Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Uradili ste nešto sami?
Podelite sa nama ili pogledajte kako su drugi.
Odgovori
Avatar korisnika
coffeeguy
Poruka: 15
Član foruma od: četvrtak, 23. apr. 2009. u 16:59h

Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od coffeeguy » ponedeljak, 27. apr. 2009. u 21:38h

Ne znam da li je neko postovao ovo na forumu, sve zasluge idu ljudima koji su to provalili, ja samo nasao i prevodim... :D
Evo upgrade-a za auto koji ne kostaju nista!
Prvo detaljno procitajte uputstvo, pre nego sto pokusate bilo kakvo programiranje i sledite uputstva do detalja da biste osigurali uspesno programiranje.... Savetujem da ih odstampate na papir...
AUTOMATSKO ZAKLJUCAVANJE VRATA:
1.Dajte kontakt, da se upale sve lampice (ne palite motor)
2.Zakljucajte vrata koristeci vozacevu rucicu, a zatim ih otkljucajte 3 puta (tj. zakljucajte/otkljucajte)
3.Ugasite kontakt
4.Ponovite stavku 2. ali sa ugasenim kontaktom
5.Dajte kontakt, treba da cujete "beep"
6.Zakljucajte vrata kao u stavci 2. ali samo jednom i trebalo bi da se cuje finalni "beep"
7.Gotovo!
Vrata ce se zakljucavati na oko 8 km/h ukljucujuci i rikverc!
Ovo sam licno probao i radi k'o satic!

RESETOVANJE POCETNE POZICIJE PROZORA
Globalno otvaranje/zatvaranje prozora jednim dodirom
Procedura je ista za svaki prozor i mora se uraditi na svakom prozoru posebno.. Ja sam sve radio preko vozacevih kontrola i funkcionisalo je..
1.Drzite prekidac za spustanje prozora sve dok se prozor ne spusti do kraja i pustite prekidac
2.Ponovo pritisnite prekidac kao da cete da otvorite prozor (na dole)i drzite ga 5 sekundi
3.Pritisnite prekidac za podizanje prozora i pustite da se prozor zatvori do kraja i pustite prekidac
3.Pritisnite prekidac za zatvaranje prozora (na gore) i drzite ga 5 sekundi
5.Gotovo

DVOSTRUKO ZAKLJUCAVANJE
1.U isto vreme pritisnite "zakljucavanje' i "otkljucavanje" na kljucu i sacekajte dok se lampica indikatora ne upali jedanput
2.Gotovo
Na taj nacin se dvostruko zakljucavanje atkivira i deaktivira
Posle zakljucavanja pritisnite zakljucavanje na kljucu jos jednom i trebalo bi da se cuju brave(ne tako glasno kao kod zakljucavanja) i da migavci blinkaju dva puta..
Mondeo TDCi limuzina restyling 2003.-PRODAT
08' Mondeo Mk4 2.2 TDCi, Titanium, limuzina- PRODAT
'09.Fiesta 1.4 Trend

n e d o
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:33h
Lokacija: Sarajevo

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od n e d o » ponedeljak, 21. sep. 2009. u 10:56h

jedno pitanje za ovo zakljucavanje...
zanima me kako da se iskljuci....???

n e d o
Poruka: 54
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:33h
Lokacija: Sarajevo

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od n e d o » četvrtak, 10. dec. 2009. u 22:55h

jel neko moze pomoci oko ovoga???

Avatar korisnika
zoradonjic
Poruka: 99
Član foruma od: nedelja, 20. dec. 2009. u 12:02h
Lokacija: Кладово
Kontakt:

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od zoradonjic » utorak, 29. dec. 2009. u 11:12h

I ja se pitam da li ovo može da se iključi?
Da ne otvaram novu temu, nadam se da mogu ovde da izložim moj problem: Nekada mi se desi kada daljincem zaključam čuje se drugačiji ton iz automobila. Kada otključam, nebitno da li odmah ili nakon dva dana aktivira se alarm koji nikako ne mogu da isključim. Alarm se nakon nekih 15-tak minuta sam isključi.
Poslednja izmena: zoradonjic, na dan subota, 4. dec. 2010. u 14:03h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od ace1 » sreda, 30. dec. 2009. u 08:50h

jel ove varijante vaze i za druge fordove modele ili ne
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
zoradonjic
Poruka: 99
Član foruma od: nedelja, 20. dec. 2009. u 12:02h
Lokacija: Кладово
Kontakt:

