Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

NASCAR Xfinity Series

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » subota, 4. dec. 2021. u 04:08h

18-godisnji Parker Retzlaff je imao par solidnih rezultata u ARCA East prosle sezone. Sledece sezone ce voziti Ford u Xfinity seriji na 10 trka za RSS Racing.

Licno nikada ranije nisam cuo za njega jer slabije pratim East i West serije (najvise volim glavnu ARCA), ali vidim da je u zadnje 2 sezone u 12 trka imao 9 Top 10.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » subota, 4. dec. 2021. u 16:25h

Landon Cassill (zajedno sa sponzorom Voyager) ce najverovatnije sledece sezone voziti za Kaulig Racing. U timu su se vec AJ Allmendinger i aktuleni sampion Daniel Hemric.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 8. dec. 2021. u 16:08h

Auto Dale Earnhardt Jr za trku na Martinsvillu u 2022. Bice to jedina trka Juniora u 2022. sezoni.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 9. dec. 2021. u 15:47h

Talladega_500 piše:
subota, 4. dec. 2021. u 16:25h
Landon Cassill (zajedno sa sponzorom Voyager) ce najverovatnije sledece sezone voziti za Kaulig Racing. U timu su se vec AJ Allmendinger i aktuleni sampion Daniel Hemric.

Slika
Potvrdjeno, Landon Cassill je novi vozac #10 Chevroleta za Kaulig Racing. Tu ce zameniti Jeb Burtona.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 16. dec. 2021. u 20:55h

Our Motorsports je relativno mlad tim (osnovan 2015. sezone u ARCA, a 2020. sezone u Xfinity). Danas je objavljeno da ce Brett Moffitt opet voziti punu sezonu i naredne godine. Dodata su jos dva vozaca za punu sezonu - Jeb Burton (izgubio mesto u Kaulig Racing nakon sto je izgubio sponzora) i Anthony Alfredo (vraca se iz Cup serije).

Ne ocekujem nesto mnogo od njih, opet verovatno borba tu za 15. poziciju, ali ih je zanimljivo videti kako napreduju. Mozda doguraju kao i Kaulig Racing.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 21. dec. 2021. u 17:26h

Brazilski vozac Miguel Paludo ce ponovo voziti odredjeni broj trka za JR Motorsport u Xfinity seriji u 2022. sezoni. Za sada se spominju 3 trke na neovalnim stazama, a mozda bude i vise.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 23. dec. 2021. u 17:03h

Penske nema u planu da se takmici u 2022. sezoni, barem ne punu sezonu sa nekim vozacem. Moguce je da ce ubaciti u neke trke Cindrica, Blaneya i Logana, ali to bi bilo svega par trka u sezoni.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » četvrtak, 23. dec. 2021. u 18:36h

Penskea je bas pogodila covid era. Povuko se iz Supercarsa, vise ne vodi svoj tim u IndyCaru, i sad ovo.
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 23. dec. 2021. u 19:06h

Ne bi se bas slozio sa tim. Australija je jako malo trziste za automobile, Supercars ne donosi nesto veliki promet novca, nema finansijskog razloga da se takmici. U Xfinity seriji isto nemaju razlog da drze tim, imaju relativno mlad tim u Cup i nemaju neke vozace u razvoju tako da nema razloga da drze taj Xfinity tim. Penske je previse velik tim da bi se takmicio u nizim kategorijama samo da se takmici. ;)
Sam podatak da je Rodger Penske uspeo da kupi celokupni Indy sve govori koliko je finansijski mocan.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » četvrtak, 23. dec. 2021. u 22:55h

Talladega_500 piše:
četvrtak, 23. dec. 2021. u 19:06h

Sam podatak da je Rodger Penske uspeo da kupi celokupni Indy sve govori koliko je finansijski mocan.
Jeste ali to se desilo pre nego je covid udario
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 23. dec. 2021. u 23:03h

Ne sumnjam da ga je pogodio covid kao i sve druge sportske timove, ali licno mislim da je samo eliminisao takmicenja koja nisu profitabilna za njih.

