Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

NASCAR Xfinity Series

Odgovori
Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » sreda, 20. okt. 2021. u 20:15h

Slika

Inauguralna sezona: 1982

Proizvodjaci: Sevrolet, Ford, Tojota
Jel sampion prelazi u Cup?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. okt. 2021. u 20:56h

Ne prelazi direktno, ali u vecini slucajeva ako si sampion Xfinity odmah sledi interesovanje Cup timova. Ali ne prelazi direktno.

Eto Austin Cindric je osvojio 2020. titulu i dalje vozi Xfinity. Dok Chase Briscoe (4.), Ross Chastain (7.), Anthony Alfredo (18.) i jos neki vozaci su pronasli mesto u Cup i presli.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » sreda, 20. okt. 2021. u 22:08h

Znam da ne prelazi automatski nego je moje pitanje bilo da li ce ovogodisnji sampion voziti u Cupu sledece godine
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 20. okt. 2021. u 22:32h

Otkud znam kad se jos ne zna ko ce biti sampion?

Ako sampion bude Cindric, Allmendinger, Haley ili Burton onda da, u protivnom ne.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 24. okt. 2021. u 17:07h

Ty Gibbs sinoc oborio rekord Xfinity serije - najmladji vozac koji je pobedio 4 trke u jednoj sezoni. Dosadasnji rekord je drzao Joey Logano.

Allmendinger i Cindric su obezbedili plasman u finale, bice veselo na Martinsville ko ce biti preostali vozaci. Sinoc je Sam Mayer uspeo da napravi incident u kojem su najgore prosli Noah Gragson (njegov klupski kolega) i Harrison Burton, oba playoff vozaca.

Volim Mayera jer je iz Milwaukee, cak smo isli i u istu srednju skolu, ali brate voleo bi da moze proci samo jedna trka u kojoj se nece slupati. Ne znam sta Junior vidi toliko u njemu da mu cak da puno mesto u 2022.

Slika
Jos par detalja od juce ...

Pobeda Ty Gibbsa na Kansasu je bila 11. za #54 tim ove sezone u Xfinity. Kyle Busch 5, Gibbs 4, Truex i Bell po 1.

Posle ove Xfinity trke, Gibbs je vozio trku i u ARCA i zavrsio kao 2., cime je osigurao titulu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 27. okt. 2021. u 03:39h

Dale Earnhardt Jr najavio da ce sledece sezone voziti jednu trku u Xfinity seriji za svoj licni tim JR Motorsport. Vozice Martinsville.

Od kada se penzionisao iz Cup na kraju 2017. sezone, Earnhardt je vozio 4 trke u Xfinity od cega je poslednja bila pre par meseci na Richmondu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » petak, 29. okt. 2021. u 19:48h

Richard Childress Racing najavio jos jednog vozaca u Xfinity za 2022. - Austin Hill.

To znaci da ce tim imati dva sadasnja veterana iz Truck serije posto su ranije potpisali Sheldon Creeda.

Hill ima 27 godina i 8 pobeda kroz Truck karijeru. Prosle sezone je bio sampion regularnog dela.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 31. okt. 2021. u 15:59h

Spremno za finale.

Austin Cindric (#22 Ford za Team Penske).
AJ Allmendinger (#16 Chevrolet za Kaulig Racing).
Daniel Hemric (#18 Toyota za Joe Gibbs Racing).
Noah Gragson (#9 Chevrolet za JR Motorsport).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » nedelja, 31. okt. 2021. u 18:04h

Vid' Almendingera Indikarovca, jos ce uzeti ovo
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 2. nov. 2021. u 05:25h

Andy Lally opet u NASCAR-u. Sledece sezone ce voziti #44 Chevrolet za Alpha Prime Racing u Xfinity na 6 trka (sve road courses).

Lally je bio 2011 rookie godine u Cup, i to samo zato sto je te godine bio jedini rookie koji je vozio celu sezonu.

Mnogi vise uspeha je imao u Grand-Am Rolex i IMSA gde je osvajao titule i redovno pobedjivao.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 3. nov. 2021. u 21:06h

Myatt Snider ce sledece sezone voziti punu sezonu #31 Chevrolet za Jordan Anderson Racing.

Snider se nekada smatrao mladom nadom, vozio je za Kyle Buscha u Truck seriji, posle i za mocni ThorSport, zatim dosao u Xfiniti za Childressa, ali nije mnogo pokazao. Ove godine je uspeo da pobedi jednu trku.