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od zoradonjic » sreda, 30. dec. 2009. u 11:30h

Pokušao sam ovo sa zaključavanjem. Kod mene se ne mogu otljučati vrata vozača iznutra, dok se ostala otključavaju zasebno. Zaključavanje na vozačevim vratima radi, tj. zaljučaju se sva. Svi osim mene mogu otključati i izaći osim mene. Posle toga da bih izašao sa mesta vozača moram da izvučem kjuč iz brave pa njim da otključam vrata.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od Lale » sreda, 30. dec. 2009. u 17:27h

Po onome što piše u manual-u za Mondeo, ova opcija ne radi ako se neko od putnika nalazi u autu ( automatski se isključuje, odnosno ne može biti aktivirana ). Dvostruko zaključavanje funkcioniše samo ako je putnički prostor prazan (str 36 manual-a). Aktivira se ako dugmence za zaključavanje na kontakt ključu pritisneš 2 puta unutar vremenskog intervala od 3 sekunde, a to će biti potvrđeno sa dva blinka migavaca. Takođe, ako si auto otključao i nisi otvorio nijedna vrata niti gepek, auto ćer se sam ponovo zaključati za 45 sekundi.
Slika Slika

Avatar korisnika
radegm
Poruka: 5
Član foruma od: sreda, 20. maj 2009. u 10:55h
Lokacija: Beograd

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od radegm » utorak, 19. jan. 2010. u 12:54h

Da li AUTOMATSKO ZAKLJUCAVANJE moze da se aktivira i na Ford Focusu 2?
2005 Ford Focus MK2 Sport 1.8 TDCi

nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od nera » petak, 19. feb. 2010. u 22:45h

Neki dan mi se dogodilo da nehotice zakljucavam auto ali prvo sam kljuc okrenuo kao da auto otkljucavam a zatim sam - ni sam ne znam zbog cega - naglo okrenuo kljuc u drugu stranu - dakle u pravu stranu. To je bilo ono stvarno slucajno bez razmisljanja, moguce je da sam cak sa nekim i razgovarao u tom trenutku. I sta se dogodilo? Auto je pocelo da mi svira (ima alarm naravno) ali to nije bio onaj pravi zvuk alarma i sirene nego neko grubo krestanje kao da se magarac dere cekicko
Prvo sam se prepao a onda sam stavio kljuc u bravu i auto otkljucao i sve je prestalo. Ono sto me je posebno iznenadilo je da se nisu zmigavci upalili kako to obicno bude sa pravim alarmom.
Eh sad, sta se dogodilo ne mogu da objasnim ali da je bilo zanimljivo iskustvo, bilo je. Bas cu sutra pokusati ponovo pa da vidim sta ce biti party0021 ko zna mozda je i ovo neka dodatna opcija :D

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od kubura16v » subota, 20. feb. 2010. u 01:04h

Kod mene na Transitu,'05 godiste,kad okrenes prvo u levu (na otkljucavanje) pa u desnu stranu tad se 2 puta zakljuca i ukluce se zmigavci na kratko. Mzoda je i kod tebe isti slucaj,samo sto se ne slaze sa alarmom. :D

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od Lale » subota, 20. feb. 2010. u 20:20h

nera piše:Neki dan mi se dogodilo da nehotice zakljucavam auto ali prvo sam kljuc okrenuo kao da auto otkljucavam a zatim sam - ni sam ne znam zbog cega - naglo okrenuo kljuc u drugu stranu - dakle u pravu stranu. To je bilo ono stvarno slucajno bez razmisljanja, moguce je da sam cak sa nekim i razgovarao u tom trenutku. I sta se dogodilo? Auto je pocelo da mi svira (ima alarm naravno) ali to nije bio onaj pravi zvuk alarma i sirene nego neko grubo krestanje kao da se magarac dere cekicko
Prvo sam se prepao a onda sam stavio kljuc u bravu i auto otkljucao i sve je prestalo. Ono sto me je posebno iznenadilo je da se nisu zmigavci upalili kako to obicno bude sa pravim alarmom.
Eh sad, sta se dogodilo ne mogu da objasnim ali da je bilo zanimljivo iskustvo, bilo je. Bas cu sutra pokusati ponovo pa da vidim sta ce biti party0021 ko zna mozda je i ovo neka dodatna opcija :D
To što si uradio ključem je dvostruko zaključavanje.Predstavalja dodatnu opciju da se auto tada ne može otvoriti ni iznutra - (ako neko razbije prozor u cilju da otvori auto iznutra)
Slika Slika