Jednom prilikom sam Uberom vozio na aerodrom nekog glavonju iz Red Bulla za americko trziste. I tako smo se dohvatili price o timu u NASCAR-u. I tad mi je rekao da se za njih NASCAR jednostavno nije isplatio, da im je bilo mnogo vise finansijski isplatljivo da vise ulazu u Formulu 1 i fudbal. I da su mnogi videli njihovo povlacenje iz NASCAR-a kao finansijsku krizu za celu firmu, ali u sustini ako na svaki ulozeni dolar ne zaradjuju tri dolara, jednostavno nije bilo finansijske svrhe trkati se.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » petak, 24. dec. 2021. u 01:10h

Nisu ni pobedjivali...
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » petak, 24. dec. 2021. u 02:34h

Pokusali su da kupe rezultate preko noci. Novi tim koji je odmah usao u Cup umesto da su par godina proveli u Truck i Xfinity. Izabrali Toyotu koja je tad bila nova u Cup i nije imala nikakve rezultate iza sebe, na vecinu trka se nisu uspeli ni kvalifikovati. Izabrali nekoliko open wheel vozaca bez ikakvog stock cars iskustva (Allmendinger, Speed, itd). Jedina pametna stvar koju su uradili je sto su izabrali Brian Vickersa za vozaca - on bi bio solidan da nije imao zdrastvenih problema.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 28. dec. 2021. u 02:11h

Volim JD Motorsports u Xfinity iz istog razloga sto volim Jennifer Jo Cobb Racing u Truck - mali porodicni tim koji se trka iz ljubavi iako nemaju neke velike finansije. Podseca me na klasicni period NASCAR-a kada je 95% timova bilo takvih.

Prosle godine JD Motorsports je imao 3 tima - Jeffrey Earnhardt, Ryan Vargas i Landon Cassill. Earnhardt je prvi napustio tim, tako da se moze desiti po prvi put od nastanka NASCAR-a da nijedan Earnhardt ne vozi. Cassill je presao u znacajno mocniji Kaulig Racing i sa sobom odneo sponzora. Za Vargasa se za sada nista ne zna.

Danas je objavljeno da ce Bayley Currey biti vozac u timu u 2022. sezoni. On je vozio neke trke za njih prosle godine, a sada ce voziti punu sezonu. Ne ocekujem mnogo, verovatno opet borba od 15. do 20. mesta, ali opet je zanimljivo videti tim bez finansija kako radi nesto sto voli bez obzira sto im nista ne ide u korist.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » subota, 1. jan. 2022. u 23:31h

Brandon Brown je dobio sponzora za sledecu sezonu - LGBcoin. Problem u celoj prici je sto ovo LGB zvuci kao "Let's Go Brandon" sto je u stvari sprdnja nastala prosle sezone kada je Brown pobedio trku na Talladegi u Xfinity seriji, publika skandirala "Fuck Joe Biden", a komentator rekao "publika skandira Let's go Brandon". Od tada u Americi ovo "Let's go Brandon" ima sasvim drugacije znacenje. ;)

Iz tog razloga NASCAR za sada odbija da odobri ovog sponzora jer navodno "ne zele da se mesaju u politiku".

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 5. jan. 2022. u 15:35h

Talladega_500 piše:
subota, 1. jan. 2022. u 23:31h
Brandon Brown je dobio sponzora za sledecu sezonu - LGBcoin. Problem u celoj prici je sto ovo LGB zvuci kao "Let's Go Brandon" sto je u stvari sprdnja nastala prosle sezone kada je Brown pobedio trku na Talladegi u Xfinity seriji, publika skandirala "Fuck Joe Biden", a komentator rekao "publika skandira Let's go Brandon". Od tada u Americi ovo "Let's go Brandon" ima sasvim drugacije znacenje. ;)

Iz tog razloga NASCAR za sada odbija da odobri ovog sponzora jer navodno "ne zele da se mesaju u politiku".

Slika
NASCAR odbio zahtev (iako tim tvrdi da ga je ranije odobrio). LGBcoin najavio tuzbu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. jan. 2022. u 23:29h

Alpha Prime Racing je novi tim ove sezone koji je kupio proslogodisnji Martins Racing nakon sto je vozac i vlasnik tog tima Tommy Joe Martins pao na droga testu i suspendovan. Objavljeno je da ce koristiti Chevrolet i imace dva tima - Ryan Ellis i Sage Karam (zesce prezime).

