Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2021. sezona

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 10. sep. 2021. u 21:15h

Preterivanje ovo hvaljenje Larsona i to bas previse. Nema Larson nista bolju sezonu nego sto su Harvick i Hamlin imali prosle sezone (sta-vise, obojica su imali bolju statistiku).

Sta Larson nije sve ovo radio sa Ganassijem vec je u proseku imao 1 pobedu po sezoni? To ima i Kurt Busch sa Ganassijem.

A ove godine Hendrick je jednostavno nezaustavljiv, to potvrdjuju rezultati Byrona i Bowmana iako ni jedan ni drugi nisu ni u top 10 vozaca.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 11. sep. 2021. u 18:38h

Dale Earnhardt Jr vozi danas u Xfinity na Richmondu. Njegova prva zvanicna trka u nekoj od najjace 3 serije posle vise od godinu dana.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » subota, 11. sep. 2021. u 22:24h

Slika
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 11. sep. 2021. u 22:26h

Tipicno za Hendrick.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 12. sep. 2021. u 17:00h

Bice veselo na Bristolu u subotu, po meni najbolja staza u sampionatu. Moze se desiti da 2 Hendricka ispadnu vec u 1. rundi, sto bi bilo poprilicno veliko iznenadjenje ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 14. sep. 2021. u 17:09h

Prica se da je Matt DiBenedetto potpisao ugovor da vozi za Kaulig Racing sledece sezone.

Kaulig Racing ulazi u Cup u 2022. sezoni posle nekoliko veoma uspesnih sezona u Xfinity. Imace dva auta - jedan od njih je #16 Chevrolet koji ce voziti Justin Haley. Za drugi auto se pricalo da ce ga voziti A.J. Allmendinger delimicnu sezonu, ali posto imaju charter za celu sezonu sumnjam da ce ga iko voziti delimicnu sezonu.

Ova vest o DiBenedettu jos nije potvrdjena ni od strane tima ni od strane vozaca.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 15. sep. 2021. u 03:39h

Ovo bi trebao da je raspored za 2022. sezonu.

California opet na listi i World Wide Technology dodat na listu. Jednu od trka je izgubio Pocono, druga trka koja je eliminisana je Daytona Road Course.

Malo glup raspored - prva trka u Californiji, pa idu na Floridu, pa se opet vracaju u Californiju ...

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 15. sep. 2021. u 15:08h

Talladega_500 piše:
utorak, 20. jul 2021. u 03:39h
Sheldon Creed, aktuelni sampion Truck serije, je izjavio da se nece vracati u Truck seriju sledece sezone.

Ima 23 godine, u zadnje 2 sezone je pobedio 6 trka i osvojio titulu prosle sezone. Trenutno je 7. u generalnom plasmanu, ali posto je pobedio jednu trku obezbedio je playoff.

Pre toga je bio jako dominantan u off-road trkanju kamioneta, osvojio je 3 uzastopne titule i pobedio 39 trka tokom 9 sezona (samo 4 sezone je vozio pune).

Ovo je potencijalno dobra vest za Ford posto Penske trazi zamenu za Cindrica u #22 timu u Xfinity. Sanse su takodje male da ce se Riley Herbst vratiti u #98 tim u Stewart-Haas pa ce i to mesto biti otvoreno.

Doduse, Creed trenutno vozi za GMS Racing koji je najavio takmicenje punu sezonu u Cup sledece godine pa me nece iznenaditi ako ga zadrze.

Slika

Slika
Sheldon Creed ce sledece sezone voziti za Richard Childress Racing u Xfinity.

Nije samo poznato da li ce zameniti dosadasnjeg vozaca u timu (Myatt Snider) ili ce Childress preci na dva auta.

Creed je prosle sezone osvojio titulu u Truck. Ove sezone do sada ima 3 pobede, ukljucujuci obe pobede u prve 2 trke playoffa. Znaci definitivno je rec o velikom talentu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 15. sep. 2021. u 18:45h

Ty Dillon je navodno potpisao ugovor sa timom da vozi punu Cup sezonu sledece godine, ali se ne navodi za koji tim.

Ty je brat Austina Dillona i unuk Richard Childressa. Prosao je kroz sve mladje kategorije u Truck i Xfinity za Richard Childress Racing (bio je poprilicno uspesan), ali nije zeleo da vozi za porodicni tim u Cup. Proveo je 4 pune sezone u Germain Racing pre nego sto se tim zatvorio.

Ove sezone je vozio nekoliko trka za Joe Gibbs Racing u Xfinity.

Slika
Justin Allgaier ce se takodje vratiti u Xfinity seriju sledece sezone, vozice opet Chevrolet za JR Motorsport (tim Dale Earnhardta Jr.).

