Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

S-max 2.0tdci from zez

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

S-max 2.0tdci from zez

Poruka od zez » utorak, 11. avg. 2020. u 01:08h

Kao sto sam jos davno obecao da cu predstaviti auto tokom leta kad budem imao vremena, pa evo prodje leto 43 i ja po prvi put u nekom fordu.
I mogu vam reci sa zadovovstvom a zena i deca sa odusevljenjem. Malo sam mator da se odusevljavam automobilima ali je voznja s-max-a pravao zadovoljstvo i cini mi se da pravi izbor izmedju njega i zafire. Prethodno je vozena Fabija ali zbog jedne princeze kao petog člana odlučili smo da uzmemo auto sa 7 sedista i eto nas.
S-max 2.0 tdci 2008 god. udobnost bez kompromisa.
Prvi utisci su da su mu malo 1. i 2. brzina razvučene i da nema živahnosti ali brzo sam se navikao na to. Zato 3. i 4. potezu za sve pare. Uodbnost je izuzetna a komfor za svaku pohvalu (zena je odusevljena prostorom u drugom redu). Pronaći s-max sa 7 sedam sedišta je prava muka verovali ili ne tek 5 - 6 ih je imalo od 50 i kusur automobila, za razliku od zafire gde je to činimi se bio standard.
Nego da ubacimo i neku sliku:

Slika

Slika
znam, rećićete oskrnavio sam sveto ime FORD, ali radi se na tome da dobije nove znakove pozadi i napred.
(dosao je bez prednjeg znaka, a za zadnji sam ja kriv moram priznati!

Slika

Slika

Slika

Slika
Klinci su oduševljeni trćim redom pogotovo ovaj mlađi!

Slika
Ovakvu muziku sam imao ispravnu u kolima, ali posto mi je se gasilo i palilo kompletno pozadinsko osvetlenje zajedno sa satom
resio sa da preuzmem stvar u svoje ruke i uspem da sjebem radio :D . Tj bilo je dovoljno da radio bude upaljen a da mu ja izvučem osigurač i vratim ga i vise mu nije bilo leka. pisao sam da su mi tražili 100e za popravku radia što sam smatrao previše pa sam uzeo sa Allija tipsku od 9 " koja me je izašla 200e sa DHL-om. jbg to je bio jednini način slanja zbog ove korone! inače na Alliju je bila 125$ sa 2gb ram i 16gb interne. više nego dobra cena sobzirom da su ovalne od 7" po Kp-u 250-270e. doduše našao sam lika koji bi mi je prodao za 180e ali sam već pre toga bio prelomio da naručim iz kine.
I isplatilo se radi za sve pare! :jeeej: jedino sam mu dodao mali vent (3cm) sa zadnje strane posto se ozbiljno grejala cela multimedija pa
je sad ladana ko led!
Što se tiče paljenja i gašenaja osvetlenja i kilometar sata bilo je do hladnog lema na samom km satu što je rešeno iz drugog puta. i mogu reći da je bilo dosta hladnih lemova na ploči!

Slika

Slika

Slika

posto mi se ovako crna blenda nije nikako uklapala i iskreno bila mi je ruzna, kupio sam foliju po preporuci čini mi se mbole-ta (Thx) u Difol-u
i svojeručno sam je oblepio. I ako nije savršeno izlepljena razlika u izgledu je vise nego očigledno bolja.
Sama ugradnja je bila kuku lele, pored centralne konzole razvalio sam i celu desnu stranu a bogme i levu sa sve kilometar satom plus kompletnu
plastiku u gepeku sa leve strane i sa zadnjih vrata da bi ugradio kameru i svetlo u vratima prtljažnika "a la macaneli" i mogu reći da sijalica šljašti bolje nego sto deluje na slikama kod macanelija. Tako da veliko THX za macanelija za dobru ideju!

Slika
kad mi je već ostalo viška folije oblepio sam i lajsne na ručkama jer su bile sve ispucale, a i nekoliko njih mi se žalilo sa su se posekli na rukohvat!
morao sam da ručice prvo ogulim što i nije bilo mnogo teško ali je tražilo strpljenja!
Lepljenje je prošlo mnogo lakše nego lepljenje blende!

Slika

Slika

Slika

Slika
Kao što se vidi menjao sam zadnje zvučnike jer su propali i ugadio neke Kenwood čini mi se.
vidi se na slikama da sam iskoristio "obruč" od starog zvučnika a da sam odbacio membranu o one plastične krakove
koji drže magnet i novi zvučnik je čučnuo kao u nošu! ostaje mi da ugradim i prednje zvučnike več sam pazario neke
Sinus Tec, al mi ih je stariji klinac konfiskovao pa sam mu pravio zvučnike od burića od 5l od Hajnekena i povezao na neki JVC
radio za kola a sve to na napajenje od PC. tako da sad moram nove zvučnike da pazarim!