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od Cedo » nedelja, 16. maj 2010. u 13:13h

Evo jos jedna dodatna opcija,meni prilicno korisna,upravo provaljena :D ..
Re-programming the
unlocking function

In order to re-programme the
function, press and hold the unlock
and lock buttons simultaneously for
at least four seconds with the ignition
switched off. The direction indicators
will flash twice to indicate that the
unlocking function has been
successfully re-programmed.
Pressing and holding both buttons
simultaneously for at least four
seconds again will change the
function back.

Radi se o tome da se moze promeniti funkcija daljinskog otkljucavanja tako da se pritiskom na dugme za otkljucavanje otvaraju samo vozaceva vrata a ako se dva puta pritisne dugme (unutar 3 sekunde) otvaraju se sva vrata..postupak ide ovako>istovremeno pritisnuti dugme za otkljucavanje i zakljucavanje u trajanju od najmanje 4 sekunde a migavci ce dva puta da zasvetle kao znak da je uspesno obavljeno reprogramiranje,istim postupkom odnosno istovremenim drzanjem dugmica najmanje 4 sekunde vraca se na staro<,inace ostale funkcije daljinca ostaju iste(duplo zakljucavanje,daljinsko otvaranje i zatvarane prozora,aktiviranje alarma,otvaranje gepeka...)..Mogu da probaju i ostali vlasnici novijih fordova sa daljincem thumbup ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
crow
Poruka: 104
Član foruma od: sreda, 9. jun 2010. u 13:42h

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od crow » utorak, 29. jun 2010. u 09:55h

Ova poslednja funkcija je maximalno korisna. Nisam je jos probao ali cu danas/sutra. I znaci jednim pritiskom na dugme se automatski otkljucavaju samo vozaceva vrata...i tako ostaje sve vreme voznje/mirovanja? Da bih i ostala vrata otkljucao (pod pretpostavkom da je proslo par minuta) treba da zakljucam prvo pa onda dva puta kliknem na otkljucavanje ili je dovoljno jedno dodatno otkljucavanje?

Takodje, mislim da ne bi bilo lose naci i podesavanje da se gepek nekako automatski zakljuca posle odredjenog vremena ili na neko dugme, prilicno mi je bzv. kad je gepek pozadi otkljucan dok sam zaglavljen u nekoj guzvi...(mozda ta opcija i postoji ali je ja nisam nasao)

Avatar korisnika
zx3
Poruka: 308
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 21:02h
Lokacija: Požarevac

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od zx3 » utorak, 29. jun 2010. u 13:10h

Isključivanje upozorenja ako ne vežete pojas. Ne piše za kog Focusa je ali probaću kad imam vremena.

How To Do It!
Time Required:
5 minutes
Tools Needed:
• Hands
• Keys
• Lots of patience
Procedure:
The Belt Minder is the electronic warning system to remind you to use your safety belt system. It's a combination of a sounding chime and the illuminating warning light on your instrument panel. By default, the Belt Minder is active. When active, if the driver's safety belt is not buckled in about 5 seconds from the time the warning light has turned off, the warning light will again illuminate and the alarm chime will sound for 6 seconds, repeating itself every 30 seconds for the next 5 minutes, or until you buckle your seat belt.
You can De-Activate the Belt Minder two ways. First, you can deactivate it temporarily for your current "run cycle", that is after you have started your car and it's still running. Second, you completely deactivate the Belt Minder so that it never reminds you again, or at least until your reactivate it...
The first method, temporary deactivation, or one time disable: After you have started your vehicle, buckle and then un-buckle your safety belt. Be sure to buckle back up.... This will disable the Belt Minder only for that ignition cycle.
The second method, permanent deactivation: Before starting, make sure that:
• The partking brake is set.
• The car is in Park(automatic), Neutral(manual).
• The ignition is OFF.
• All doors are closed.
• The driver's safety belt is un-buckled.
• The parking and headlights are OFF.