Allgaier je u ovom timu vec 7 sezona, konstantno je jedan od najboljih vozaca, ali nikako da osvoji titulu. Prosle sezone je zavrsio kao 2. u generalnom plasmanu. Cak 13 od svojih 16 Xfinity pobeda je ostvario za JR Motorsportom.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 16. sep. 2021. u 02:35h

Auto Club Speedway u Fontana, California se vratio na kalendar za 2022. sezonu, ali kako stvari stoje to ce biti poslednji put da ce se voziti na ovoj stazi pod takvoj konfiguraciji.

Posle 2022. godine, sadasnja staza ce biti srusena, a na istom mestu izgradjena nova staza. Kljucna razlika je ona u velicini - sada je staza dugacka 2 milje, a posle 2022. godine ce biti dugacka samo 0,5 milje. Po dimencijama i obliku ce biti veoma slicna kao danasnji Martinsville, ali bi imala visok banking kao Bristol.

Razlog lezi sto vlasnici hoce da prodaju skupocenu imovinu oko staze za izgradnju apartmana, ali istovremeno da zadrze i stazu sa manjim dimenzijama.

Ovo je neka generalna ideja kako ce izgledati.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 17. sep. 2021. u 17:16h

Koja namestaljka sinoc u Truck seriji ... Zadnja trka u 1. rundi playoffa. Sheldon Creed vodio 189 od 200 krugova. Na 11 krugova pre kraja dve Toyote za Kyle Busch Motorsport (John Nemechek i Chandler Smith) ga namerno slupali. Nemechek preuzeo vodjstvo i onda usporio da bi Smith pobedio jer je Smithu bila potrebna pobeda da bi se plasirao u sledecu rundu.

Na kraju ispali Austin Hill i Todd Gilliland (jedini Ford u playoffu) za samo 2 poena ... Pitam se samo da li ce NASCAR nesto uraditi povodom ovoga kao timska naredjenja gde jedan vozac pusta drugog da pobedi - to je u NASCAR-u strogo zabranjeno i neki timovi kao sto je Michael Waltrip Racing je ugasen zbog takvih poteza.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 18. sep. 2021. u 16:33h

Koji finis sinoc na Bristolu u Xfinity seriji ...

[size=85] [/size]
Time je zavrsen regularni deo sezone. Playoff krece sledece sedmice u Las Vegasu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 18. sep. 2021. u 21:23h

Kaulig Racing je imao velike planove za Cup, ali im za sada ne ide bas sve po planu. Njihov veliki sponzor iz Xfinity serije Nutrien Ag Solutions je najavio da se nece vracati sledece sezone. Ovo ne samo sto je dovelo u opasnost prelazak u Cup kao sto su planirani vec je pitanje hoce li uopste #10 tim u Xfinity postojati sledece sezone. Sadasnji vozac je Jeb Burton, ove godine ima 1 pobedu i 15 top 10.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » nedelja, 19. sep. 2021. u 18:15h

Kyle Larson :ntwrthy: Sta je preziveo i pobedio
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 19. sep. 2021. u 18:22h

Realno, moze da zahvali Elliottu i Harvicku sto su jedan drugom napravili probleme. Bristol je i dalje ubedljivo najbolja trka u sezoni.

[size=85] [/size]
Ispali Reddick, Almirola (za samo 2 poena), Ku. Busch i McDowell. Po voznji u ovoj 1. rundi nekoliko vozaca nije zasluzilo da prodje, ali su imali dovoljno poena iz regularne sezone da se provuku.
Ky. Busch finisi u ovoj rundi 35., 9. i 21.
Elliott 31., 4. i 25.
Bell 20., 3. i 29.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » nedelja, 19. sep. 2021. u 20:50h

Talladega_500 piše:
nedelja, 19. sep. 2021. u 18:27h
Realno, moze da zahvali Elliottu i Harvicku sto su jedan drugom napravili probleme.
Ali kad je Harvik poslao Eliota na servis ostao je Larson koji se ipak izborio iako je i njega hteo poslati na servis. I za to mu svaka cast dva puta mu se auto zateturao jer ga je Harvik bump n run ali je preziveo i pobedio. To moze samo najbolji od najboljih :clap:
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 01:40h

Jesmo li ti i ja gledali istu trku?

Dolazi do kontakta izmedju Elliotta i Harvicka na nekih 25 krugova pre kraja posle cega Elliottu puca guma i mora nazad u pit stop.