Ovaj #31 tim u Jordan Anderson Racing je potpuno novi i koristi grupu vozaca ove sezone (8 njih) medju kojima su bili i Cup vozaci Austin Dillon, Erik Jones i Tyler Reddick. Najbolja pozicija im je bila 5. na Charlotte (Reddick).

Znaci tim ima potencijal, ali mi se cini da Snidera polako prolazi vreme jer vec ima 27 godina ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 7. nov. 2021. u 04:48h

Sampion 2021 Xfinity sezone - Daniel Hemric, vozac #18 Toyote za Joe Gibbs Racing.

Dosta prljav nacin da dodje do titule jer je udario u Austin Cindrica u zadnjoj krivini, ali za NASCAR standarde to je potez koji se ocekuje u ovakvoj situaciji. Cindrica su samo cautions u finisu sprecili da opet osvoji titulu jer je imao ogromnu prednost.

Hemricu je ovo 7. sezona u NASCAR-u, vozio je za neke od najvecih timova, posebno u Truck (Brad Keselowski Racing) i Xfinity (RIchard Childress, JR Motorsport, sada za Joe Gibbs, sledece sezone za Kaulig Racing) i ovo mu je tek 1. pobeda u karijeri u sve 3 serije zajedno. Jos jednom pokazuje besmislenost playoff formata.

Evo kako je finis izgleda:

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » nedelja, 7. nov. 2021. u 11:33h

Talladega_500 piše:
nedelja, 7. nov. 2021. u 04:48h
Sampion 2021 Xfinity sezone - Daniel Hemric, vozac #18 Toyote za Joe Gibbs Racing.

Dosta prljav nacin da dodje do titule jer je udario u Austin Cindrica u zadnjoj krivini, ali za NASCAR standarde to je potez koji se ocekuje u ovakvoj situaciji.
Nista pogresno nije uradio. Pravo trkanje. Cak i bump n run da je napravio ne bi bilo pogresno
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 7. nov. 2021. u 14:53h

Ne slazem se sa tim, ali znam da je to normalno za NASCAR standarde. Ako si brzi od njekoga onda ga prestigni cisto, a ne Cindric dominira celu trku i onda na kraju izgubi zbog smesnog cautiona i zato sto je neko odlucio da ga udari. Nemam nista protiv Hemrica (ili bilo kog drugog vozaca koji je ove godine bio u finalu).

Licno, najsmesnije od svega mi je to sto vozac koji vozi 7 godina bez pobede uopste stize do finala i osvaja titulu. Tipican NASCAR-ov vestacki sistem, isto kao i Elliott prosle godine u Cupu. Voleo bi da danas neko osim Larsona osvoji titulu cisto da pokaze besmislenost sistema bodovanja.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » nedelja, 7. nov. 2021. u 15:16h

Talladega_500 piše:
nedelja, 7. nov. 2021. u 14:53h
Ne slazem se sa tim, ali znam da je to normalno za NASCAR standarde. Ako si brzi od njekoga onda ga prestigni cisto,
Tale ko u Nascaru vozi "cisto" to je kontaktni sport. Pa evo ti na primer pobede Blejnija na Dejtoni ono kad je slupao Njumana u finisu. To je bilo gore i opasnije nego ovo a ne secam se da si se bunio. Ili moj Keselowski proslu trku kad je u zadnjem krugu udario Busa. Ili Harvik godinu dana ranije na istom mestu.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 7. nov. 2021. u 15:28h

Blaney nije pobedio tu Daytonu, zavrsio je kao 2.
To je bila drugacija situacija, jer Blaney nije udario u Newmana zbog pozicije vec je Newman usao u putanju Blaneya i Blaney nije bio voljan da se pomeri/uspori.

Sinoc Hemric nije morao da udari u Cindrica, mogli su cisto da voze trku do kraja.