1) Turn the ignition switch to ON, but DO NOT START.
2) Wait for the safety belt warning light to go OFF(1-2 minutes).
Steps 3-5 MUST be completed within 60 seconds!
3) Buckle, then un-buckle the driver's safety belt 3 times, ending with the belt un-buckled.
4) Turn on the headlights, turn off the headlights.
5) Buckle, then un-buckle the driver's safety belt 3 times, ending with the belt un-buckled.
After step 5, the Safety Belt Warning Light will be turned on for 3 seconds.
6) Within 7 seconds of the safety belt warning light turning OFF, buckle then un-buckle the safety belt. This will disable the Belt Minder if it is currently enabled, or enable the Belt Minder if it is currently disabled.
Confirmation of the disabling of the Belt Minder is provided by flashing the safety belt warning light 4 times per seconds for 3 seconds. Confirmation of the enabling of the Belt Minder is provided by flashing the safety belt warning light 4 times per seconds for 3 seconds, followed by 3 seconds with the safety belt light off, then followed by flashing the safety belt light 4 times per second for 3 seconds again. After confirmation, the deactivation/activation of the Belt Minder procedure is complete.
Ma samo da je turbo pa nek je i dizel.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od dule0911 » utorak, 29. jun 2010. u 19:15h

Ne znam zasto bi to ikome trebalo. Odlican podsetnik, mada ume da nervira ako se stalno vezujete pa krene da vam pisti, doduse ja se uvek vezem pre nego sto krenem pa ga i ne cujem.
Apsolutno ne razumem ljude koji kazu da im "smeta" pojas. Sve je to stvar navike pogotovo u modernim automobilima kad mozes da podesis visinu, nema tu sta da ti smeta. Jos su mi gore one price: "Znas ali cuo sam za udes gde je covek preziveo jer nije bio vezan itd...". Samo ne znaju da je to 1 od 100 udesa.
Fiesta!!

Avatar korisnika
crow
Poruka: 104
Član foruma od: sreda, 9. jun 2010. u 13:42h

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od crow » četvrtak, 1. jul 2010. u 13:39h

cedo86 piše:Evo jos jedna dodatna opcija,meni prilicno korisna,upravo provaljena :D ..
Re-programming the
unlocking function

In order to re-programme the
function, press and hold the unlock
and lock buttons simultaneously for
at least four seconds with the ignition
switched off. The direction indicators
will flash twice to indicate that the
unlocking function has been
successfully re-programmed.
Pressing and holding both buttons
simultaneously for at least four
seconds again will change the
function back.

Radi se o tome da se moze promeniti funkcija daljinskog otkljucavanja tako da se pritiskom na dugme za otkljucavanje otvaraju samo vozaceva vrata a ako se dva puta pritisne dugme (unutar 3 sekunde) otvaraju se sva vrata..postupak ide ovako>istovremeno pritisnuti dugme za otkljucavanje i zakljucavanje u trajanju od najmanje 4 sekunde a migavci ce dva puta da zasvetle kao znak da je uspesno obavljeno reprogramiranje,istim postupkom odnosno istovremenim drzanjem dugmica najmanje 4 sekunde vraca se na staro<,inace ostale funkcije daljinca ostaju iste(duplo zakljucavanje,daljinsko otvaranje i zatvarane prozora,aktiviranje alarma,otvaranje gepeka...)..Mogu da probaju i ostali vlasnici novijih fordova sa daljincem thumbup ..
Samo jedno pitanje - kada radim to simultano drzanje 4 sek, da li pre toga sva vrata treba da budu zakljucana, otljucana ili nije bitno?


edit: evo da ja i odgovorim - nije bitno, probao i uspelo bez problema. Mislim da je pre akcije auto bio skroz otkljucan, cisto da pomenem i to.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od Cedo » petak, 2. jul 2010. u 16:06h

E drago mi sto si uspeo,nisam bio par dana na forumu..pozz
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od dule0911 » petak, 2. jul 2010. u 16:33h

Aj da pitam ovde, mozda i to treba da se otkljuca.
Kako vam se otvara gepek preko kljuca? Ja moram 2 puta da stisnem dugme i tek se tad otvara, kad stisnem jednom nista se ne desava. Jel postoji mogucnost da se namesti otvaranje na jedan pritisak, ili da pritiskam dva puta i ne ser*m mnogo? :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od Cedo » petak, 2. jul 2010. u 16:38h

:D i meni je tako,dva puta,kontam da mora tako a i nije nesto komplikovano :D ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od dule0911 » petak, 2. jul 2010. u 16:41h

