Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
pavke_88
Poruka: 209
Član foruma od: utorak, 22. dec. 2009. u 16:54h

Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od pavke_88 » sreda, 13. jan. 2021. u 20:58h

Elem o cemu se radi....
Ford Sierra, 2.0 dohc, 88 kw, kod mene skoro 12 godina, do sada grejanje je bilo zadovoljavajuce, obzirom da imam plin i deo vode ide na isparivac, bio sam zadovoljan, no u poslednje vreme sve hladnije duva, da bi danas skoro skroz nestalo posle pokušaja da odzracim sistem, jer sam pomislio da nema vazdušni čep, tako da mi nista nije jasno... Oba creva iz malog gladnjaka su vruca, tacnije gornje je toplije od donjeg ali ne drasticno, tako da verujem da je protog malog hladnjaka ok, ili gresim??? Ima dovoljno antifriza, kad je hladan je na max, klapne rade, tj.cuje se kad prebacujem toplo-hladno i menja zvuk. Auto drzi lepo temp na pola, pali ventilator normalno, a grejanje nulaa..??? Dosta sam citao ovde po forumu i sve se svodilo na mali hladnjak, ali obzirom da je tesko dostugan, rekoh da se raspitam unapred. Izvinavam se na duzem postu...
A daa, kad sam pokusao da odzracim, boca je pocela da se puni i ide ka cepu, i u momentu kad je krenula da izlazi, ventilator je upalio i voda je krenula na dole, da li to tako treba? Nema mehurica u boci, ne gubi, tj.ne trosi vodu, creva mekana, dakle sve ok, a hladno pa hladno...
Ford Sierra 2.0i GL DOHC - zakon. :)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od 911s [SK] » sreda, 13. jan. 2021. u 21:47h

Za početak preveži sistem tako da mali hladnjak i plinski raspršivač budu vezani redno a ne paralelno, i to tako da rashladna tečnost iz usisne grane ide prvo u mali hladnjak pa onda u raspršivač i dalje na pumpu za vodu.
Ako posle jednog minuta rada u leru grejanja nema, a kada jedan minut držiš obrtaje na 3-4 hiljade i onda dobiješ grejanje problem je do protoka.
Nije toliko komplikovana zamena malog hladnjaka koliko ti se čini, ja ga menjam za 15tak minuta.
Mada je na DOHCu veća šansa da je na izdisaju dihtung glave nego da je loš mali hladnjak.... ili je tako bar bilo na većini DOHC koji su meni prošli kroz ruke :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
pavke_88
Poruka: 209
Član foruma od: utorak, 22. dec. 2009. u 16:54h

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od pavke_88 » sreda, 13. jan. 2021. u 22:05h

Sipao sam onaj prah za dihtovanje pre par godina kada mi je glava otisla, pa se godinama nisam mogao otarasiti tog mulja, pa zato sumnjam da je zaprljan mali hladnjak,tj.da je do njega.
Pogledacu sutra kako je vezan isparivac, pa ako je do toga, odradicu kako kazes, svakako hvala na savetu...
A da li ima sanse da imam vazdusni cep u malom hladnjaku,da je negde zarobljen, pa to pravi problem? Jer desavalo se i da dobije grejanje, pa opet nestane...
Ford Sierra 2.0i GL DOHC - zakon. :)

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od ljuba power » sreda, 13. jan. 2021. u 22:12h

isparivač ugradjuju uglavnom pararelno i utiče delimično na smanjen protok u malom hladnjaku.ako si sipao prašak za zaptivanje,sigurno je on dosta dobrineo smanjenom protoku u malom hladnjaku tj zapušio ga.a vazdušni čep u m.hladnjaku neće da se zadrži.negine ti ispiranje/zamena m.hladnjaka

Avatar korisnika
pavke_88
Poruka: 209
Član foruma od: utorak, 22. dec. 2009. u 16:54h

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od pavke_88 » sreda, 13. jan. 2021. u 22:25h

Toga sam se i plasio. Pokusacu sa ispiranjem, ako je moguce ikako, ako ne, kupicu novi, nema mi druge...
Ford Sierra 2.0i GL DOHC - zakon. :)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 14. jan. 2021. u 02:10h

Novi je sranje i nećeš se sa njim ogrejati.
Ako si davno sipao prašak, a grejanje nisi izgubio tad nego tek skoro (sad) onda teško da je zbog praška.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
pavke_88
Poruka: 209
Član foruma od: utorak, 22. dec. 2009. u 16:54h

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od pavke_88 » četvrtak, 14. jan. 2021. u 03:35h

Pa i to sto kazes...
Pokusacu onda sa ciscenjem samo, ne znam sta bi drugo mogao...
Ford Sierra 2.0i GL DOHC - zakon. :)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 14. jan. 2021. u 03:53h

Navučeš na njega crevo koje je sa druge strane vezano na slavinu (česmu), pa pusti vodu kroz njega u smeru suprotnom od onoga koji je bio na autu. Znači crevo na lulu koja je bila izlazna na autu, ulazna lula na autu je bila ona na koju je išlo crevo od usisne grane.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
pavke_88
Poruka: 209
Član foruma od: utorak, 22. dec. 2009. u 16:54h

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od pavke_88 » četvrtak, 14. jan. 2021. u 04:29h

Vazi, hvala puno, sutra pokusavam pa javljam rezultate...
Ford Sierra 2.0i GL DOHC - zakon. :)

Avatar korisnika
pavke_88
Poruka: 209
Član foruma od: utorak, 22. dec. 2009. u 16:54h

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od pavke_88 » petak, 15. jan. 2021. u 01:20h

Nisam stigao danas da ispiram hladnjak, kao sto mi je 911s [SK] objasnio, ostavljam za neki drugi dan, ali sam dosao do zakljucka da je definitivno smanjen kapacitet samog hladnjaka, cim ugasim ventilator i tako vozim minut, onda kada ga upalim greje bas lepo, pa posle nekih 20 tak sekundi pocne mlako da duva ponovo, dakle ventilator izduva jako brzo. Ako sutra stignem, krecem sa crevom i jacim pritiskom u kontra smeru, pa razmisljam i da guram malo razne wc sanitarije koje imam kuci sto skidaju kamenac, pa ce da vidimo...
Ford Sierra 2.0i GL DOHC - zakon. :)

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od gjovano » nedelja, 17. jan. 2021. u 18:38h

Ja sam imao Sierru kao i ti. Ista simptomatika posle sipanja praha za zaptivanje hladnjaka.
Problem sam rešio ispiranjem, sam, baš kako ti je i objašnjeno. Nije komplikovano, samo raskači hladnjak i nakači crevo sa česme na izlaz malog hladnjaka. Nećeš verovati šta će sve izaći iz njega. Isperi ga do besvesti. Nista sanitarije i hemija.

Avatar korisnika
pavke_88
Poruka: 209
Član foruma od: utorak, 22. dec. 2009. u 16:54h

Re: Lose grejanje u Sierri 2.0i dohc. Sta li može biti???

Poruka od pavke_88 » ponedeljak, 18. jan. 2021. u 00:14h

Hvala na savetu, juce sam isprao, sve po uputstvu i dobio grejanje, muljak i crnilo je izaslo, tako da sam to resio, no sad se drugi problem javio, a to je curenje velikog hladnjaka, u donjem levom uglu... Danas gledao, nije puno, ali kaplje, tako da cu pratiti situaciju, pa ako bude vise, moracu da ga menjam, ne znam sta drugo...
Slika
Korpus delikte 😀
Ford Sierra 2.0i GL DOHC - zakon. :)

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“