Naravno, kontakti se desavaju, a ljudi ih diskutuju zavisno od toga koliko vole vozaca. Kada je Hamlin prosle godine slupao Elliotta za pobedu jel bese na Martinsville, onda je bio "prljav vozac". A kada je Bowman uradio isto Hamlinu prosle sedmice, onda je "bitka za poziciju" ...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » nedelja, 7. nov. 2021. u 15:40h

Talladega_500 piše:
nedelja, 7. nov. 2021. u 15:28h
Blaney nije pobedio tu Daytonu, zavrsio je kao 2.
To je bila drugacija situacija, jer Blaney nije udario u Newmana zbog pozicije vec je Newman usao u putanju Blaneya i Blaney nije bio voljan da se pomeri/uspori.
Nebitno zavrsio je drugi ali je uradio to za poziciju i opet bi uradio. I ovo juce nista bitno se ne razlikuje "vrata o vrata" trkanje. Sta bi bilo da je uradio bump n run a i to se desavalo da ne nabrajam sada...


A ovo?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 7. nov. 2021. u 16:09h

Blaney je nastavio da vozi svojoj putanjom, a Newman mu je usao u pitanju. Potpuno drugacija situacija od one sinoc i od one u slucaju Logano-Truex.

O ovome je juce bas Hamlin pricao, te price "borim se za ovo ili ono pa te moram slupati" su gluposti jer svaki vozac se bori za nesto. Ako si brzi onda ga prestigni cisto, u protivnom zadovolji se 2. mestom. Ovo je Earnhardt radio celu karijeru, pobedjivao tako sto bi slupao svakoga ko bi bio brzi od njega, a na kraju ga je takva voznja kostala zivota.

Ja kazem da se meni takav potez ne svidja i nikada ga necu podrzavati bez obzira koji vozac ga uradio. Ovo nije "nekoga sam malo zakacio tokom trke" (sa tim nemam problem) vec "nisam brzi od njega pa cu ga udariti u poslednjoj krivini da ga pobedim".
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 10. nov. 2021. u 17:47h

Jeffrey Earnhardt, trenutno jedini iz familije Earnhardt koji vozi u NASCAR-u, se nece vracati u JD Motorsport sledece sezone. Jeffrey je unuk Dale Earnhardta (Jeffreyev cale je Kerry Earnhardt, a Kerry je polubrat Dale Earnhardta Jr).

Prosle sezone je zavrsio kao 26. u generalnom plasmanu.

Znaci moze se desiti da po prvi put od nastanka NASCAR-a ne vidimo Earnhardta u nekoj od 3 najjace serije ...

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 10. nov. 2021. u 22:35h

Moze se desiti da Ryan Sieg bude jedini Ford u Xfinity sledece sezone.

Penske nema u planu da opet ubacuje nekog mladog vozaca u #22 tim, mozda se budu takmicili samo delimicnu sezonu gde bi Logano, Blaney i Cindric delili mesto u timu. A sasim je sigurno da se Riley Herbst nece vracati u #98 tim u Stewart-Haas.

To ostavlja samo Ryan Siega ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 15. nov. 2021. u 20:08h

Riley Herbst ce i sledece sezone voziti #98 Ford za Stewart-Haas Racing. Sponzor ce opet biti Monster.

Poprilicno iznenadjenje posto je Herbst vozio bas lose i zavrsio tek kao 11. u generalnom plasmanu. Bez pobede i svega 5 Top 5, sto je poprilicno lose s obzirom da je Chase Briscoe pobedio 9 trka sa istim autom u 2020. sezoni.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 16. nov. 2021. u 05:29h

Josh Williams se nece vracati u DGM Racing sledece sezone.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 17. nov. 2021. u 16:49h

Joe Gibbs Racing izjavio da ce imati 3 auta sledece sezone umesto sadasnja 4.

Brandon Jones se vraca u #19. Ty Gibbs ce verovatno preuzeti #18. I naravno #54 koji ce biti mix izmedju Cup vozaca i mladih vozaca.

U tim se nece vracati Daniel Hemric (presao u Kaulig Racing u Xfinity) i Harrison Burton (presao u Wood Brothers u Cup).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11273
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » petak, 19. nov. 2021. u 03:39h

Izgleda da ce biti vise Fordova u 2022 Xfinity nego sto se originalno mislilo.

Joey Gase je osnovao svoj Xfinity tim Joey Gase Racing i koristice Ford. Bice jedan od najmladjih vlasnika posto ima samo 28 godina. Vozice punu sezonu u Xfinity i delimicnu sezonu u Cup. Vec ima iskustvo u 7 punih Xfinity sezona.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » petak, 3. dec. 2021. u 15:37h

Slika
I am Indy 8)

Odgovori

Povratak na „Nascar“