Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2012 Focus

Moderator: ace1

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

2012 Focus

Poruka od Talladega_500 » petak, 4. feb. 2011. u 14:31h

Za mnoge nas 2012 Ford Focus je nagrada posle sedam dugih godina patnje i nejasnoće. Sve je počelo krajem 2004 godine kada je Ford predstavio novu generaciju Focusa na Paris Motor Show. Isti dan je stigla odluka da navedeni Focus neće stići na Američko tržište tako da su mnogi mogli samo da sanjaju o čuvenim performance modelima kao što su ST, RS i RS500, kao i uspesima Forda u reliju. U istom periodu Ford je ugasio jedina dva sportska Focusa na Američkom tržištu (SVT model kao i hatchback verziju), a možda najgori deo se desio 2008 godine kada je predstavljena druga generacija Američkog Focusa. Iako je ovaj model imao svoje vrline (recimo u 2010 godini je proglašen za automobil sa najmanje kvarova u Severnoj Americi) ipak je ličio na neki model koji bi dizajnirao Daewoo pre 20 godina nego na toliko voljeni i hvaljeni Evropski Focus. Počev od 2012 godine sve se menja jer je po prvi put u istoriji Focus će biti globalni model i identičan za sva tržišta. Sa dizajnerske strane 2012 Focus je potpuno novi model i ne dele dizajnerske linije sa prethodnicima. Dužina vozila je povećana za oko deset centimetara što je svakako rezultiralo u većem enterijeru, ali i sa povećanjem težine od čak 135 kg. Kupac dobiva izmor hatchbacka i sedana kao i karavana koji će biti dostupan na svim tržištima osim Američkog. Enterijer dobiva sve pohvale na račun dizajna, a lista opreme je takođe impresivna. Najbolja Titanium verzija stavlja Focus u premium klasu i dodaje opremu kao što su kožna sedišta, grejače u sedištima kao i Fordov impresivan MyFord Touch sistem. Kvalitet je svakako bolji i stavlja Focus u sam vrh u svojoj klasi. Kupci na Američkom tržištu dobivaju samo jedan motor kao opciju i to 2.0L I4 koji razvija 160 ks uz izbor pet brzina manualnog i šest brzina automatskog menjača. Ford očekuje da će potrošnja u gradu da iznosi 8.4 litre, a na autoputu 5.8 litara. Evropski kupci mogu da biraju između 1.6L (sa 104 ks, 123 ks, 148 ks i 178 ks) benzinaca kao i 1.6L (sa 94 ks i 113 ks) i 2.0L (113 ks, 138 ks i 161 ks) dizela, a jedini motor koji će biti dostupan u celom svetu je sportski ST model sa 2.0L turbo motorom i 247 ks. Međutim, on se očekuje u prodaji nešto kasnije tako da o njemu sada nema detalja. Tokom testa Focus je oduševio novinare. Udobnost je visoka pri svim brzinama, a buka gotovo nepostojeća. Focus posebno oduševljava tokom gradske vožnje gde se ponaša odlično zahvaljujući laganoj vožnji i svojim malim dimenzijama. Početna cena na Američkom tržištu iznosi $16,270 za sedan dok je za hatchback potrebno izdvojiti oko $ 800 više. Na vrhu liste se nalazi Titanim hatchback sa cenom od $22,765 što je više nego bilo koji Focus ikada ponuđen, ali takođe pruža kvalitetniji enterijer i opremu. Kada je druga generacija Evropskog Focusa predstavljenja Ford je objavio da Američki kupci nisu spremni potrošiti premium cene za male automobile.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2012 Focus

Poruka od Iosis » petak, 4. feb. 2011. u 15:07h

Bezveze što je za američko tržište samo jedan motor u ponudi.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: 2012 Focus

Poruka od darko darko » petak, 4. feb. 2011. u 15:50h

jbes americko trziste, nece valjda da budu ovakvi farovi za evropsko, dizajn im je iz doba kolumba jebm ga radoznalog, izvini talladega_500 nije na tvoj racun......
unutra je ful, ona klot siva boja na enterijeru me nervira, ful je mnogo bolji,

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2012 Focus

Poruka od Talladega_500 » petak, 4. feb. 2011. u 16:05h

Hatchback je identican za ceo svet, posto je globalni model u pitanju.
Sedan znam da je iskljucivo za Americko trziste, posto se tamo sedani prodaju mnogo bolje od hatchback (mi imamo i Fiestu sedan u Americi), ali mislim da postoje sanse da ga ponude i u Evropi.
Evropa ce dobiti i karavan sto Amerika nema.