A nije komplikovano, ali sta su ga koji djavo tako napravili, sta je falilo jednom pritisku dugmeta ko za sve ostalo hehe :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od Cedo » petak, 2. jul 2010. u 17:06h

Mozda da ga ne otvoris slucajno pa mora dva puta da se pritisne,jer vrata i kad se otkljucaju jednim pritiskom ipak ostaju zatvorena dok ne povuces kvaku a gepek se skroz otvori..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
crow
Poruka: 104
Član foruma od: sreda, 9. jun 2010. u 13:42h

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od crow » petak, 2. jul 2010. u 19:13h

a ja bih tako voleo da nekako podesim varijantu da otkljucavanjem otljucam sve sem gepeka, da ostane da se gepek otvara samo iznutra ili kljucem, nema potrebe realno da stalno zvrji otkljucan. Nisam do sada nasao tu varijantu po forumima (najblize je ono otkljucati samo vozaceva vrata jednim klikom, ali vec u sledecem kliku i gepek je na izvolete)...Mozda ona varijanta sa zakljucavanjem svega na preko 5 km/h, mada je i to samo supstitut.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od Cedo » petak, 2. jul 2010. u 19:21h

U principu on je otkljucan ali nije i otvoren,tek kad dva puta pritisnes dugme na daljincu on se i otkljuca i otvori i ti ga samo podignes..ne verujem da mozes namestiti sve odvojeno,osim vozacevih vrata koja se mogu odvojeno otkljucavati..ne kontam sto ti to ne odgovara,ja ga u principu cesto koristim pa volim da je otkljucan a po potrebi ga rucno otvorim sa onim dugmencem kod tablice ili dva put kliknem dugme na daljincu pa ga samo podignem a ako hocu da zatvorim u toku voznje samo gurnem onu polugicu u sklopu kvake pa se zatvore sva vrata i gepek..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

ikrstic
Poruka: 28
Član foruma od: petak, 9. jul 2010. u 08:23h

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od ikrstic » ponedeljak, 19. jul 2010. u 23:22h

Ja probao automatsko zakljucavanje ali kod mene nece, bog bi ga znao zašto, možda ima neke veze sa godištem modela mk3 ili ne?
moj je 2002

Avatar korisnika
crow
Poruka: 104
Član foruma od: sreda, 9. jun 2010. u 13:42h

Re: Otkljucavanje dodatnih opcija Mondeo III!

Poruka od crow » ponedeljak, 16. avg. 2010. u 13:28h

coffeeguy piše:Ne znam da li je neko postovao ovo na forumu, sve zasluge idu ljudima koji su to provalili, ja samo nasao i prevodim... :D
Evo upgrade-a za auto koji ne kostaju nista!
Prvo detaljno procitajte uputstvo, pre nego sto pokusate bilo kakvo programiranje i sledite uputstva do detalja da biste osigurali uspesno programiranje.... Savetujem da ih odstampate na papir...
AUTOMATSKO ZAKLJUCAVANJE VRATA:
1.Dajte kontakt, da se upale sve lampice (ne palite motor)
2.Zakljucajte vrata koristeci vozacevu rucicu, a zatim ih otkljucajte 3 puta (tj. zakljucajte/otkljucajte)
3.Ugasite kontakt
4.Ponovite stavku 2. ali sa ugasenim kontaktom
5.Dajte kontakt, treba da cujete "beep"
6.Zakljucajte vrata kao u stavci 2. ali samo jednom i trebalo bi da se cuje finalni "beep"
7.Gotovo!
Vrata ce se zakljucavati na oko 8 km/h ukljucujuci i rikverc!
Ovo sam licno probao i radi k'o satic!
Opet ja i zakljucavanje/otljucavanje...Interesuje me sto se ovog zakljucavanja na 8 km/h tice - da li se sve zakljuca, i tako ostaje dok iznutra ne posegnes za bravom? Gepek zakljucan takodje?

Primetio sa takodje kod opcije da se na jedan klik otkljucaju vozaceva vrata a na drugi sve ostalo - kada pritisnem taj jedan zaista su samo vozaceva otkljucana ali i gepek majku mu :-( Ne treba da ponavljam koliko mi otkljucan gepek u gradskoj guzvi ide na zivce...

Odgovori

Povratak na „Uradi sam“