Karam ima dugogodisnje iskustvo u open wheel, a tokom poslednje dve sezone je vozio par trka u Xfinity i Truck za Jordan Anderson Racing. Ellis ima dosta iskustva u sve 3 serije, ali nikada nije vozio punu sezonu, uvek samo delimicnu.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » petak, 7. jan. 2022. u 16:08h

JR Motorsports je izgubio veoma bitnog sponzora. Dugogodisnji sponzor Pilot Flying J se nece vracati sledece sezone nakon odluke Michael Annetta da se penzionise. Njegova zamena u timu je Sam Mayer.

Nisam neki ljubitelj Dale Earnhardta Jr i njegovog tima, ali Mayer mi je jedan od omiljenih NASCAR vozaca jer je iz Viskonsina. Kad sam bio na ARCA trci na Milwaukee MIle prosle godine, Mayer je vozio i dobio je velike ovacije publike.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » subota, 8. jan. 2022. u 04:22h

SS-Green Light Racing je novi Fordov tim u Xfinity. Potpisali su tehnicku saradnju sa Stewart-Haas Racing sto znace da ce koristiti Ford u 2022. umesto dosadasnjeg Chevroleta. Prosle godine Joe Graf Jr je vozio vecinu trka za tim i opet ce biti vozac i sledece sezone.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » četvrtak, 13. jan. 2022. u 22:08h

Team Penske has no current plans to race in Xfinity this year. If a sponsor comes along, they would participate, according to team executive Walt Czarencki.
Ko ostaje od big 5?
I am Indy 8)

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 13. jan. 2022. u 22:22h

JR Motorsport
Kaulig Racing
Stewart-Haas Racing
Joe Gibbs Racing
Richard Childress Racing
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » petak, 14. jan. 2022. u 18:43h

Talladega_500 piše:
sreda, 10. nov. 2021. u 17:47h
Jeffrey Earnhardt, trenutno jedini iz familije Earnhardt koji vozi u NASCAR-u, se nece vracati u JD Motorsport sledece sezone. Jeffrey je unuk Dale Earnhardta (Jeffreyev cale je Kerry Earnhardt, a Kerry je polubrat Dale Earnhardta Jr).

Prosle sezone je zavrsio kao 26. u generalnom plasmanu.

Znaci moze se desiti da po prvi put od nastanka NASCAR-a ne vidimo Earnhardta u nekoj od 3 najjace serije ...

Slika

Slika
NASCAR ipak nece ostati bez Earnhardta. Jeffrey Earnhardt ce voziti #26 Toyotu za Sam Hunt Racing sledece sezone. Ali ne punu sezonu vec ce deliti mesto sa Ryan Truexom.

Ovaj tim se takmicio punu 2021. sezonu, ali sa cak 8 vozaca. Najbolji plasman je ostvario John Hunter Nemechek na Richmondu (3. mesto).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » utorak, 18. jan. 2022. u 23:10h

Fordov tim RSS Racing ce imati 2 auta u 2022. sezoni umesto dosadasnjeg jednog. Jos jedan mali porodicni tim koji je imao dosta solidnih sezona, obicno borba za top 10.

#39 opet Ryan Sieg
#38 kombinacija vozaca (za sada potvrdjeni C.J. McLaughlin na 14 trka i Parker Retzlaff na 9 trka, za sada je nepoznato ko ce voziti ostatak sezone).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11277
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od Talladega_500 » sreda, 19. jan. 2022. u 05:01h

Jos nista zvanicno, ali prica se da ce Stewart-Haas Racing ubaciti Hailie Deegan u 6 Xfinity trka sledece sezone.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1663
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: The Greatest Spectacle in Racing

Re: NASCAR Xfinity Series

Poruka od kyle » sreda, 19. jan. 2022. u 12:29h

Nije jos naucila ni Truck
I am Indy 8)

Odgovori

Povratak na „Nascar“