Elliott se vraca na stazu na 25. poziciji sa 3 kruga zaostatka. Pokusava prvo da probusi gumu Harvicku. Ne uspeva. Onda prestize Harvicka i naglo koci ispred njega da ga uspori na 3 kruga pre kraja. Za ovakve stvari NASCAR je trebao da parkira Elliotta jer vozac sa 3 kruga zaostatka nikako ne sme da ometa lidera na takav nacin, ali smo navikli da Elliott ne dobija kazne za iste stvar za koje drugi vozaci dobijaju.

Naravno, posle takve ometnje 3 kruga pre kraja Harvick kompletno mora da uspori, a Larson koji je bio u naletu ga prestize. Istina je da je Harvick onda pokusao da slupa Larsona jer mu je verovatno pukao film sa Hendrickovim vozacima.

Elliott ima istoriju da se ponasa kao placipicka svaki put kad ima dobar auto i ne uspe da pobedi. To mu se desilo i juce. U vecini slucajeva vozi cisto i ne pravi skandale, ali kad je na putu do pobede i nesto mu se neplanski desi, e onda se ponasa kao sto se ponasao juce.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 10:29h

Nije me briga za Eliota a Harvik je dobio sta je trazio jer mu je raseko gumu i slicno pokusao sa Larsonom. A nikako mu ne mogu zaboraviti ono fizicko guranje Keselowskog po meni Harvik najodvratniji vozac.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 16:12h

Poenta mog komentara je da ne znam sta hvalis toliko Larsona kad ono sta je uradio u subotu nije nista specijalno. Elliott i Harvick izbacili jedan drugog od pobede, to je razlog Larsonove pobede, a ne navodno "jer je najbolji od najboljih". Imao je priliku u Ganassiju da pokaze da je "najbolji od najboljih" i nije imao nista bolje rezultate nego Kurt Busch.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 17:00h

Ganasi nije bio top tim. Kad vidis da su mu jedan Toni Stjuart i Mario Andreti dali kredit znaci da je 'real deal'. Eliot je samo bio izbacen od Harvika posle je bio dvoboj 'najboljeg od najboljih' vs Harvik; slide job i pobeda :woohoo:
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 17:44h

Ne mora biti top team da bi neko ostvario dobar rezultat. Larsonov prosek u Ganassiju je bio 1 pobeda po sezoni (6 pobeda u 6 sezona). Kao sto rekoh, Larson u Ganassiju nije ostvario nista bolji rezultat nego Kurt Busch. Gde je taj "najbolji od najboljih" koji ima istu statistiku u timu kao i 43-godisnji Kurt Busch?

Uopste nije bio dvoboj Larson vs Harvick u finisu vec je bilo "Elliott blokira Harvicka da ga uspori da bi Larson mogao da ga prestigne". Ako Stewart-Haas ima malo pameti lepo bi trebali Almirola, Briscoe i Custer da slupaju sve Hendrickove vozace do kraja da ih kostaju plasmana u sledecu rundu - jer Stewart-Haas nema sta da izgubi, a Hendrick ima mnogo da izgubi.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 19:10h

Cekaj jel ti zelis reci da je Kurt Busch sada bolji? lol

Zadnjih 30-tak krugova je ustvari bio troboj eno ti Highlights pa pogledaj. Larson je dosao skroz na branik ovoj dvojici koja su se uspanicila od njega i pogresila
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 19:57h

Ne, ne zelim reci da je Kurt Busch bolji vec zelim reci da Larson nije nista bolji od Kurt Buscha.

U momentu kada je Elliott blokirao Harvicka, Harvick je imao dovoljno veliku prednost nad Larsonom da nema sanse da bi ga Larson prestigao pod cistim okolnostima. Bristol je kratka staza, do kraja je ostalo jos svega 3 kruga, to je prakticno 45 sekundi trkanja.

Ni Elliott ni Harvick se nisu "uspanicili i pogresili". Harvick nije neki rookie koji se uspanici i pogresi vec sampion sa godinama i godinama iskustva. Jednostavno, i Elliott i Harvick su samo jedan drugom otezali posao, sto je iskoristio Larson i pobedio.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1652
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: 2021. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 21:09h

Slika
Talladega_500 piše:
ponedeljak, 20. sep. 2021. u 19:57h
Ne, ne zelim reci da je Kurt Busch bolji vec zelim reci da Larson nije nista bolji od Kurt Buscha.
hahahaha

Verovatno je zato Larson sada u Hendriku a Kurt Bus na putu za Jordanov tim
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2021. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 20. sep. 2021. u 21:41h

Larson ima 29 godina, a Busch 43. Busch kada je bio Larsonovih godina je vozio za tada top timove kao sto su Roush i Penske. I pored toga sto ima 43 godine Busch ce sledece sezone voziti Gibbsov auto.

Naravno, mogao bi da dodam i ovo ... ;)

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“