Slika

Slika

Inače od ostalih ulaganja, uradjen je mali servis, zamenjeno kočiono ulje, treba da zamenim i sajle ručne, ugrađena je Igla i promenjen je obd konektor na zenino insistiranje (to insistiranje mi istera 220e) .
Malo me je korona poremetila pa je pređeno samo 3.500 km. inače ja tokom proleće - jesen sezone pređem oko 7.000km.
Ptrošnja je u hladnijem periodu išla do 9.5 u gradu. Dok je u ovo sad vreme oko 7l na istim relacijama. Na otvorenom putu magistrala i A. put od 5 do 7l u zavissnosti od stila vožnje i dali je klima radila ili ne!
Sve u svemu sa potrošnjom sam zadovoljan s obzirom na težinu samog automobila a bogme samog vozača! :D
U exel-u sam pravio spisak urađenih stvari od kad je uzet auto. interesantno koliko ode para na auto a da toga nisam ni svestan oko 1000e do sada sa prenosom!
Ovo je dosta za noćas, dopunjavaćemo kad bude bilo prilike!
:ford:

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od zez » sreda, 26. avg. 2020. u 14:36h

Juče uzete ovakve fatosnice samo preko KP, čovek iz mog kraja tako da sam ih lično pokupio!
inače plaćene su 3.000din.

https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna- ... 3Bpage%3D1

lepo se uklopila, ima mesto za fiksatore koji su na pravom mestu samo nisam probušio rupu!

Slika

ovo je stavljeno samo za probu!

a ovde ima tabela sa spiskom potrebnih i odrađenih radova i cenama koju sam ranije već spominjao ranije,
verovatno fali još neka stavka koje se nisam setio!
Slika

i na kraju naručeni stikeri zadnji, prednji i za čepove felni! trebalo bi da stignu sl nedelje!

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od zez » sreda, 2. sep. 2020. u 14:10h

ispolirani farovi za 1200 din preko grupovine!

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od Markedjani » sreda, 2. sep. 2020. u 21:51h

Koja ti dimenzija tog prednjeg znaka ?

Ja sam nabavio za moju fiestu dimenziju koja je jako retka kod nekog lika iz šapca.

A što se tiče "kombeta" odavno atestiran kao genijalan prevoz thumbsuph
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od zez » sreda, 2. sep. 2020. u 23:26h

Da kombi je ekstra za vožnju.
A znak je 11.7 x 4 cm, obećao mi je jedan čovek da će ga naći negde u furdi. Tako da ga čekam da se javi.

Sent from my View using Tapatalk


zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od zez » sreda, 7. apr. 2021. u 14:12h

Zamenjen juče set plivajućeg, mali servis, ulje u menjacu, donji nosač motora huh izuše me za 79.100. (dragomir) :D
Napokon nema onog lupanja kad je motor hladan i lepo vuče. doduče i pre nisam imao nikakvih problema sa kretanjem i lepo je vukao
al zato sad nemam da mi visi kamen nad glavom i da čekam da me pukne po tintari.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od FM III » sreda, 7. apr. 2021. u 15:05h

Samo?
Dobro si prošao kada materijal i ruke izadju toliko.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od zez » četvrtak, 8. apr. 2021. u 08:30h

i ja bi reko samo da nisam ja morao da platim :D

inace, da stvarno nije mnogo izaslo!

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od FM III » četvrtak, 8. apr. 2021. u 14:27h

Zato ja uvek koristim ženinu karticu, pa mi je lakše :D
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od zez » utorak, 4. maj 2021. u 10:48h

Konacno montirane felne koje sam farbao 4 meseca. Naravno i nove gume, napred Sava uhp2 i pozadi Lassa Driwevays.
Koliko mi se svidjala boja felni dok ih nisam montirao sad i nisam bas toliko odusevljen. Mada i nije lose al sto mu je to mu je sad! 🤣
Slika

Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od Markedjani » utorak, 4. maj 2021. u 11:09h

Generalno isuviše običan i "mali" točak za taj auto da bi sad bojom došao do nekog izražaja.

Al' dobro, ako ništa poigrao si se :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od Sharpshooter » utorak, 4. maj 2021. u 12:13h

Bar odskace od mora sivila i crnila.
Meni su ok.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

zez
Poruka: 269
Član foruma od: ponedeljak, 5. avg. 2019. u 15:38h
Lokacija: Cerak-Bgd

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od zez » utorak, 4. maj 2021. u 12:36h

Ma i meni su OK nego su mi onako bez guma i nemontirane delovale bas waow sto bi rekli amerikanosi.

Samo se u projekat farbanja felni sa milion malih krakova sa malim prorezima vise NIKAD nebi upustao!😁
Dok su felne sa masivnim krakovima (4-5 kom) sigurno druga prica!

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: S-max 2.0tdci from zez

Poruka od FM III » sreda, 5. maj 2021. u 00:27h

Sasvim je OK ispalo. Možda nema taj waow efekat zbog samog oblika felni.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“