Meni se licno sedan mnogo dopada u ovoj boji sa ovim felgama.
Iosis piše:Bezveze što je za američko tržište samo jedan motor u ponudi.
Uglavnom je tako bilo od kada je Focus stigao u Ameriku, nikad nije imao vise od 2 motora u izboru. Tako je generalno u klasi, svi uglavnom imaju 1-2 motora u izboru.
U ovoj klasi to su uglavnom automobili ne koji ljudi zele da voze vec moraju da voze zbog ekonomicnosti i cene. I obicno traze najbolji i najjeftiniji deal, retko se ko odlucuje na mocnije modele, jer mocniji kompakt kosta koliko i mid-size, koji ima istu snagu i veci je. Recimo kad bi Focus imao neki malo jaci motor kao opciju (recimo Fordov 2.5L sa 175 hp) verovatno bi kostao kao osnovni Fusion, koji vec ima taj 2.5L motor kao standardan, a pri tom je veci.

Inace, do kraja godine ce stici i globalni Focus ST (2.0L EcoBoost sa 247 hp).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: 2012 Focus

Poruka od Mickey038 » petak, 4. feb. 2011. u 16:21h

Lep je u obe varijante, instrument tabla je super, mada me iznenadjuje da jos uvek stoji merac temeprature motora, jer sam cuo da ce se u novijim modelima izbacivati jer u praksi vrlo malo koristi. Elektronika preuzima 'odgovornost' na sebe sto se kontrole temperature motora tice.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2012 Focus

Poruka od Iosis » petak, 4. feb. 2011. u 16:32h

Meni se nije sviđao, al' nekako što više vrjeme prolazi počinje da mi se sviđa, ali opet nije kao Mk1 i Mk2.
Ali unutrašnjost mi je zato odlična. :D
A što se tiče mjerača temperature, bolje da ima, mada ga neki ni ne gledaju jer nemaju pojma čemu služi.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: 2012 Focus

Poruka od Cedo » petak, 4. feb. 2011. u 16:45h

Ovaj žuti titanium je odlican,ima stvarno lepu unutrasnjost..sto se tice meraca,slazem se i bolje da je tu..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2012 Focus

Poruka od Talladega_500 » petak, 4. feb. 2011. u 20:09h

cedo86 piše:Ovaj žuti titanium je odlican,ima stvarno lepu unutrasnjost..
Neznam kako je u Evropi, ali ovde u Americi Titanium ide mnogo izvan svoje klase.

Pocetna cena za Focus Titanium je oko $22,000-$23,000, a za te pare se moze voziti za klasu veci Fusion sa V6 motorom (250 hp). Focus Titanium sa punom opremom kosta oko $29,000, a za te pare se moze voziti za dve klase veci Taurus sa poprilicno dodatne opreme. To je generalno prevelika cena za kompakt, cak i za onaj sa kompletnom opremom.
Ford je pre par meseci predstavio Flex Titanium, pocetna cena oko $46,000. Ford je sa tim zajebao i samog luksuznog Lincolna ciji blizanac (MKX) ne kosta toliko.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2012 Focus

Poruka od dule0911 » petak, 4. feb. 2011. u 20:28h

Slicno je i u Evropi sa top-modelima i cenom, zato su i redji od ostalih.

Slazem sa Iosis-om, sto ga vise gledam vise se navikavam na njegov dizajn.
Talladega, si nasao negde podatak koje dimenzija guma nosi? Jer sa prvih slika narandzastog mi se cini da ima 17' ali sa malo vecim profilom gume nego sadasnji focus. Mrzim to nepotrebno pumpanje velicine tockova na novim automobilima (primer - nova Astra). Auti u kompaktnoj klasi treba da se drze ovog obima, koji je zastupljen i gume su rasprostranjene: 195/65R15 - 205/55R16 - 205/50R17 - 225/45R17 - 225/40R18.
A ne neke novije vece dimenzije, samo su skuplje gume bez opravdanog razloga. Diskovi nisu nesto veci sad da ne mogu da stanu pod manji tocak, sem za sportkse modele ali dobro to je u redu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: 2012 Focus

Poruka od Cedo » petak, 4. feb. 2011. u 20:43h

Titanium je uvek oznacavao ful opremu pa je i cena u tom paketu najveca..cena nije mala ali treba da se sagleda u odnosu na konkurenciju,u tom slucaju Fokus je povoljniji i od Astre i od Golfa..cini mi se da je ovaj novi globalni Fokus ipak najvise u nekom evropskom fazonu,bar ga ja tako gledam,kontam da zato i cena ne moze biti mnogo manja u USA nego sto je u Evropi..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2012 Focus

Poruka od Talladega_500 » petak, 4. feb. 2011. u 21:12h

Neznam zaista kolike felge ima.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: 2012 Focus

Poruka od Cedo » petak, 11. feb. 2011. u 01:05h

Dimenzije guma su 215/50R17 i na zutom i crvenom,lepa velicina,dobro mu stoje..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2012 Focus

