Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nekoliko pitanja

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
dali
Poruka: 57
Član foruma od: sreda, 12. nov. 2008. u 18:06h
Lokacija: Nish

Nekoliko pitanja

Poruka od dali » petak, 6. mar. 2009. u 15:05h

Znachi motor je 1.8TD 90KS "99 godishte, zanima me sledece: auto je preshao negde oko 150 000km, prezadovoljan sam i josh uvek radi kao sat, ali me sad zanima dali bi trebao da odvezem negde da mu prochiste dizne, ochiste erg ventil ( ne znam dali ga on ima :-| ) i da mi skinu katalizator? Mala napomena: sa automobilom nemam nikakvih problema niti bilo kakvih promena, zanima me chisto dali bih trebao da uradim neke od ovih stvari ili josh neshto na njemu osim redovnog servisa? I da da ne bi otvarao novu temu, auto ponekad hoce u trenutku da sam podize i spushta ortaje za nekih 200rpm, neznam dali je to do one klapne za gas ili ler gas kontrolishe ECU? Hvala unapred! Pozz

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Nekoliko pitanja

Poruka od Dragomir » petak, 6. mar. 2009. u 18:57h

kao neki vid prevencie mozes da zatvoris EGR ventil.A sto se tice ler gasa kontrolisan je od strane PCM-a ali moze da bude i do bos pumpe pa pakusaj sa sipanjem dvotaktola u gorivo da pumpa ima bolje podmazivanje(dvotaktol neskodi motoru pa mozes sipati pola litre na rezervar )Sto se tice dizni treba ih prekotrolisati pa ako nevaljaju treba ih zameniti(obicno problem pravi treca dizna sa kablom)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: Nekoliko pitanja

Poruka od BaneBG » petak, 6. mar. 2009. u 19:04h

Nije direktno vezano za post ali se uklapa u naslov!Moze li neko,ko poznaje tematiku, da na posebnom postu detaljno napise sta koja skracenica znaci!Mnogo ih je i unose zabunu kod nas koji nismo upoznati sa tim skracenicama kao sto su: IACV.PCM.ECU.... itd!Hvala.

Avatar korisnika
dali
Poruka: 57
Član foruma od: sreda, 12. nov. 2008. u 18:06h
Lokacija: Nish

Re: Nekoliko pitanja

Poruka od dali » petak, 6. mar. 2009. u 19:25h

Pazi i ja isto sumnjam na BOSCH pumpu, dali je moguce da ona negde vuche falsh vazduh tokom voznje, poshto vec imam taj problem prilikom paljenja tj nikad nece na prvo verglanje da upali nego uvek iz drugog, a to drugo verglanje je ono kako se kaze "na pola kljucha" i nije bitno koliko dugo verglash prvi put uvek je isto da iz drugog pali nebitno dali je temperatura u -20 ili u +40. A ler gas kada skache i pada je isto kao kad menjam filter goriva pa kad on upali i sam isteruje vazduh tj variraju obrtaji?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Nekoliko pitanja

Poruka od Dragomir » petak, 6. mar. 2009. u 22:10h

Pored filtera goriva ima jedna plasticna kutija kroz koju prolazi gorivo probaj da je premostis sa crevom to jest da gorivo dovedes pravo u filter.Postoji mogucnost da je i ac pumpa u kvaru.Zameni crevo od filtera do pumpe sa providnim crevom pa prati koliko ima vazduha koji ide ka pumpi.Probaj prvo da napumpas ac pumpu pa onda da palis.
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
dali
Poruka: 57
Član foruma od: sreda, 12. nov. 2008. u 18:06h
Lokacija: Nish

Re: Nekoliko pitanja

Poruka od dali » subota, 7. mar. 2009. u 01:12h

Probao sam da pumpam ac pumpu ali nisam preterivao (mozda 7-8 puta) jer mi jedan majstor reche da moze da pukne :-| sad dali je to tako ili ne nisam hteo da probam, prvo sam mislio da je nepovratni ventil i isto sam probao sa providnim crevom medjutim nishta i sad sam reshio da idem kod nekog BOSCH-iste pa nek on trlja glavu, ali u medjuvremenu cu da probam ovu foru sa dovodom goriva u filter pa ko zna mozda i upali... Hvala!

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Nekoliko pitanja

Poruka od fordoni » subota, 7. mar. 2009. u 20:03h

Ja sam otvorio temu pod OBRTAJI.I meni se desava da kada je motor hladan sam podize i spusta obrtaje za 200 rpm i onda se sam smiri.Rec je o Focusu 1.8td.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“