Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo 2.3 benzin automatik

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Edin.T
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 18. mar. 2023. u 17:06h

Ford Mondeo 2.3 benzin automatik

Poruka od Edin.T » subota, 18. mar. 2023. u 17:25h

Pozdrav svima,
Imam priliku za kupovinu Ford Mondeo 2.3 benzin sa automatskim mjenjacem iz 2008. godine sa vjerovatno stvarnih 201000km.
Na netu sam nasao malo iskustava s takvim vozilom, koji je izgleda dosta rijedak. Interesuje me misljenje o tom vozilu uopsteno, a posebno po pitanju odrzavanja i eventualno ugradnje LPG.
Hvala

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo 2.3 benzin automatik

Poruka od 911s [SK] » subota, 18. mar. 2023. u 22:56h

Bukvalno sve što važi i za 2.0 Duratec benzinca važi i za taj 2.3.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Edin.T
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 18. mar. 2023. u 17:06h

Re: Ford Mondeo 2.3 benzin automatik

Poruka od Edin.T » nedelja, 19. mar. 2023. u 10:26h

Hvala za odgovor,
znas li kako se pokazao taj automatski mjenjac?

Avatar korisnika
Sekara
Poruka: 50
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2020. u 15:25h
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Mondeo 2.3 benzin automatik

Poruka od Sekara » ponedeljak, 20. mar. 2023. u 13:59h

Mondeo MK4 je koliko ja znam dolazio sa dva razlicita automatska menjaca, jedan je standardni automatik Aisin AW TF-80 SC dok je drugi automatik sa duplim kvacilom (kao DSG u wagen grupaciji ili npr S tronic kod Audija) pod nazivom PowerShift. S obzirom da je taj Mondeo kojeg gledas 2008. godiste pre bih rekao da je Aisin u pitanju, sto je bolja varijanta. Zasto je bolja varijanta? Pa tehnoloski gledano nije bolja, sporiji je, starija tehnologija u pitanju, deo energije se potrosi na torque konverter ali nema manu kao Fordov PowerShift. PowerShift do neke 2015te godine nije pouzdan uopste, glavni krivac je predugacak servisni interval koj je fabrika propisala a koji nazalost nije bio odgovarajuci, tako da ako uzimas polovan PowerShift godiste pre 2015, ja bih iskreno radije zaobisao. Nije stvar ni u ceni popravke, problem je sto jednom kad ode ne moze da se popravi i da ti neko da garanciju npr bar 50k km da neces imati problema. Cak znam da ljudi u Srbiji kad imaju problema sa PowerShift-om odrade konverziju na manuelni menjac jer je i jeftinije i sigurnije. Sa Aisin-om nema nekih specijalnih problema, samo redovan servis i to je to. Nisam majstor niti se razumem, tako da nemoj da me shvatis zdravo za gotovo, to je ono sto sam saznao dok sam istrazivao kojeg Mondea ja da pazarim.

Edin.T
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 18. mar. 2023. u 17:06h

Re: Ford Mondeo 2.3 benzin automatik

Poruka od Edin.T » utorak, 21. mar. 2023. u 14:20h

Hvala ti za odgovor.
Ovo vozilo sto gledam jeste izgleda Aisin 6-brzinski AT - AWF21, a citao sam da se na tom mjenjacu ne mijenja ulje pa mi to malo cudno.
Kao osnovni test mjenjaca pisu da se moze prvo testirati da li ce imati trzaj prilikom prebacivanja iz P u D ili R i da li ce trzati prilikom promjena brzina u voznji pa cemo vidjeti

LP

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Mondeo 2.3 benzin automatik

Poruka od macaneli » utorak, 21. mar. 2023. u 16:26h

Zna da trzne izmedju 1 i 2 taj menjac ali sve je to normalno
Ford kaze da se ne menja nikad ulje,ali ga ti promeni ako ga uzmes
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Edin.T
Poruka: 5
Član foruma od: subota, 18. mar. 2023. u 17:06h

Re: Ford Mondeo 2.3 benzin automatik

Poruka od Edin.T » utorak, 21. mar. 2023. u 17:43h

Hvala za savjet i ukoliko ga kupim (planiram u subotu ici ga probati) onda bih izvrsio i zamjenu ulja u mjenjacu.
LP

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“