Poruka od dule0911 » petak, 11. feb. 2011. u 05:51h

Znaci da je pokupio velicinu tockova sa Mondea... Nervira me ovaj trend stalnog povecavanja tockova, kao da skupe gume rastu na drvecu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: 2012 Focus

Poruka od Estariol » petak, 11. feb. 2011. u 07:08h

Dule, slažem se sa tobom, ja sam imao ideju da navatam 14" felne za mog Eskorta al sam odustao kad sam video cene guma...
Van negde reče da Formula 1 ima felne 13" al im je nabudžena jotaža i ET... Činjenica je da su deblje gume/manje felne udobnije od velikih felni sa nisko-profilkama, pod uslovom da niste ljubitelj sportke vožnje.

Sedan verzija je prva liga, praštam mu prednju masku i farove, ali heč ipak previše poseća na već viđene automobile...
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: 2012 Focus

Poruka od Cedo » petak, 11. feb. 2011. u 11:23h

Ko nam je kriv sto nam je sve skupo,guma ima dovoljno mesa i da bude udobna..novi Golf u top verziji dolazi sa 235/45R18 velicinom :-| ,to je vec preterano..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2012 Focus

Poruka od fancy » ponedeljak, 2. maj 2011. u 21:02h

Obratite pažnju na konačni redosled automobila na testu. (hint: solidno 5. mesto :P)

[youtube][/youtube]

:ford:
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2012 Focus

Poruka od fancy » ponedeljak, 2. maj 2011. u 21:14h

Citat (američkog) testera: "Speaks with the German accent" :wub:

Još jedan citat sa testiranja: "The new US Focus is about as close to the Euro car as it can be..."

[youtube][/youtube]

Za kraj, komentar youtube publike: pisses on the VW Golf... 8)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: 2012 Focus

Poruka od Estariol » utorak, 3. maj 2011. u 13:54h

Posle ovog testa, sledeće godine stiže novi Golf, ili najmanje restyle verzija sa kojom će nadmašiti ili pokušati da nadmaše ovog Focusa, baš zbog ovog kometara. 8) 8) 8)
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2012 Focus

Poruka od Iosis » utorak, 3. maj 2011. u 15:38h

Pa to obično tako ide, da mora napraviti isti ili bolji model od konkurencije.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: 2012 Focus

Poruka od fancy » utorak, 3. maj 2011. u 16:05h

Estariol piše:Posle ovog testa, sledeće godine stiže novi Golf, ili najmanje restyle verzija sa kojom će nadmašiti ili pokušati da nadmaše ovog Focusa, baš zbog ovog kometara. 8) 8) 8)
Iosis piše:Pa to obično tako ide, da mora napraviti isti ili bolji model od konkurencije.
Pa Jetta jeste ovogodišnji model i u tome je fora. Pažljivo pogledaj početak prvog klipa.
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 2012 Focus

Poruka od dule0911 » petak, 6. maj 2011. u 11:48h

Sta mu sve to vredi kad ima prednji deo kao usisivac. :(

A u ovom prvom klipu gde je testirana limuzina, koja mi se sa slika jos i svidjala, deluje mi ruzno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2012 Focus

Poruka od Talladega_500 » subota, 7. maj 2011. u 14:48h

Novu Jettu su totalno upropastili. Cilj im je bio da po ceni ne odu (opet) u premium klasu (jer VW nikako nije premium u Americi) pa su predstavili jeftiniji model. Medjutim, da dodju do zeljene cena par stvari su zeznuli - enterijer je nula (mnogo los kvalitet), treba se ekstra platiti za ono sto svi imaju standardno (klima i CD player recimo), a standardan motor je zastareli 2.0 sa 115 hp ... Ako se kupac odluci za mocniji 2.5 motor (170 hp), cena je ne bas malih $17,500.

Ali je pocetna cena niska i dobro se prodaje zbog toga, pocetna cena je $16,000 sto je za $1,000 manje nego Focus sedan i za $2,000 manje nego Focus hatchback. Medjutim, Focus ima mnogo toga sto Jetta nema, pocev od daleko mocnijeg motora (2.0 sa 160 hp) i same opreme.

Sto se tice Focusa, nema sanse da ce ovaj globalni model da se prodaje dobro kao onaj prethodni specificni Americki model iz slicnog razloga sa kojim je VW godinama pravio gresku - previse je premium. $27,000 za Focus i to obicni (ne ST)? Pa jesu li oni normalni? To je cena Taurusa koji je za 2-3 klase veci. Cak i ako hoces obican Focus hatchback bez ikakve opcione opreme = $18,000. Sto je mnogo - mnogo je.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2012 Focus

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 13. nov. 2011. u 02:22h

Ja sam danas provozao nekoliko potencijalnih auta ciji bi vlasnik mogao postati u bliskoj buducnosti. Planirao sam jos da provozam Kia Rio, ali nisu imali nijednu sa manualnim menjacem.

