odem iz ove drzave, jer nade nema, da sam ministar, pa vas bih pohapsio prve, sve dok se ne opametite, alj to je ne moguce 😎

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Poruka od macaneli » sreda, 30. okt. 2019. u 14:26h

Zbog takvih kao sto si ti ja sam otisao iz drzave pre 11g hahahaha
Odgovore si dobio,ne razumem sta vise ocekujes
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Cobra
Poruka: 15
Član foruma od: četvrtak, 22. nov. 2018. u 19:15h

Re: Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Poruka od Cobra » sreda, 30. okt. 2019. u 14:31h

macaneli piše:
sreda, 30. okt. 2019. u 14:26h
Zbog takvih kao sto si ti ja sam otisao iz drzave pre 11g hahahaha
Odgovore si dobio,ne razumem sta vise ocekujes
Pametno sto si otisao, nisi pogresio, bar jedan pametnjakovic manje 😅 nemoj samo da se vracas, ne trebas nikome, dok ne promenis smer razmisljanja... Dobra odluka.

A "odgovore" nisam dobio jer nije bilo mesta za njih zbog vasih kompleksa, ja sam lepo napisao sta trazim(ideju vasu ili iskustvo slicno) a zauzvrat dobio "pametnjakovice" koji nemaju sta da rade nego sa mrze, kunu, i "pametuju" na internetu, a uzivo ne izlaze ne znaju tocak zameniti.. 😑😑😑😑Uzas koliko ljudi mogu da padnu nisko.

Lakse je izkritikovati i potrositi vreme za besmislen komentar, nego napisati savet najobicniji.

Bruka i sramota. Eto to cu napisati u dve reci.
Poslednja izmena: Cobra, na dan sreda, 30. okt. 2019. u 14:41h. Ukupno izmenjeno 2 puta.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Poruka od macaneli » sreda, 30. okt. 2019. u 14:38h

Promenicu razmisljanje kad izbacis led koji topi instalaciju iz fara koji je namenjen za halogenu sijalicu
Ovde se moja prica i prepiska sa tobom zavrsava,jer nemam vremena da se spustam na tako nizak nivo da bi bio tebi ravan.... :prodato:

P.S.Vidovac ti je 2 puta odgovorio,ali ocigledno odogovor te nije zadovoljio,o cemu mi da pricamo dalje....
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Cobra
Poruka: 15
Član foruma od: četvrtak, 22. nov. 2018. u 19:15h

Re: Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Poruka od Cobra » sreda, 30. okt. 2019. u 14:42h

macaneli piše:
sreda, 30. okt. 2019. u 14:38h
Promenicu razmisljanje kad izbacis led koji topi instalaciju iz fara koji je namenjen za halogenu sijalicu
Ovde se moja prica i prepiska sa tobom zavrsava,jer nemam vremena da se spustam na tako nizak nivo da bi bio tebi ravan.... :prodato:
Tako je, bolje se na vreme povuci, dosta si se pokazao za veoma kratko vreme, takve najvise "volim" odmah pokazu lice🤣👍

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Focus 1 problem sa kratkim svetlom

Poruka od Djole » sreda, 30. okt. 2019. u 15:11h

I ovde ide lock

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Zaključana

Povratak na „Kvarovi i popravke“