2012 Ford Focus hatchback
Sto se tice same voznje prosto me je odusevio. Ovaj je imao 2.0L motor sa 160 hp i 5 brzina manualni menjac. Na putu se odlicno ponasa, tih je, udoban, u krivinama odlican, startan. Enterijer uglavnom ok, na par mesta jeftina plastika, ali uglavnom ok. Prostora vise nego dovoljno svuda osim na jednom mestu - previse su nabili plastike napred tako da sam imao osecaj da mi noge uvek zapinju kad nisu ispruzene. Za nekoga niskog kao sto sam ja i nije problem, a za vise ljude i jeste. Cena $20,000 i meni su odmah spustili na $18,500 posto imam dugacku istoriju kod njih kupovine i servisiranja auta.

2012 Ford Fiesta hatchback
U sustini ima sve karakteristike kao Focus osim sto ima manji 1.6L motor (120 hp) i takodje 5 brzina manualni menjac. Medjutim, i pored svih pozitivnih karakteristika (tih, udoban, odlicno se ponasa na putu), meni licno 120 hp zaista nije dovoljno, ja sam navikao na veci obrtni momenat na niskim obrtajima. Recimo vozim 45 mph (~70 km/h) u 4. brzini i dodajem gas ... nikad ubrzati, bas sporo ubrzava. Zaista je ok auto, ali ako bi ikada kupovao Fiestu sacekao bi na novi 1.6L EcoBoost model (180 hp). Cena $17,500.

2012 Honda Civic coupe
Ovaj auto nisam planirao da gledam, ali kako nisu imali nijednu Hondu Fit sa manualnim menjacem odlucio sam se da provozam Civic. Ok auto, ali veliko razocarenje, toliko pozitivnog sam cuo na racun Civica da sam ocekivao da ce biti bolji od Focusa, a u realnosti Focus je daleko bolji za voznju. Ok, odakle da krenem ... Bucniji od Focusa, neudobniji od Focusa, ali najvece razocarenje je kvalitet enterijera - jeftina plastika na sve strane, ono je katastrofa. Onda ovo je bio coupe tako da je krov dosta nizak - ja sa svojih 175 cm visine sam udarao glavom u krov na zadnjem sedistu (i Mustang je coupe pa mi se to nikad nije desilo). Sa pozitivne strane - 1.8L motor (140 hp) je sasvim solidan, ni 5 brzina manualni menjac nije los, mada je losiji od Focusovog. Prostora za noge za vozaca i suvozaca ima vise nego kod Focusa. Cena $18,500. U sustini, ili su Ameri mnogo napredovali ili su Japanci mnogo pali, ali u svakom slucaju Focus je Mercedes za Civic za voznju.

Na kraju Focus mi se ubedljivo najvise dopao. Nisam verovao da ce mi se ikada dopasti auto sa prednjom vucom i 4-cyl, ali me je Focus u voznji odusevio.
Bio je identican ovom sa slike:

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: 2012 Focus

Poruka od Iosis » nedelja, 13. nov. 2011. u 08:52h

Pa dobro Fiesta je takva jer to i nije neki auto za trke, nego za grada gdje se ne žuriš, ne pretičeš itd.
Otkuda da je Civic tako loš, ili možda rade različit kvalitet za Eu i USA. :/
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11193
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2012 Focus

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 13. nov. 2011. u 16:19h

Evropska i Americka Civic su dva potpuno razlicita modela.
Ceo enterijer u Civicu - fit & finish je super, nigde nema rupa, sve lepo uradjeno i popunjeno. Ali kada dodirnes plastiku jako je tvrda, imao sam osecaj da sam seo u 1995 Dodge Neon, a ne u 2012 Hondu Civic. To me je bas razocaralo. Sto se tice buke i udobnoscu - Civic je i u solidna (recimo mnogo vise mi se dopala nego Mazda 3 u tim kategorijama), ali opet zaostaje za Focusom. Civicu ide u korist sto pruza vise prostora za noge za vozaca i suvozaca i sto je ekonomicnija.
Tako da nije da mislim da je Civic los automobil vec je jednostavno Focus mnogo bolji.

Focus mi se vise svidja kao auto za voznju, ali je tesko ignorisati Hondin kvalitet i pretprodajnu cenu ...

Evo kako izgleda Americka Civic coupe.

Slika

Slika

Slika
Poslednja izmena: Talladega_500, na dan nedelja, 13. nov. 2011. u 16:22h. Ukupno izmenjeno 1 put.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“